Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 5x04 - Time of Angels

 
  • Hrají:
    Matt Smith (Doctor), Karen Gillan (Amy Pound), Alex Kingston (River Song), Iain Glen (otec Octavian), ...
  • Režie: Adam Smith
  • Scénář: Steven Moffat

Obsah epizody

Skrze zprávu ukotvenou ve 12 000 let vzdálené minulosti se Doktor znovu střetává s River Song, jeho (budoucí) věrnou společnicí. Společně pak pronásledují vesmírnou loď, která havaruje na lidskými kolonisty osídlené planetě v 51. století. Po menší slovní roztržce si River Doktorovu pozornost dokonale získá, když mu prozradí, že se na havarované lodi nacházel jeden z Plačících andělů.

River se spojí s ozbrojenou církevní jednotkou (Křížové výpravy jsou v budoucnosti evidentně zase v módě), která se společně s ní, Doktorem a Amy vydává do útrob Bludiště mrtvých, rozsáhlé hrobky zaniklé civilizace původních obyvatel planety, aby se pokusili Anděla polapit.

Vedle toho, co už o Andělech víme (bytosti schopni existovat pouze pokud nejsou pozorovány, jak jsme se s nimi setkali v desáté epizodě třetí série Blink), se u nich nově projevují i unikátní parapsichické schopnosti, díky nimž je Anděl do jisté míry schopen zhmotnit se skrze videonahrávku sebe sama, čímž v jedné konkrétní situaci začne zároveň ovládat mysl Amy.

Doktor se s celou skupinou vydává do hrobky plné soch vyobrazující původní civilizaci, a kde se schovává i Anděl. Až příliš pozdě si však uvědomí hrůznou skutečnost – všechny sochy v bludišti jsou totiž sami Andělé, kteří nyní procitají a nabírají nové síly díky radiaci unikající z havarované lodi. Doktor, Amy, River a skupina vojáků tak uvíznou v pasti obklopeni armádou smrtících nepřátel, v konfrontaci s nimiž jejich život závisí na pouhém mrknutí oka.Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme