Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Nové knihy s 12. Doctorem

ilustrační obrázek

V minulé novince jsme vám odhalili, co chystá Nakladatelství Jota, ale jakých nových knih se dočkáme v angličtině?

Vypadá to, že po vzoru 35. řady (9.) se dočkáme propojených knih, protože na každé obálce je nápis: The Glamour Chronicles (Letopisy půvabu).

Deep Time (Hluboký čas)
Autor: Trevor Baxendale

„Doufám, že už jste všichni zděšeni!“

Phaeroni zmizeli z vesmíru před miliony lety. Cestovali mezi hvězdami za pomocí cest stvořených z času a prostoru, ale zanechali jen relikvie.
Ale co se s nimi stalo? Někteří věří, že byli vyhubeni nadřazenou silou… ostatní tvrdí, že se zničili sami.
Anebo byli obětmi ještě více strašlivého osudu?

Ve vzdálené budoucnosti nalezli lidé lokaci poslední Phaeronské cesty a Doktor a Clara se připojují k misi, aby se dozvědělei kam ta cesta povede. Každý člen výzkumného týmu ví přesně, co hledají, ale jen Doktor ví, co naleznou.
Protože Doktor zná pravé tajemství Phaeronů: příšerné tajemství které je tak strašně a mocné, že musí být pohřbeno do nejhlubšího hrobu, co jde…

Big Bang Generation (Generace Velkého třesku)
Autor: Gary Russell

„Jsem archeolog, ale nejspíš jiný, než byl očekáván.“

Vánoce 2015, Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie.
Představte si jaké je překvapení, když se v Sydney Cove otevře časový portál. Představte si šok jak je nyní obří pyramida hned vedle Harbour Bridge, nevhodně blokuje Port Jackson a září energií.
Představte si strach jak Cyrros „ganster“ Globb, profesor Horace Jaanson a mimozemský asistent Kik dorazí na místo, aby si nárokovali zářící pyramidu. A ještě si představte zděšení, když jsou následováni partou podfukářů, kteří se chystají provést svých největší fígl.

Parta se skládá z Noh (sexy komediantky), Pejsánka (poskytující ochranu a palebnou sílu), Prcka (starající se o logistiku), Lopatky (ve vedení vykopávek a historie) a jejich vůdce Doktora (který je zaneprázdněn, aby vesmír nebyl zničen v explozi vedle které je Velký třesk jen petarda).

A když někdo omylem probudí Starce času, kteří, jak si Doktor pamatuje, nebyli nejmoudřejší, či jejich činy nebyly zrovna nejlépe hodnoceny, věci se stanou ještě komplikovanějšími…

Royal Blood (Královská krev)
Autorka: Una McCormack

„Svatý grál je jen příběh, mýtus! Neexistoval na vašem světě! A nemůže existovat zde!“

Městský stát Varus upadá. Vévoda Aurelian je poslední z rodu, jeho hlavní město se hroutí a armády jeho nepřítele Vévody Conrada jsou připraveny za horami k útoku.

Aurelian je připraven riskovat vše na poslední bitvu. Takže když svatý muž, Doktor, dorazí do Varuzi z hor tak ho Aurelian požádá o požehnání ve válce.
Ale ne všechno ve Varuze je tak jak se zdá. Městské strážemají lasery místo mečů a chodby jsou osvícené elektrickými svíčky. Zdá se, že milovaná žena Aureliana Guena a její nejvěrnější rytíř Bernhardt plánují sesazení jejich vévody a Clara je zanesena do jejich intrik…

Zastaví Doktor Aureliana od války? Bude odhalena Clařina účast ve spiknutí proti vévodovi? Proč je Conradův velvyslanec tak neklidný? A kdo jsou starověcí a unavení rytíři, který dorazí do Varuzi tvrdící, že hledají Svatý grál…?

Knihy vycházejí 10. Září 2015


28.4.2015 13:09   Books, knihy   Blackthunder

10 komentářů

Doufám, že na vás v Jotě dají a přeloží knížky:) Dokázala bych je asi přečíst i v AJ, ale asi by to nebyl takový zážitek...bych věčně běhala pro slovník :D
Cissia, 25.5.2015 17:03   reagovat
Snad se jim to povede. O těch prvních třech knížkách s 12. Doktorem jsem neslyšel úplně to nejlepší. Prý se tam Doktor ani moc nevyskytoval a nebyl moc výrazný. Četl jste je někdo?
Zarwan, 13.5.2015 22:01   reagovat
The Blood Cell je skvělá, a Doctor se tam naopak vyskytuje dost, a má tam moc pěkné "scény". Navíc tam docela hezky vyobrazují jeho vztah s Clarou.
Jara, 21.6.2015 20:26   reagovat
No, já mám zatím rozečtenou Silhouette (výjde v překladu od Joty na podzim) a je to skvělý... Pravda, protože je tam Vastra, Jenny a Strax, nedostane Doktor zrovna hodně prostoru, ale že by tam byl málo se říct nedá. A navíc to má docela originální nápad: vraždící origami ptáčci :D
Dani El, 30.5.2015 09:23   reagovat
Jenom tři? To je nějaký slabý.
zusp, 28.4.2015 18:46   reagovat
Teď každý rok vydávájí 3 knížky z hlavní serie.
Blackthunder, 28.4.2015 19:36   reagovat
A budou i v češtině? Jakože nemám nejhorší angličtinu ale ani nejlepší... :D
Coca cola zero, 9.5.2015 17:43   reagovat
Pokud nás v Jotě poslechnou, tak ano :D protože tyhle knížky změjí naprosto parádně :)
Blackthunder, 11.5.2015 16:49   reagovat
Ok, tak tyhle vypadají výborně... Až výjdou, navrhnete je Jotě?
Dani El, 28.4.2015 18:37   reagovat
No zněj naprosto famozně... tak navrhnout to můžeme :)
Blackthunder, 28.4.2015 19:37   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme