Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 5x02 - Beast Below

 
  • Hrají:
    Matt Smith (Doktor), Karen Gillan (Amy Pound), Sophie Okonedo (Běta 10), Hannah Sharp (Mandy), Terrence Hardiman (Hawthorne), ...
  • Režie: Andrew Gunn
  • Scénář: Steven Moffat

Obsah epizody

Na své první dobrodružství bere Doktor, jako již tradičně, novou společnici do vzdálené budoucnosti. TARDIS se tentokrát ocitne ve 33. století na Vesmírné lodi Velká Británie, ve které Britové a Irové opustili skomírající Zemi a v hlubinách nekonečného vesmíru hledají nový domov. Jak už to ale s Doktorem bývá, něco tu není tak úplně v pořádku.

„Mobilní“ Velká Británie totiž zmutovala v policejní stát, jehož obyvatelé žijí v neustálém strachu a pořádek v něm udržují bizarní figury pouťových Smíšků. Doktor zjišťuje, že přestože se Británie zjevně pohybuje, nemá žádné motory. Setkává se s tajemnou ženou jménem Běta 10, která ho varuje před nevyslovitelnou pravdou lodi. Amy se mezi tím vydává na vlastní průzkum a dostává se do místnosti určené každému obyvateli Velké Británie nad věk 16 let, kde se dozvídá právě onu neskutečnou pravdu. Všichni občané poté mohou zvolit buď protest nebo zapomenutí, přičemž všichni, včetně Amy, volí druhou možnost.

Doktor a Amy zjišťují, že uvnitř lodi žije obrovský tvor, na jehož stopě byla i „Běta 10“ - ve skutečnosti britská královna Alžběta X. Ukazuje se, že Alžbětini poddaní na její příkaz (což ale ona neví, protože pokaždé, když tuto skutečnost zjistí, sama dobrovolně rozhodne zapomenout) v útrobách lodi přechovávají Hvězdnou velrybu, kterou soustavným mučením nutí k pohybu lodi.

Když už se Doktor proti veškerému svému přesvědčení rozhodne velrybu klinicky zabít, aby necítila bolest ale stále se hýbala (a my jsme tak poprvé svědky toho, co v podání jedenáctého Doktora znamená skutečný hněv), Amy se rozhodne velrybu osvobodit. Velryba však, přesně jak Amy předpokládala, zůstává v lodi a pohání ji ještě rychleji než kdy předtím. Velryba totiž nemusela být odchycena; sama se naopak rozhodla, že Vesmírnou loď Velká Británie povede k novému domovu.

Doktor s Amy se vrací do TARDIS, kde najednou zazvoní telefon. Na druhé straně linky je Winston Churchil, který žádá Doktora o pomoc.Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme