Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Archiv -


Adventní Kalendář: Den 2

ilustrační obrázek

2. Prosince, druhé okénko. Copak se skrývá v dnešním?

Dnes pro nás BBC připravilo tři vánoční karty. Na první uvidíme 10. Doctora v Oodosféře, na druhé nás čeká TARDIS s adventním věncem a dárky a na třetí nás čekají Kyberlidé ve sněhu, z úplně prvního příběhu ve kterém se objevili (a také prvního regeneračního dílu) The Tenth Planet. Na všech nám hlásá nápis, že se David Tennant vrátí jako Doctor v End Of Time, Part One (Konec času, část první) a na druhé straně prostý nápis „Veselé Vánoce“.


2.12.2009 18:21     Komentáře
 

Adventní Kalendář: Den 1

ilustrační obrázek

Je 1. prosince a tak je čas si otevřít první okénko z Doctor Who Adventního Kalendáře.První den na nás čeká menší hra s názvem "Doctor je tu!“ Hru si můžete stáhnout v pdf na oficiálních stránkách zde.


Počeštěnou verzi najdete níže.


1.12.2009 21:49     Komentáře
 

Nové fotky z natáčení

ilustrační obrázek

Natáčení další řady Doctora Who se přesunulo z Británie do Chorvatska. Pár fotek naleznete zde.
Další fotky z natáčení zde. Dokonce je i na dvou fotkách Doctor. 


1.12.2009 13:19     Komentáře
 

Adventní Kalendář

ilustrační obrázek

Jako každý rok nás od zítra čeká na oficiálních stránkách Doctora Who Adventní Kalendář, který nám každý den něco nadělí. Můžeme se čekat na videa, kvizy, příběhy, rozhovory a další zajímavé věci a překvapení až do doby než na nás bude čekat ten největší dárek: The End Of Time.

DoctorWho.cz se vám pokusí přinášet překlady věcí, které získáme v kalendáři, držte nám palce, ať nám sváteční nálada vydrží ;-) První okýnko nás čeká již zítra ;-)


30.11.2009 21:31     Komentáře
 

Torchwood se vrací

ilustrační obrázek

John Barrowman (Kapitán Jack Harkness) prozradil, že Torchwood se vrátí na BBC1 s další 13 dílnou řadou.
Fanoušci Torchwoodu se mohou radovat.


30.11.2009 20:15     Komentáře
 

Jak dlouhý bude Konec času (End of Time)?

ilustrační obrázek

BBC odhalila přesný čas závěrečného příběhu 10. Doctora. Společně i s názvy následujících Doctor Who Confidential.

The End of Time se nám navýší až na 2 hodiny 12 minut 29 sekund (59m 42s část 1 & 72m 47s část 2).A Názvy následujících dvou dílů Doctor Who Confidential by možná mohli obsahovat spoilery, přesněji ten první… (pokud zas nechce Russell jen rozvířit vody a potrápit představivost fanoušků)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Takže, první se bude jmenovat Lords and Masters (Pánové a Vládci) o délce 57 minut a 16 sekund a druhý ponese název Allons-y! o délce 57 minut a 7 sekund.


28.11.2009 01:03     Komentáře
 

Co můžeme čekat od Konce času (End of Time)?

ilustrační obrázek

BBC vypustilo synopse k oběma částem posledního příběhu 10. Doctora: The End of Time
ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY

Část 1 – Poslední cesta Desátého Doktora – a jeho psychotický úhlavní nepřítel Master (Vládce) byl na štědrý večer znovu zrozen. Oba jsou odhodláni podvést smrt, bitva sahá od pustin Londýna až k tajemné Bráně Nesmrtelnosti (Immortality Gate), mezitím Ood varuje ještě před ještě větším, blížícím se nebezpečí, protože na celý vesmír padá hrozivý stín.

Část 2 – Doktor čelí konci svého života ačkoliv Masterův plán se vymyká kontrole. Jak zvuk bubnů je stále hlasitější a pradávná past se uzavírá kolem Země, Doktor a Wilf musejí bojovat sami. Bude se muset podstoupit oběť a smrtelné proroctví varuje: Zaklepe čtyřikrát.


______________


Původní znění:

Part 1 – Its the Tenth Doctors final journey – but his psychotic nemesis the Master has been reborn, on Christmas Eve. With both determined to cheat death, the battle ranges from the wastelands of London to the mysterious Immortality Gate, while the alien Ood warn of an even greater danger approaching, as a terrible shadow falls across the entire Universe.

Part 2 – The Doctor faces the end of his life as the Master's plans hurtle out of control. With the sound of drums growing louder, and an ancient trap closing around the Earth, the Doctor and Wilf must fight alone. But sacrifices must be made, and the deadly prophecy warns He will knock four times.


23.11.2009 15:54     Komentáře (4)
 

46 let, 221 příběhů, 30 řad: 1 legenda

ilustrační obrázek

Již zítra 23. listopadu to bude 46 let od vysílání první epizody nejdéle běžícího sci-fi seriálu Doctor Who. Tak zítra popadněte své Sonické šroubováky, pokud je nějaký den máte mít u sebe – tak je to tento.
A v 17:15 si nezapomeňte pustit onu první epizodu s názvem An Unearthly Child


22.11.2009 14:54     Komentáře (6)
 

The End of Time (Konec Času) se blíží…

ilustrační obrázek
Dnes v rámci Children in Need vypustilo BBC scénu z příštího speciálu Doctora Who…Na Vánoce nás tedy čeká The End of Time, Part One (Konec Času, část První [Ano to je ten slibovaný 6-ti slovný název) a tím pádem poslední příběh 10. Doctora bude po 20 letech první příběh, jehož 2 části se názvem liší pouze v číslu části. (Naposledy byl tento formát použit v roce 1989 v příběhu Survival, kdy se Doctor Who přestal na dlouhých 16 let vysílat (nepočítáme-li kratičké Dimensions in Time či film z roku 1996) otázka je, až převezme Moffat „kormidlo“ čeká nás klasické značení dvojdílů (Part 1, Part 2…) nebo to bude jako tomu bylo za éry RTD (každý díl svůj název)?

20.11.2009 22:26     Komentáře (4)
 

Mé jméno je Valeyard

ilustrační obrázek

Po Vodách Marsu, je myslím jen na místě představit tohohle chlapíka. Pokud jste fanoušky jen nových sérií, tak ho znát nebudete, jste-li však fanoušky starých řad a dostali jste se až k příběhu/řadě Trial of the Timelord tak víte… Může obsahovat potencionální spoilery do budoucna i když nikde není napsáno, že se na to scénáristi opravdu chystají a tak je to pouze jen má domněnka

Ve zkratce si nejdřív projedeme o čem je 23 řada, známá jako Trial of the Timelord. Doctor (ve svém 6. životě [Colin Baker]) je Pány Času odebrán z času a přenesen i s TARDIS do soudní síně, kde má probíhat soud proti Doctorovi za jeho vměšování se do záležitostí jiných planet a ras. Jako žalobce nastupuje Pán času známí jako Valeyard

Pokud se chystáte na Trial of the Timelord dívat, doporučuji přestat číst právě teď.

Ke konci se objevuje Master (Vládce), který má k soudu také něco na srdcích. Master totiž hodlá soudu odhalit skutečnou identitu Valeyarda…

Několik klíčových dialogů:

„…Valeyard, nebo také tak jak jsem ho vždy znal, Doctor…“
„V každém z nás je nějaké zlo, Doktore, dokonce i v tobě.
"The Valeyard je splynutí temných stránek tvé povahy. Někdy mezi tvou dvanáctou a poslední regenerací.“
„…Valeyard, destilace všeho zlého co v tobě je, nezkažené ctností. Složený z každé tvé temné myšlenky …“

(Valeyard chtěl odsoudit Doctora aby mohl převzít jeho další regenerace, které by jeho smrtí tak zůstali „nevyužity.“)


Takže po Vodách Marsu se zbývá už jenom ptát: Viděli jsme právě stvoření Valeyarda?


17.11.2009 12:32     Komentáře (3)
 

Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme