Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Pán času Vítězný

ilustrační obrázek

Pán času Vítězný je zbrusu nový Doctor Who příběh vyprávěný přes několik platforem napříč audio-příběhy, knih, komiksů a dalších.

Myšlenka Pána času Vítězného se zrodila v příběhu The Waters of Mars (Vody Marsu), kde se Doktor rozhodl, že když nejsou Páni času naživu, není nikdo, kdo by ho zastavil a může si dělat co chce. Tento nápad byl zběžně prozkoumán v komiksu Four Doctors (Čtyři Doktoři). Nyní se tato myšlenka vrací a my jsme natěšený jako u Doktora už dlouho ne.

 

Příběh je zasažen v Temných časech kolem počátku vesmíru, kde i Věční byli mladí. Následuje několik Doktorů skrz vesmír a čas, jak chrání svou domovskou planetu od hrozivé rasy. Tento příběh nemá obdoby.

A Dalek Awakens (Dalek se probouzí)
Úniková místnost
Druhá úniková místnost s Doctor Who tématikou vytvořená Escape Hunt. I když nic není přidáno do eventu, tak Pán času Vítězný rozvede historii k Dalekovi, kterého tam uvidíte.
Pouze v UK, více informací zde.
Již k dispozici.

Defender of the Daleks (Ochránce Daleků)
Komiks
Desátý Doktor se probudí v časové linii, která není jeho. Ocitá se pronásledovaný celým Dalekským Impériem. Neuvěřitelné je, že Dalekové prohrávají bitvu proti rase, která zahynula už kdysi dávno. Císař Daleků potřebuje pomoc a jediná osoba ve vesmíru, která je děsivější než Dalekové, ale může Doktor věřit Císaři Daleků a bude ochotný zachránit jeho Impérium?

„Císař Daleků! To už je doba…“ – Desátý Doktor

První část 2. září, Druhá část 8. října (Sebrané části 18. listopadu).

The Guide to the Dark Times (Příručka Temnými Časy)
Povídka
Kompletní příručka Temnými časy od River Song.

„Doktor vyprávěl o Temných časech. Časech chaosu. Vesmír se pouze zformoval a všichni spolu skvěle vycházeli. Ale to nevydrželo. Protože Kotturuhové přicházeli…“ – River Song

Vyjde v rámci Doctor Who Annual 2021, 3. září 2020.

Monstrous Beauty (Monstrózní krása)
Komiks
Devátý Doktor se s Rose ocitne, kde žádný TARDIS nikdy nemá být – V Temných časech, prastará éra zakázána všem Pánům času. Vesmír je mladý, ale válka se již zrodila: Upíří aliance se rojí skrz celý kosmos, pohlcující všechno v cestě. Doktor zjistí, že ne všechny příběhy týkající se historie Pánů času se shodují s realitou, ale některé hrůzy jsou ještě horší než mýty. Rose se stane prvním člověkem ve vesmíru a je opravdu nebezpečné v té pozici být…

„Vše, co vím o těchto časech jsou pohádky – a všechny jsou děsivé…“ – Devátý Doktor

Vychází v rámci Doctor Who magazínu ve třech číslech. 17. září, 15. října a 12. listopadu. 

The Knight, The Fool and The Dead (Rytíř, blázen a smrt)
 Kniha

Žijeme věčně, vyjma nehod. Jako každý ve vesmíru.
Doktor cestuje do Temných časů, do éry, kde život vzkvétá a smrt je sotva známa… A pak přichází Kotturuhové – stvoření, kteří se množí skrz kosmos rozdávající smrtelnost. Soudí každou rasu a dává za rozsudek její přidělený čas k životu. Poprvé žijící bytosti znají strach z konce. A udělají všechno možné, aby unikli tomuto novému přízraku: smrti. Doktor je starý mazák, co se týče obelstěný smrti. Nyní konečně ji dokáže zastavit u zdroje. Jde po Kotturuhzích, připraven změnit všechno, aby život vítězil již od počátku. Není jen poslední z Pánů času. Je Pán času Vítězný.

„Smrt je dar od Kutturuhů.“ – Kutturuhové

Vychází 1. října

Master Thief (Mistrovský zloděj)
Audio

Vládce chce vyrabovat jeden z nejvíce střežených trezorů ve vesmíru, Depozitář. Má plán a smrtící zbraň, která mu pomůže. Nicméně Vládce rychle objeví, že získat ji možná bude snadné, ale dostat se z ní pryč ho může stát všechno.

„Má drahá, nebuď nervózní. Nekoušu.“ – Vládce

Vychází 7. října

Lesser Evils (Menší zla)
Audio
Kotturuhové dorazili na planetu Alexis, aby rozdali svůj dar smrti k jejím obyvatelům. Jediný osoba, která jim stojí v cestě je odpadlík Pán času, který se zapřísáhl, že ochrání místní. Pán času, jménem Vládce…

„Smrt sestupuje na planetu Alexis, jednoho jasného, svěžího rána“ – Vypravěč.

Vychází 7. října

He Kills Me, He Kills Me Not (Zabije mě, nezabije mě)
Audio
Na pouštním světě Atharna se Doktorův život se má změnit navždy. Těšící se navštívit jeden ze Sedmi stovek divů vesmíru, rychle se zaplete do spleti lží. A co je horší, Div vesmíru chybí a Doktor se má setkat z jedním nejnebezpečnějším a podvodných soupeřů. Doktor se má setkat s Brianem.

„Pan Koulička má rád zpívání. Zpívání a zabíjení.“ – Brian

Vychází 14. října.

The Last Message (Poslední zpráva)
Povídka

Císař Daleků obdrží zprávu triliony let ve výrobě…

„Musím varovat vesmír!“ – Dalek

Vychází 20. října v rámci sbírky figurek.

Mission to the Known (Mise do známa)
Povídka
Císař Daleků odhaluje svůj konečný cíl…

„Tvá přítomnost v Temných časech ti umožňuje unikátní příležitost zabezpečit věčné vítězství Daleků.“ – Císař Daleků.

Vychází 1. listopadu v rámci sbírky figurek.

The Enemy of My Enemy (Nepřítel mého nepřítele)
Audio
Lidé na Wraxu jsou šťastní, že začínají mírové rozhovory s Dalekským Impériem. Dva druhy se chystají započít alianci, která potrvá věky. Jediný, kdo má něco proti tomuto šťastnému svazu je Doktor. Ví, že Dalekům nelze nikdy věřit. A ještě navíc ví, že Wraxiani nikdy neměli existovat…

„Nezlomní, prahnoucí po válce, bezohlední, vraždící Dalekové… jste… vyděšení.“ – Osmý Doktor

Vychází 10. listopadu.

Exit Strategy (Únikový strategie)
Povídka
Dalek Stratég zvažuje své možnosti…

„Pokud byl Doktor je příčinou problému, tak by Doktor mohl být jeho řešením.“ – Dalek Stratég

Vychází 23. listopadu v rámci sbírky figurek.

Echoes of Extinction (Ozvěny zániku)
Audio
Uvězněné, ztrápené monstrum čeká k na konzumaci svých nových obětí.  Potřebuje pomoc. Potřebuje doktora. Bohužel také potřebuje zabít kohokoliv koho potká. Hozený do okamžitého nebezpečí. V nevýhodě musí Doktor použít všechnu svou vynalézavost, aby zvítězil. Dva propojené příběhy. Dva Doktoři. Jeden nepřítel. Dvoustranný vinyl. Vyberte si kterou stranu chcete slyšet první!

„Pokud tahle věc vyhladí celou tvojí rasu, tak musí být zastavena.“ – Osmý Doktor

„Ach, Doktore, budeš tak děsně sám.“ – Desátý Doktor

Na vinylu vychází 27. listopadu, digitálně 4. prosince.

The Minds of Magnox (Mysli Magnoxu)
Audio
Doktor cestuje s Brianem, Oddským zabijákem, na planetu Magnox, jednu z největších nádob znalostí ve vesmíru. Doktor hledá nesmírně důležitou informaci, ale je tajná. Aby získal audienci k Myslím Magnoxu musí podstoupit nebezpečný test. Je dost chytrý, aby jím prošel?
Mezitím se Brian se zaplete s kriminálním bratrstvem a dostane práci: zavraždit Mysli Magnoxu. Nicméně, další mají planetu v hledáčku…

„Magnox je legendární svět. Neexistuje v tvém času. Nikdy neví, proč zmizel z historie.“ – Desátý Doktor.

Digitálně a na CD vychází 3. prosince a na Vinylu 4. prosince.

Mutually Assured Destruction (Vzájemně zaručená destrukce)
Audio
Následek velké bitvy. Sám proti velké přesile na Dalekské lodi, prolétající vortexem, musí Doktor použít všechnu svou důmyslnost, aby přežil. Jak se loď rozpadá kolem nich, je Doktor uvězněn mezi bandou čím dál víc zoufalých Daleků. Anebo jsou Dalekové uvězněni s ním?

„Čas je úžasná věc. Spousta věcí se může vejít do jedné vteřiny.“ – Osmý Doktor

Vychází 9. prosince.

All Flesh Is Grass (Všechno tvorstvo je tráva)
Kniha
Dokonce ani Pán času nemůže změnit minulost. Pustina. Mrtvý svět…
Ne, je tu bio-báň povstávající z popela.  Zde se život hemží a vzkvétá, s podivnými svěžími rostlinami a mnohokřídlých hmyz s jasnými krunýři. A jedno osamělé vnímající stvoření, které tráví své dny mluvení s hmyzem a starající se o tuhle osamělou zahradu. Je to Inyit, poslední z Kotturů.

V této knize se přesouváme zpátky do Temných časů. Desátý Doktor se zapřísáhl, že zastaví Kotturuhy a tím ukončí smrt a přinese do vesmíru život. Ale jeho plán se rozpadá – místo toho, aby přinesl život, nic se nezměnilo a všechny lidi kolem něj umírají. Smrt je všude. Nyní musím konfrontovat jeho předchozí já – jeden spolčený s jejich největším nepřítelem a druhý obsluhuje loď s nemrtvými.

„Co jsi to provedl, Doktore?“ – Doktor

Vychází 10. prosince.

A to je zatím všechno, co má letos vyjít, nebo alespoň všechno, co je oznámeno. Příští rok má ještě vyjít Povídka v rámci sbírky figurek (kde by měl být Pán času Vítězný a Ood Brian) a Live Experience Time Fracture v Londýně. Očekáváme také novou hru propojenou s tímhle eventem a další věci.

My se tohoto eventu nemůže dočkat. Co vy?


13.8.2020 13:53   Různé, BIG FINISH, Books, knihy, TMV   Blackthunder

1 komentář

Tak to už se těším. A mám o důvod víc si udělat výlet do Británie.
palast, 13.8.2020 22:31   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme