Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 5x01 - Eleventh Hour

 
  • Hrají:
    Matt Smith (Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Tom Hopper (Jeff), Caitlin Blackwood (malá Amy „Amelia“ Pond),
  • Režie: Adam Smith
  • Scénář: Steven Moffat

Obsah epizody

Doktor zregeneroval. Jeho TARDIS se jako ohnivá koule blíží k Zemi a za dvacet minut nastane konec světa… Brnkačka.

Doktor jakž takž přistane v zapadlé anglické vesničce Leadworth, kde se setkává se sedmiletou skotskou dívkou jménem Amelia Pond. Zatímco Doktor opravuje TARDIS, Amelia mu ukazuje podivnou prasklinu na zdi v jejím pokoji, při jejímž zkoumání Doktor zjišťuje, že se jedná o prasklinu rozvracující nejen zeď, ale i samotnou kůži vesmíru, skrze níž do našeho světa navíc pravděpodobně cosi proniklo.

Doktor je nucen vrátit se do TARDIS a skočit v čase, aby se stabilizovaly motory. Slíbí Amelii, že se vrátí za pět minut… ve skutečnosti se ale vrací až za dvanáct let, kdy už je Amelie – teď už Amy – dospělá a znovu se tak nyní střetává se svým imaginárním přítelem z dětství, Otrhaným Doktorem.

Současně s Doktorem se ale vrací i Vězeň Nula, interdimenzionální stvoření, které věznila mimozemská rasa Atraxiů, a jemuž se s pomocí praskliny dlouhých dvanáct let dařilo skrývat na Zemi. Nyní ho však Atraxiové objevili a pokud se vězeň odsouzený na smrt do dvaceti minut sám nevydá, Atraxiové zničí planetu, na které se ukrývá. Jednoduše dokonalá příležitost Doktorovo nové já pořádně rozehřát.

Na konci všeho, když je Vězeň Nula zatčen a Atraxiové prchají ze Země, když zjišťují, s kým mají tu čest, Doktor se vydává na první projížďku v TARDIS, která sama také prošla náležitou regenerací. Brzy se však vrátí pro Amy – i když tentokrát zase o dva roky po jejich posledním shledání, a nabízí ji stát se jeho společnicí. Amy Pond se tak s Doktorem vydává za nikdy nekončícím dobrodružstvím, a to v předvečer vlastní svatby.Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme