Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Archiv -


Waters of Mars -Titulky

ilustrační obrázek

Jak si většina fanoušků určitě všimla, včera byl odvysílán dlouho očekávaný speciál. Zatím jsou ke stažení pouze anglické titulky, tuto situaci se rozhodl napravit redaktor Blackthunder. Stav překladu můžete sledovat v této novince. 


Stav překladu:
Přeloženo: Titulky ke stažení

 


16.11.2009 14:19     Komentáře (13)
 

Rozhovor s Davidem Tennantem

ilustrační obrázek
Přinášíme vám zajímavý rozhovor s Davidem Tennantem o nacházejících speciálech, jeho dalších projektech a tak všeobecně.

Interview dělal Simon Mayo na BBC 5 Live.
Rozhovor naleznete zde.Další rozhovor, tentokrát pro Absolute Radio zde:


13.11.2009 20:21     Komentáře (1)
 

Více ztracených příběhů!

ilustrační obrázek

Nedávno jsme vás informovali o připravované sérii Ztracených příběhů (příběhů, které se měli objevit v seriálu, ale nakonec se neobjevili) a nyní vám můžeme oznámit, že jich bude více.

Čekají nás dva příběhy prvního Doctora (William Hartnell), které se budou prodávat v jednom balení pod názvem The Hartnell Years. Čekají na nás příběhy z pera Morise Farhira: Farewell Great Macedon (historický příběh skládající se z 6 částí s Alexandrem Velikým) a The Fragile Yellow Arc of Fragrance (20 minutový příběh odehrávající se na mimozemské planetě).
Bohužel William Harnell (1. Doctor) a Jacqueline Hill (doktorova společnice Barbara Wright) jsou již po smrti, nečekají nás audiopříběhy, ale jen audiobooky.
Další série nazvaná The Troughton Years kde uslyšíme hlavně příběh Prison in Space od Dicka Sharplese. V tomto balíku nalezneme i příběh The Destroyers od Terryho Nationa (tvůrce Daleků), který měl původně být Pilotní epizodou pro připravovaný americký spin-off, který se ale nakonec nenatočil. Tento příběh bude plně obsazen, takže nás čeká plnohodnotný audio příběh.

Následně nás budou čekat i příběhy 7 Doctora (Sylvester McCoy), které se měli původně stát 27 řadou (bohužel seriál byl v roce 1989 pozastaven, takže se tato řada nenatočila) která nám měla zodpovědět otázky z Doctorovi minulosti a následně nám i vytvořit otázky nové. Více informací o Catmelově „Mistrovském plánu“ naleznete zde.


13.11.2009 19:57     Komentáře
 

4. řada Torchwoodu potvrzena

Russell T Davies řekl během rozhovu pro TV Guide Magazine, odhalil, že doufá, že práce na nové řadě začnou v lednu 2010.


13.11.2009 19:23     Komentáře (2)
 

The Waters of Mars (Vody Marsu) již v neděli…

ilustrační obrázek

… a co nás čeká pak?

Od posledního speciálu (Planet of the Dead) uběhlo již 7 měsíců. Sedm měsíců, které nám se snažili zkracovat spin-offy (Torchwood a Sarah Jane), fanouškovské projekty (Doctor Who 2009 [bohužel zatím jen 1 epizoda ]), či i staré epizody. Ale čekání je u konce, již za dva dny nás čeká nový příběh, odehrávající se tentokrát na Marsu. To, že je na Marsu život již víme, ze starších řad (Ice Warriors) a tvůrci Doctora Who nás již strašili s různými věcmi (ať jde o Sochy či stíny) tentokrát se v nás budou snažit vyvolat další fobii a to fobii z vody a tvůrci prohlašují, že se máme čeho bát.
O tom jestli vás Vody Marsu vyděsí, se můžete přesvědčit již v neděli večer.

Otázka ale je, jak dlouho budeme čekat na další dávku drogy, jménem Doctor Who?
Tentokrát nebudeme muset čekat dalších 7 měsíců na další příběh, ale již 20. 11. během Children in Need nás čeká scéna z dalšího (zatím bezejmenného) speciálu (název má mít 6ti slovný). Má se jednat o scény 4 a 5 (neboli neuvidíme scénu před znělkou, jako to bylo v loni u „ukázky“ k příběhu The Next Doctor). O dané ukázce říká Russell T Davies, že je to ta nejlepší scéna.
Hned o den později nás čeká první část animovaného příběhu Doctora Who s názvem Dreamland (po té po dobu 1 týdne nás čeká jedna část denně).
Poté začne čekání na Vánoce, kde nás čeká první část, posledního příběhu Doctora Who.
Poslední speciál s názvem End of Time nás čeká nejspíše na nový rok. A pak už bude čekání na novou (již 31 řadu) s novým Doctorem Mattem Smithem.


13.11.2009 19:12     Komentáře (4)
 

Nejoblíbenější Doctor?

ilustrační obrázek
Doctor Who Magazine oznámil výsledky hlasování o nejoblíbenějšího Doctora….

Jak si lidé vybírají jejich oblíbené Doctora? Jako vždy když se DWM zeptal našli jsme spoustu lidí kteří odmítali odpovědět, často z komentářem „Úžasní chlápci, všichni z nich.“ (Obměna Brigadierova prohlášení z Five Doctors). A dokonce i ti kteří odpověděli, prohlašovali jak nefér to je.

Ale i tak zde jsou výsledky. Na prvních dvou místech byl opět poměrně boj mezi Davidem Tennantem (10) a Tomem Bakerem (4) nakonec však zvítězil právě David. A jak skončili ostatní?

 1. David Tennant (10 Doctor)..­.............­.25,64%
 2. Tom Baker (4 Doctor) .............­.........24,73%
 3. Patrick Troughton (2 Doctor)...­.........11,39%
 4. Peter Davison (5 Doctor)...­.............­.....9,84%
 5. John Pertwee (3 Doctor)...­.............­....9,66%
 6. Christopher Eccleston (9 Doctor) .......5,71%
 7. William Hartnell (1 Doctor)...­.............­.4,69%
 8. Sylvester McCoy (7 Doctor)...­.............­.3,88%
 9. Colin Baker (6 Doctor)...­.............­........2,87%
 10. Paul McGann (8 Doctor)...­.............­.....1,60%

21.10.2009 18:13     Komentáře (12)
 

Doctor Who: Lost Stories (Ztracené Příběhy)

ilustrační obrázek
Co byste udělali, kdybyste se dozvěděli, že se objevila celá jedna řada Doctora Who, která nikdy nebyla odvysílaná? Protože se tomu tak stalo, no tedy skoro…

Vydavetelství BIG FINISH, které vydalo již spoustu audio Dobrodružství z prostředí Doctora Who (přes příběhy známých Doktorů, spin-offy Gallifrey, UNIT a dalších až i po sérii Doktorů z jiné dimenze), nyní chystá další úžasnou věc pro fanoušky: „Ztracenou 23 řadu“.
Vraťme se do minulosti do roku 1985, do roku kdy poprvé začal Doctor Who pociťovat problémy. Aneb od doby kdy nastoupil Colin Baker jako 6. Doctor začalo jít vše z kopce. Diváci přestávali seriál sledovat, protože Colinův Doktor byl dost odlišný. Doktor, který myslel spíše na své dobro, který byl nafoukaný, až to byla hanba a který nosil naprosto ohavné oblečení. (Osobně nechápu proč je Colinův Doktor tak neoblíbený, jeho příběhy jsem shlédnul doslova za 2 dny (pravda může to být i tím, že jich má v podstatě nejméně) a i když se mi zdál ze začátku hrozný, po pár příbězích mi už nevadil ani trochu.)
Každopádně pro 23 řadu plánovali tvůrci úplně jiné příběhy, než nakonec bylo odvysíláno (14 dílný Trial of the Timelord) a dané epizody které měli vymyšlené, se již nikdy nepoužili. Ale nyní po skoro jak 25 letech se budeme moci do těch příběhů ponořit. BIG FINISH totiž přizvala Colina Bakera (6. Doktora) a Nicolu Bryant (Doktorovu tehdejší společnici Peri Brown) aby ony příběhy namluvily. A tak na nás čeká 8 nových klasických příběhů se 6. Doktorem. Již kvůli prvnímu to zní velice slibně: Čeká nás návrat „Nebeského Hračkáře“ (The Celestial Toymaker) který se nám představil ve stejnojmenném příběhu 1. Doktora z roku 1966. Nyní se po více jak 43 letech vrací (20 počítáte-li, kdy se měla epizoda odvysílat) v příběhu s názvem: The Nightmare Fair, který na CD nosičích vychází 30. Listopadu. Zbylých 7 příběhů se objeví vždy poslední den v měsíci.

 • 01 – The Nightmare Fair (30. Listopadu 2009)
 • 02 – Mission to Magnus (31. Prosince 2009)
 • 03 – Leviathan (31. Ledna 2010)
 • 04 – The Hollows of Time (28. Února 2010)
 • 05 – Paradise 5 (31. Března 2010)
 • 06 – Point of Entry (30. Dubna 2010)
 • 07 – Song of the Megaptera (31. Května 2010)
 • 08 – The Macros (30. Června 2010)


Těšíte se, nebo to vynecháte?

19.10.2009 21:06     Komentáře
 

Festival fantazie Speciál

ilustrační obrázek

Letos, ve dnech 27. 10. – 1. 11. proběhne v Chotěboři Festival fantazie Speciál.

Na programu jsou hromady přednášek, promítání a mnoho dalšího. Pokud patříte mezi ty kteří o tomto festivalu nikdy neslyšeli, podívejte se přímo na stránky Festivalu fantazie Speciál. Festival fantazie Speciál není jen o programu, který bude letos opět velmi bohatý, ale také například o nacházení nových přátel.


16.10.2009 15:20     Komentáře
 

Sarah Jane Adventures - nová upoutávka na 3 řadu

ilustrační obrázek

Třetí řada startuje již tento týden a zde máme 2 a půl minutové lákadlo:
12.10.2009 15:18     Komentáře
 

Další Fotografie z natáčení

ilustrační obrázek

Po včerejší ochutnávce z natáčení poregenerační epizody tu máme další… ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERYMáme tu pro vás dvě galerie z včerejšího natáčení. Dohromady v nich naleznete přes 300 fotek. Fotky zde a zde. A navíc tu máme i natočenou kratičkou scénu, aneb Matt Smith jako Doctor poprvé v pohybu:


6.10.2009 14:42     Komentáře
 

Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
 • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
 • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
 • Autor: Blackthunder
 • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme