Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 5x03 - Victory of Daleks

 
  • Hrají:
    Matt Smith (Doktor), Karen Gillan (Amy Pound), Ian McNeice (Windston Churchill), Bill Paterson (profesor Bracewell), ...
  • Režie: Andrew Gunn
  • Scénář: Mark Gatiss

Obsah epizody

Jak už bylo naznačeno v závěru minulé epizody, Doktor se uprostřed druhé světové války (opět) setkává s Winstonem Churchillem. V době, kdy jsou německé nálety nad Londýnem na denním pořádku, však britský premiér získává zvláštní výhodu: armádu robotických vojáků geniálního profesora Bracewella. Při bližším zkoumání však Doktor zjišťuje, že tito jeho „Železňáci“ jsou ve skutečnosti Dalekové.

Doktor přemlouvá Churchilla, aby se Daleků zbavil, dokud může. Ten mu však nebezpečnost Železňáků nevěří - zvlášť proto, jak neuvěřitelně prospěšní jsou pro Spojence. Co je navíc zarážející, že na Daleky si nepamatuje Amy, přestože během jejich plánu na zničení reality obsadili celou Zemi.

Doktor se rozhodne jednoho z Daleků vyprovokovat, aby přiznal svou totožnost. To se nakonec podaří a Doktor tak zjišťuje, že přestrojení za poslušné vojáky byla léčka, jak z Doktora, největšího nepřítele Daleků, získat potvrzení, že tito Dalekové jsou skutečně právoplatnými zástupci své rasy.

Dalekové totiž získali jedno z původních genetických zařízení, kterým lze reprodukovat nové Daleky. Toto zařízení však stávající Daleky neuznává jako čistokrevné (ve všech čtyřech sériích nového seriálu jsme se setkávali výhradně s šílenými, zmutovanými a pololidskými Daleky), a jediné, co toto přesvědčení dokáže vyvrátit, je ono svědectví Doktora.

Zařízení tak zpracuje nový genetický kód a začne produkovat novou, čistokrevnou rasu Daleků. Nejnebezpečnějších tvorů ve vesmíru.Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme