Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Archiv -


K9 Adventures - upoutávka na nový seriál

ilustrační obrázek

Jak jsme dříve informovali K9, Doctorův robotický, psí společník, dostal vlastní seriál. A zde máme první upoutávku… 


 • 101 Feast of the Merons Part 1
 • 102 Feast of the Merons Part 2
 • 103 TBA
 • 104 The Last Oak Tree in England
 • 105 TBA
 • 106 Sirens of Ceres
 • 107 Dreameaters
 • 108 Devil's Den
 • 109 Jaws of Orthrus
 • 110 Oroborus
 • 111 Alien Avatar
 • 112 The Curse of Anubis
 • 113 The Fall of the House of Gryffen

31.5.2009 02:02     Komentáře (17)
 

Předtím než se rozloučím

ilustrační obrázek

Už nás čekají pouze 3 speciální epizody před tím, než si Doctor bude muset zvykat na nové tělo.
Otázka je: S kým se ještě setká než tato chvíle příjde?
TEXT ROZHODNĚ OBSAHUJE SPOILERY!

Poslední dvojdíl nám přinese spoustu starých tváří:

Kdo nás tedy čeká? Donna? No samozřejmě!
Donna se rozhodně vrátí. Jestli však se vrátí i její vzpomínky zůstává ovšem otázkou. (Dokonce to vypadá, že uvidíme i její další svatbu). Je však jasné, že při této scéně rozhodně ještě vzpomínky zpět mít nebude. Protože jakmile se objevuje Doctor s TARDIS Wilf (Donnin děda) křičí „You can't park that there, Donna will see it!“ (Nemůžeš parkovat tady! Donna to uvidí!) A tím tu máme odpověď i na otázku zda se vrátí Wilf. Ano vrátí, a podle všeho se právě on stane poslední společníkem 10. Doctora. A abychom dokončili Nobleovic rodinu ano i Sylvie (Donnina máma) se vráti.

A kdo ze společníků se ještě objeví?
Uvidíme i Sarah Jane a jejího syna Luka<a>, kterého Doctor zachrání před autem.

A co náš svůdný kapitán Jack? No jistě ten tu bude také.

O Marthě zatím nepadlo ani slovo (takže jí nejspíše neuvidíme [pokud nenatáčela pouze ve studiích])

A co nepřátelé? No tak uvidíme zde i „naštvaného" Ooda Sigmu, kterého jsme mohli vidět v díle Planet of the Ood. Ten by se ale měl ukázat dokonce i v příštím speciále Waters of Mars.

A co Master?
V minulém speciále dostal Doctor, že se „někdo“ vrátí a zaklepe čtyřikrát. Bude to Master? To se neví. Objevila se jedna fotka, ale pořád se spekuluje zda to náš Master (John Simm) skutečně je nebo ne. No můžete posoudit sami.

A to je vše teď už nám nezbývá než čekat na Vánoce a Silvestra kdy se tento dvojdíl bude vysílat.

Cože? Že jsem na někoho zapomněl? No jo. A co Rose? No ano ta se vrátí také i s její matkou.
Překvapivé však je, že se s ní má Doctor setkat ještě předtím, než se s ní seznámil s ve své 9té podobě. Viz co bylo odchyceno při natáčení:
Doctor stojí na rohu. Tardis je na stejné ulici, ale Doctor je od ní dál. Opírá se o zeď v náhlé bolesti. Rose prochází kolem.
Rose: Jsi v pohodě kámo?
Doctor: Jaký je rok?
Rose: 2005
Doctor: Víš co? Vsadím se, že budeš mít vážně skvělý rok.


25.5.2009 00:30     Komentáře
 

Russell T Davies a Planet of the Dead

ilustrační obrázek
Russell T Davies hovoří o Planet of the Dead.
 


8.4.2009 13:34     Komentáře
 

TRAILER - Planet of the Dead

Speciál se blíží a my tady máme konečně první trailer. 


2.4.2009 09:44     Komentáře (2)
 

Nominace a novinka ke speciálu.

ilustrační obrázek

Doctor Who dostal dvě nominace na Hugo Awards 2009 a opět v kategorii „Nejlepší dramatická prezentace“. Nominovány byly epizody „Silence in the Library“/„Forest of the Dead“ napsány Stevenem Moffatem a epizoda „Turn Left“ od Russella T Daviese. Budou tak konkurovat nominovaným epizodám z Lost (Ztraceni), Battlestar Galactica a z internetového muzikálního seriálu Dr. Horrible's Sing-Along Blog.

Každý rok jsou Hugo Awards udělovány těm nejlepším pracím ve světě sience-fiction nebo fantasy. Doctor Who vyhrává tyto ceny každým rokem od doby, co se vrátil na televizní obrazovky, tedy od roku 2005. Vítězství získaly (a věřím, že zaslouženě) v předchozích letech epizody jako „The Empty Child“/„The Doctor Dances“ (2006), „The Girl in the Fireplace“ (2007) a „Blink“ (2008), všechny stvořeny Stevenem Moffatem. Dále bylo v minulosti nominováno dalších pět epizod a jedna epizoda spin-offu Torchwood. Budeme držet palce, aby i letos Doctor obhájil své každoroční vítězství.
NÁSLEDUJÍCÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY

A jedna novinka ještě na závěr – V posledním speciálu, tedy čtvrtém, se naposledy po boku desátého Doctora objeví nejen Catherine Tate jako Donna, ale i Freema Agyeman jako Martha a Billie Piper neboli Rose. Společně budou čelit Masterovi, opět v podání Johna Simma. Jak Master dokázal uniknout smrti, jak a proč se Rose vrátí a zda s ní bude i druhý „lidský“ desátý Doctor, uvidíme pravděpodobně v období konce tohoto roku.


20.3.2009 21:09     Komentáře (2)
 

Nová společnice pro další speciál?

*** NÁSLEDUJÍCÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY ***Daily Record oznámily, že 57-mi letá herečka Lindsay Duncan bude hrát Doctorovu společnici, podle novin jménem Adalaide, v druhém, zatím bezejmenném, speciálu. Lindsay Duncan můžete znát třeba z dramatu Rome (Řím). Její kompletní filmografii naleznete zde. „Jsem nadšená, že budu hrát v Doctorovi Who.“ Říká Lindsay. „Nikdy jsem nic takového nedělala a opravdu se těším na práci s Davidem Tennantem a Doctor Who týmem.“ Scénárista a producent ono speciálu, Russell T Davies na to řekl: „Lindsay je úžasně talentovaná herečka a již nějaký čas obdivuji její práci. Jsme potěšeni, že můžeme oznámit, že se připojí k našemu týmu a bude hrát zatím nejvíce rozhodnou společnici.“


19.2.2009 00:53     Komentáře
 

Klapka, HD kamera, písek?!

ilustrační obrázek

Co je nového ohledně Planet of The Dead?

BBC oznámila, že část z blížícího se Doctor Who Speciálu bude natáčena v Dubaji.
Planeta Mrtvých se začala natáčet v Lednu v Cardiffu a nyní se štáb vydal natáčet do Dubaje:

„Málokdy bereme Doctora Who do zahraničí,“ řekla producentka Doctora Who Tracie Simpson. „Navštívili jsme Řím kvůli epizodě čtvrté řady – The Fires of Pompejí – díky čemuž jsem získali úžasnou stopáž. Lokace v Dubaii se perfektně shodují s představami Russela T Daviese pro tuto epizodu. Všichni doufáme, že zde natočíme úžasné scény.“

Dále se objevila skvělá zpráva, že Planet of the Dead není pouze první speciál v tomto roce, ale je to i první epizoda Doctora Who která se bude natáčet v HD.

Fotky z natáčení v Dubaji naleznete zde.


13.2.2009 14:32     Komentáře
 

Doctor Who v roce 2009 – Čeká nás sucho?

Rok 2009 přináší pro fanoušky různých seriálů smutné zprávy. Některé seriály potkalo, či ještě čeká ukončení (SGA, BSG, Scrubs, PB…) a některé byly na letošní rok smutně oškubány. Ano mluvím tu o seriálech Doctor Who a Torchwood. Již jistě víte, že v roce 2009 uvidíme Doctora jen ve 4 speciálech a že 3 řada Torchwoodu bude mít pouze 5 epizod v jednom týdnu. Je to opravdu vše, čeho se letos ze světa Doctora Who dočkáme?

Odpověď je ne! Sice Doctor Who stále bude mít letos jen 4 speciály, a Torchwood stále má jen 5 epizod, ale naštěstí tím to nekončí. Jako první věc tu máme fanouškovský počin nazvaný Doctor Who 2009, který se bude vysílat tak jak by se vysílala 5. řada, kdyby letos byla. Takže nás čeká 13, 45 minutových epizod, které nás snad zachrání před zblázněním s čekáním na další epizody.
Uvidíme zde novou společnici Alice Hemingway, 25 letou studentku vysoké školy. A údajně se mají vrátit i nějaká ta monstra z původních řad Doctora (např. Ice Warriors, kteří se poprvé objevili ve stejnojmenné epizodě v roce 1967)
Poprvé posoudit jak se to fanouškům povedlo budeme moct 11. Dubna v první epizodě nazvané Fire and Ice (Oheň a Led).
První trailer naleznete zde, nebo přímo na oficiálních stránkách tohoto počinu: www.doctorwho2009.com

V červenci nás čeká uplně nový Spin-off nazvaný K9 Adventures (někde pouze jako K9). Je to britsko-australský seriál který bude pojednávat o nejlepším příteli Pána Času avšak bude mít nový vylepšený vzhled (asi se tvůrcům zdálo, že by moc lidí na „klasického“ K9 nikdo nekoukal), no podle mě je ten vzhled divný. Vypadá víc jako ten robo pes od Japonců než starý dobrý K9, ale uvidíme. První řada by měla mít údajně 26, 20 minutových epizod(Mají to být dvoj-díly, jako tomu je u SJA).

V červenci bychom se měli i znovu potkat s Jackem a jeho týmem lam z Torchwoodu, tentokrát pouze v 5 navazujících epizodách, vysílaných v jednom týdnu. Podtitul 3 řady je: Children of Earth (Děti Země). Trailer naleznete zde,

Dále byla potvrzena 3 řada The Sarah Jane Adventures, kterou má režírovat Russel T. Davies. Na obrazovkách by se měla objevit opět na podzim.

A pak už nás čeká pouze čekání do prosince, na poslední 3 speciální epizody s 10 Doctorem.
Nakonec ten rok 2009 nebude zas tak suchý jak se zdálo. :)

A na závěr shrnutí toho, na co se můžeme těšit, či čeho se můžeme obávat:
 • 11. Dubna – Doctor Who – Planet of the Death
 • 11. Dubna – Doctor Who 2009
 • Červenec – Torchwood: Children of Earth
 • Červenec – K9 Adventures
 • Podzim – The Sarah Jane Adventures
 • Prosinec – Zbylé Doctor Who speciály


5.2.2009 17:01     Komentáře (1)
 

Doctor Who: Planet of the Dead

Jak jistě mnozí z vás vědí, v tomto roce nás čeká místo nové, již v pořadí 5. řady, čtyři hodinové speciály. První z nich nese název „Planet of the Dead“ (Planeta Mrtvých) a budeme ho moci vidět pravděpodobně na jaře okolo doby Velikonoc.

*** NÁSLEDUJÍCÍ TEXT OBSAHUJE SPOILERY ***

BBC oficiálně oznámilo, že v prvním speciálu se jako další Doctorova společnice ukáže mladá herečka Michelle Ryan (seriály Bionic Woman a Merlin) a herec Lee Evans (Dinotopia, The Fifth Element, The Medallion). Michelle bude hrát tajemnou postavu jménem Christina de Souza, která se přidá k Doctorovi při jízdě autobusem, jež však bude mít neplánovanou zajížďku do nebezpečí.
Michelle sama říká, že je obrovským fanouškem seriálu Doctor Who a že je sama velice nadšená z šance zúčastnit se natáčení. Sám Russel T. Davis, který bude mít tuto epizodu spolu s Garethem Robertsem na svědomí, o ní říká: „Michelle je jedna z nejvíce žádaných mladých hereček v zemi a my jsme velice potěšeni oznámit, že se připojí k našemu týmu.“. Dále tato postava bude mít prý velký dopad na Doctora. V jakém smyslu, to už bohužel není uvedeno.

Lee Evans bude ztvárňovat postavu jménem Malcolm, jehož život se proplete s Doctorovým za velice neobvyklých okolností.

Dále budeme mít možnost znovu vidět na obrazovkách Nomu Dumzweni, která hrála postavu kapitána UNIT Erisu Magambo v díle Turn Left, kde pomáhala Rose a Donně zachránit svět. D

A nakonec podle neoficiálních informací z našeho Doctorovského fóra se naskytly při natáčení komplikace a je možné, že původní příběh bude z velké většiny překopán. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se těšit na Velikonoce a na vlastní oči vidět, jak to všechno nakonec dopadne.
Více fotek z natáčení můžete najít zde a zde.


4.2.2009 19:56     Komentáře
 
« Předchozí 1 4 7 10 11 12 13 Další »

Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
 • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
 • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
 • Autor: Blackthunder
 • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme