Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Ztracené epizody objeveny!

ilustrační obrázek

Vždy se vám snažíme na stránky přinášet pouze potvrzené informace a tak jsem byl s touto novinkou velice obezřetný, protože to prostě znělo příliš dobře, aby to byla pravda (dokonce jsem i na ostatních webech psal, že nic nebylo potvrzeno, aby lidem nevznikaly falešné naděje) nyní se však konečně objevilo něco více hmatatelného, než jedna paní povídala. Nikdy jsem se nemýlil raději

Vraťme se ale nejdříve o kousek v čase. Pokud nevíte, o co se jedná, BBC smazala při přechodu na barevný film drtivou většinu svého archívu. V televizi se tenkrát reprízy nenosily a páni z BBC posuzovali, zda daný program stojí za to ponechat, či použít pásky znovu na natočení něčeho jiného. A protože si říkali, kdo by se zajímal o černobílý seriál, který teď běží barevně, tak epizody smazali. A tak se stalo, že Doctorovské epizody zmizely z archívů BBC.

Následně fanoušci urputně pracovali na tom, aby epizody vrátili tam, kam patří. Ať už hledáním na půdách, ve sbírkách či obvoláváním do zahraničí, kam se Doctor Who prodal. Nakonec se počet zasekl na 108 ztracených epizodách. A to po velice dlouhou dobu.

Před dvěma lety, kdy už naděje na nalezení jakékoliv epizody byly skoro nulové, se objevily rovnou dvě! Číslo tak kleslo na prokletých 106 ztracených epizod.

Přeskočme do současnosti:

Před pár dny se objevila zpráva, která zkrátka zněla až příliš dobře. Na internetu se objevil drb, že BBC zasáhla zlatou žílu a získala od excentrického vědce z Afriky drtivou většinu ztracených epizod (mluví se až o 90 epizodách).  Tuto zprávu nikdo nepotvrdil, ale nikdo nevyvrátil (rozhodně ne BBC) a většina lidí, kteří mají s Doctorem leccos společného (včetně hledání ztracených epizod), tvrdili, že se jedná o krutý a nevkusný žert. A tak jsem raději na této zprávě seděl a čekal, jak se situace vyvine.

Dobře, a proč o tom píšu nyní?

Ian Levine to potvrdil na svém twitteru! IAN LEVINE!!!!!!
Pro ty, kteří netuší kdo je sakra Ian Levine a říkají si, jestli nemají na Blacka zavolat chocholouška, tak Ian Levine je jedním z fanoušků, který se o návrat ztracených epizod pokoušel. Dokonce stojí i za zanimováním příběhu Mission to the Unknown.

A je to jen chvíle, co napsal tyto tweety (některé jsou odpovědi na jiné dotazy):

·  Právě jsem viděl tři tuny důkazů, které mi říkají, že je to pravda. Víc neřeknu. Krom toho, že už zase věřím.

·  Právě jsem dostal důkaz, který potvrzuje celý příběh z roku 2011. Takže ano, opravdu věřím, že našel 90 ztracených epizod.

·  Zatraceně, já nemám slov, nemám ponětí, jak dneska usnu. Naprosto jsem se mýlil, ale lhali mi přímo do očí.

·  Jen tři příběhy je špatný vtip. Jsou tu doslova tři tuny filmových kotoučů a to je jen z roku 2011. Mám skutečný důkaz

·  Právě teď držím důkaz + nehážu ho na veřejnost. Ale ujišťuji vás, že mi přijíždí 3 tuny filmových kotoučů

·  A dneska poslední slovo. Pokud by mi to někdo řekl, tak bych to nikdy sem nepsal. Ale lhali mi + našel jsem důkaz, takže k tomu nemám povinnost

·  Věděl jsem, že se budu muset ještě vrátit. Ten 3 tunový důkaz je z roku 2011. Ale vrátil se DESETKRÁT od té doby a našel toho víc

·  ZATRACENĚ. Já to nevykecal, už to BYLO vykecaný dávno po celém internetu. Odmítal jsem tomu věřit, ale nyní mám důkaz

Takže, finální číslo není známo… ale rozhodně se epizody našly a rozhodně jich není málo! Moffat nelhal, že tohle bude ten nejlepší rok na to být fanouškem Doctora Who vůbec!!!!

Zde přikládám starý dokument o chybějících epizodách… uvidíte v nich i právě Ian Levina 


19.6.2013 03:18   Classic   Blackthunder

20 komentářů

Neuvěřitelný fan made trailer na 50th. Podívejte se, vážně to stojí za to! www.youtube.com/watch…

Vysvětlení záběrů neviděných jinde v seriálu: www.kasterborous.com/2013…
pjka007, 27.6.2013 16:30   reagovat
No jestli BBC opravdu něco má, tak si to asi nechává na 50. výročí jako překvápko. Pak už bych na ty původní série mohl konečně kouknout. :D
dejf, 23.6.2013 03:49   reagovat
co nové titulky clasic?
tvor, 28.6.2013 08:16   reagovat
Budou po Festivalu Fantazie ;-)
Jak už tomu bývá zase se před prázdninami sešla práce se školou vyžadující větší pozornost. Ale po FFku budeme rozhodně pokračovat :)
Blackthunder, 28.6.2013 10:05   reagovat
Jo tak tohle jsou ty pásky Doktora Levina :)
Jan Jašek, 22.6.2013 13:05   reagovat
Ou :(

"From the TIEA Facebook page:

A BRIEF STATEMENT .
T.I.E.A DOES NOT HOLD ANY MISSING EPISODES OF THE LONG RUNNING DR WHO SERIES. THE ORIGINAL VIDEO TAPES WERE WIPED SUBSEQUENT FILM COPIES WERE EITHER RETURNED TO THE BBC AND SENT TO LANDFILL ODD FRAGMENTS HAVE SURFACED TWO EPISODES ON 16MM FILM BUT THATS IT. THE PROGRAMMES IN QUESTION LIKE MANY OTHERS WERE DESTROYED AS THEY HAD NO FURTHER COMMERCIAL VALUE .THEY ARE NOT MISSING BUT DESTROYED THE END.I am sorry if this upsets some people but these are the facts.I have also become aware of the tracking of some of our clients shipments these are local cultural materials sent to us for migration to a modern format as the playback equipment in the country of origin no longer exists and as such is the best road to preserve international cultural heritage .I will be making no more statements on this subject.Philip MORRIS Executive director T.i.e.a"
Vlkoslav, 20.6.2013 16:06   reagovat
ani se neni čemu divit. 90 příběhů nalezených najednou po takové době v Africe?

Navíc jestli tohle je nějakej "lovec ztracených epizod" tak buď nás tahá za fusekli nebo moc dobrej lovec neni, když to jsou tak dva roky co byly nalezeny dvě epizody? Proč by měl být tedy zbytek definitivně ztracen?

BBC sama už potvrdila, že žádné epizody nemá, ale spíš si myslim, že kecaj a něco maj. Asi ne tuny a tuny materiálu jak tvrdí Levine, ale něco jo.
jaktichu, 21.6.2013 00:19   reagovat
Nadhera. pokuď to je opravdu pravda budeme na WHOCONU slavit jako o život. Banány a fezy sebou.
Memphis, 20.6.2013 11:03   reagovat
Ztracené epizody? That means... druhý Doktor! Squeeeeeeeeeeeeeeeee!
Xaverius, 20.6.2013 00:59   reagovat
omlouvám se možná za zbytečný dotaz, ale o jaké doctory by se jednalo? když se v článku píše, že spousta epizod bylo ztraceno během přechodu na barevnou televizi, tzn. že se jedná o prvního a druhého doctora?
Hero, 19.6.2013 12:42   reagovat
Přesně tak jedná se o 1. a hlavně o 2.doctora který má pouze hrstku kompletních příběhů
Lukas, 19.6.2013 12:47   reagovat
Možná si to schovávají jako velký announcement na 50. výročí :)
Kirara, 19.6.2013 09:25   reagovat
Tieto fámy sledujem už pár dní,a niečo mi hovorilo, že bude na nich zrnko pravdy. :)
čo som počul, tak objavenéepizódy by mali byť súčasťou 8 000(!) filmových fásov so stratenou britskou televíznou tvorbou.

P.S. Dám krk nato, že medzi nimi je aj Marco Polo
Vlkoslav, 19.6.2013 08:26   reagovat
Údajně tam jsou hned 3 kopie
dalibor016, 19.6.2013 17:45   reagovat
přesně na ten příběh sem pomyslel, ten jsem chtěl opravdu vidět :)
Xegiie, 19.6.2013 18:53   reagovat
90 ztracených příběhů navrácených zní jako naprostej sen... ale pořád nevidím nic moc oficiálního, i když to tentokrát zní opravdu nadějně. Snad se ve výhledu pár let dočkáme nějaké konrétní bližší informace. Osobně doufám, že mezi nimi byli věci jako Dalek Masterplan a Power of the Daleks, snad i víc epizod především s druhým Doctorem.
Elektronicky.Otisk, 19.6.2013 08:08   reagovat
No moc jsem nepochopil souvislost mezi těmi jeho tweety. O tom, že něčemu věří, a pak zase že mu lhali.
Na videu mě zaujalo jak dokáží být fanoušci DW agresivní :)
Jety, 19.6.2013 07:45   reagovat

Whooligans :D
Johny, 19.6.2013 11:34   reagovat
Jak jsem psal, některé tweety byly odpovědi na jiné.
S tím lhaním: Nějací lidé (pravděpodobně přímo z BBC) mu očividně tvrdili, že o ničem nevědí a pak zjistit, že ti lidé o tom věděli, ale nic mu neřekli. I přes to, že na obnově Doctora dře již spoustu let.
Blackthunder, 19.6.2013 08:04   reagovat
no paráda :))
Xegiie, 19.6.2013 04:26   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme