Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Archiv -


Dnes by oslavil Patrick Troughton 90 let

ilustrační obrázek
Dnes by Patrick Troughton, představitel 2. Doctora oslavil své již 90té narozeniny.

Patrick hrál Doctora v rozmezí let 1966–1969 během niž se objevil v 119 částích a následně ještě ve třech příbězích kde se setkával se svými budoucími já (The Three Doctors, The Five Doctors a The Two Doctors). A přesto, že čas nebyl k Patrickovým epizodám shovívavý – pouze 56 částí zůstalo nepoškozených a tak pouze 6 jeho příběhů si můžeme vychutnat v plné kráse. Ale díky jeho skvělému ztvárnění Doctora zůstává jedním z nejoblíbenějších Doctorů až do dnes. Matt Smith (současný Doctor) ho prohlásil za svého nejoblíbenějšího Doctora.

Patrick Troughton zemřel v 67 letech, 28. Března 1987. Sdejte mu hold a podívejte se na některou jeho epizodu.

25.3.2010 21:04     Komentáře (2)
 

Jedna paní povídala...

ilustrační obrázek

Nějaké nové spoilery, drby a „dráždiče“ naší fantazie společně z obrazovou dokumentací z trailerů. Číst na vlastní nebezpečí. 


 


 


Střípky k Eleventh Hour


 • Název „Eleventh Hour“, česky něco jako „za pět minut dvanáct“ naráží na to, že se nám představí Doktor s pořadovým číslem 11. a také že má Doktor na záchranu světa zhruba 20 minut.
 • Doktor miluje jablka a je poněkud zmatený. Jaké nás čeká poregenerační trauma tentokrát?
 • Doktor použije fráz „wibbly wobbly timey wimey“
 • V epizodě se mihnou tito herci: Annette Crosbie, Sir Patrick Moore, Nina Wadia a David Tennant
 • Tennant? Ano, čeká nás prý flashback na všech 10 předchozích Doktorů.
 • Interiér nové Tardis uvidíme až na konci epizody.
 • Šaty, které bude mít Amy na konci prvního dílu bude nosit i celý druhý díl. Je tedy evidentní, že epizody na sebe bodou přímo navazovat a budeme plynule přecházet z jedné do druhé. Že by krok k dnes tak populární „kontinuální“ seriálové formě vyprávědní oproti epizodické?
 • Pšššššš (ať už to znamená cokoliv:)
 • Hlavním záporákem epizody je prý jakési obří „sauronské“ oko, které monitoruje planetu Zemi. Že by Atraxi? Dále se objeví tajemný muž se svým psem (Velkej černej pes a mrtvej kostelník, Ke­lišová?:)
 • Jak vidno z trailerů, nový sonický šroubovák svítí zeleně. O starý Doktor příjde tak, že nastaví všechna nastavení šroubováku na maximum. (na obrázku Doktor, šroubovák a Stonehenge, ten uvidíme až později během sezóny)


Z dalších epizod


 • Britské Spitfiry ve vesmíru bojující s mateřskou lodí Daleků!


 • Olivově zelení Dalekové s britskou vlaječkou a ověšení vojenskými sumkami zdánlivě kopou za druhé světové za Spojence!


 • V čem bude spočívat „Vítězství Daleků“?


 • Oficiální návrat: Siluriani (pamatujete na tu ještěří hlavu z konce traileru, kde Doktor s Amy létají vortexem?)


 • Británie ve vesmíru! – Na věžácích si lze povšimnout nápisů: Essex, Surrey, Yorkshire, Kent, Devon. Británii přestala bavit Země a podobně jako Atlantida v seriálu Hvězdná brána si prostě odletěla?


 • Havárie hvězdné lodi Byzantium?


 • Kyberlidé (Cybermen) jsou zpět. V traileru se mihne jakási Cyberzombie, tedy  kulhající poškozený Cybus Cyberman bez levé paže útočící na Amy. Návrat stylu legendární epizody Tomb of the Cybermen?


 • Nová ovládací konzola Tardis obsahuje: psací stroj, klávesnici starého počítače, starou televizní obrazovku, kohoutek pro teplou a studenou vodu a kus gramofonu (viz. níže)


Vánoční speciál a 6. řada


 • S Karen Gillan (Amy Pond) můžeme prý počítat jak na Vánoce tak v 6. (2. či 32. záleží jak počítáte:) řadě. Že by konečně společnice, co se zdrží déle?
 • Steven Moffat prohlásil, že Vánoční speciál 2010 bude zatím nejvánočnější ze všech. Uvidíme, zda překoná výbornou a ve skrze originální Vánoční invazi.

Britský bulvár Mirror


 • Doktora prý čeká remake. BBC America prý chystá americkou adaptaci s hollywoodským rozpočtem a se zcele americkým Doktorem v titulní roli. Seriál si pojede po své linii a nebude nijak navazovat, či vycházet z britské verze. Fuj! Doufám, že je to jen další z kachen. Torwchood USA budiž, ale na Doktora nesahat!

 


21.3.2010 12:55     Komentáře
 

2 Nové Trailery z BBC America

ilustrační obrázek

Na internetu se objevili dva nové trailery na novu řadu Doctora Who. Oba pocházejí z BBC America (kde budou vysílat Doctora až 17tého dubna proto se neděste, premiéra je stále 3. Dubna) 

 

 

 

 

 

 

21.3.2010 11:32     Komentáře (1)
 

Zbrusu nový trailer

ilustrační obrázek
Zbrusu nový trailer na Eleventh Hour.

 

 

19.3.2010 21:49     Komentáře (1)
 

Nové HQ promofotky

ilustrační obrázek

Na internetu se objevili dvě velice pěkné promo fotky k Doctorovi a ve velice vysoké kvalitě. Je už na vás jestli chcete obrázek Doctora a nebo jeho společnice Amy 


  19.3.2010 20:22     Komentáře
 

30 vteřin z The Eleventh Hour

ilustrační obrázek
Včera se konalo promítání první epizody 11tého Doctora pro tisk.Takže mezitím co někteří už mají první epizodu shlédnutou, mi tu máme od BBC 30ti vteřinovou scénu z The Eleventh Hour.


19.3.2010 14:20     Komentáře
 

Vánoční Speciál a Další řada

ilustrační obrázek

Dnes byla potvrzena věc, kterou už stejně většina fanoušků očekávala.

Na Vánoce se Doctor Who vrátí s dalším Vánočním speciálem, který tentokrát bude psát Steven Moffat. A v roce 2011 nás čeká již 32. řada, která se začne natáčet letos v červenci v Cardiffu.


18.3.2010 19:21     Komentáře
 

Přesný čas vysílání a synopse The Eleventh Hour

ilustrační obrázek

BBC konečně oznámilo i přesný vysílací čas. To že, Eleventh Hour začne 3. Dubna víme už nějakou tu chvíli. Nyní ale i víme, že nový Doctor začne v 18:25 na BBC1.
Pokud si chcete přečíst synopsi čtete dále. OBSAHUJE SPOILERY

Doctor zregeneroval do zcela nového muže, ale nebezpečí útočí ještě předtím, než se vůbec může vzpamatovat. Se ztroskotanou TARDIS a zničeným Sonickým šroubovákem má nový Doctor jen 20 minut k záchraně světa – a pouze Amy Pond mu v tom pomůže.


14.3.2010 11:08     Komentáře
 

Nové fotky s 11tým Doctorem a Amy

ilustrační obrázek

Máme tu pár nových fotek z prvního příběhu 11 Doctora The Eleventh Hour (Jedenáctá Hodina) a následně i několik fotek z focení.

The Eleventh Hour:
Doctor držící mobil s velice WTF Výrazem
Doctor, Rory a kousek vlasů Amy
Jedna fotka z natáčení
Druhá fotka z natáčení

Dále se tu objevila fotka 11tého Doctora v jeho obleku v TARDIS (staré)

Dále tu máte 10 fotek z focení pro SFX magazine – co s těmi obrázky nakonec dokázali můžete najít zde (Doctor) a zde (Amy).


13.3.2010 10:24     Komentáře
 

V TV programu hledejte Pána času

ilustrační obrázek

AXN Sci-Fi bude dle poslední zprávy na svém twitteru vysílat náš milovaný seriál pod názvem „Pán času“

Změna je život a byť jsme s kolegou Reaver.manem při korekturách překladu epizod vybrali název „Doktor Kdo?“, nakonec budeme seriál vídat pod názvem Pán času, což je tedy český překlad názvu Doktorovy rasy (v angličtině „Time Lord“). Co vy na to?


12.3.2010 00:11     Komentáře (14)
 

Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
 • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
 • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
 • Autor: Blackthunder
 • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme