Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Doctor Who: Počátek

ilustrační obrázek

Big Finish chystá něco velkolepého. Krom již oznámeného multidoctorovského speciálu k 50. výročí s názvem The Light at the End (Světlo na konci) totiž chystá ještě něco, kvůli čemu jim budou fanoušci rvát ruce. Příběh o tom, jak Doktor opustil Gallifrey.

Oficiální synopse zní:

Když Doktor a jeho vnučka Susan uniknou skrz arkády Gallifrey až k staré časové kapsli Typu 40, tak ještě netuší, jaká dobrodružství na ně čekají… A také netuší, že TARDIS dematerializuje a zanechá jejich domovský svět daleko za sebou. A také, že je na lodi ještě někdo jiný. Jmenuje se Quadrigger Stoyn a rozhodně nemá radost…

Jedná se o první část chystané trilogie. Roli Quadriggera Stoyna bude hrát ve všech třech dílech Terry Molloy.

První část napsal Marc Platt.

Druhá část trilogie se bude jmenovat The Dying Light (Pohasínající světlo) napsal Nick Wallace a vystoupí v něm Frazer Hines a Wendy Padbury ve svých rolích Jamieho a Zoe.

Poslední část se bude jmenovat Luna Romana a napsal ji Matt Fitton. A již podle názvu je jasné, že v ní vystoupí Lalla Ward coby druhá inkarnace Romany.


25.4.2013 23:47   BIG FINISH, Classic, 50. výročí   Blackthunder

17 komentářů

Hľadal som stránky, kde by sa dali kúpiť nejaké eknihy s doctorovskou tematikou:

www.kobobooks.com/
www.ebooks.com/
www.feedbooks.com/

Na www.gorila.sk/ sa dajú kúpiť niektoré papierové knihy a DVDčka.
dddwww, 27.4.2013 09:28   reagovat
Mě trochu mate, že doktor měl vnučku...ale v obnoveném seriálu někde doktor přiznává, že měl děti...nemůžu to teď najít a znovu projít, ale z jeho mluvy mi přišlo, že děti byly ještě malé, když zemřely....a pak když je 11ctý s tím chlapem a miminem, tak se zase chová, jako by nikdy děti neměl.... Přijde mi, že to trochu nenavazuje
sea, 26.4.2013 20:36   reagovat
První Doktor přece našel malé dítě někde a adoptovala jej a to byla ta jeho vnučka Susan, jelikož byl starý tak kdyby to byla jeho dcera vypadalo by to divně, proto je to vnučka a nejspíš ani není Time Lady. Jinak všichni příbuzní, prostě komplet celá rodina zanikla v časové válce, ale o časové válce Tardisech a Pánech času budou hodně mluvit tedkom v tom dnešním díle. Pak ještě něco o doktorovy bude ve 13 a určitě ještě dost prozradí v tom speciálu k 50. výročí :)
Starpep, 27.4.2013 14:28   reagovat
Susan Time Lady rozhodně je ;-)
Susan ve Five Doctors úplně jasně rozeznala, že jsou na Gallifrey. A na Gallifrey byl po dlouhou dobu zákaz přivádět na planetu jakékoliv cizince.
Ve většině případů je Susan brána za skutečně pokrevního příbuzného Doctora. Pak je tu jedna záležitost s tím, že ji adoptoval poté co zemřeli její rodiče [ovšem, to bylo při civilních nepokojích na Gallifrey]
A pak je tu ještě linie s "The Other", ale i to vlastně i tak zůstává Susan pokrevní příbuzná... kind of :D
je ten problém s tím, že trochu habrujou ty teorie, ale vzhledem k tomu, že s tou adopcí to bylo v komixu, které osobně beru za tu nejméně pevnou část Whonivesu, tak bych se ji nebál úplně vyškrtnout
Blackthunder, 27.4.2013 15:09   reagovat
Nemám sice toho tolik načteno (vlastně vůbec, jen Eight Doctors a půlku Vampire Scince :-D), ale nějak jsem pochopil, že na Gallifrey jsou Time Lordi vlastně něco jako vyšší kasta. Žijí tam obyčejní Gallyfreřané (neschopní regenerace atd.) a pak Time Lordi (a nepanuje mezi nimi zrovna nějaká soudržnostú.
Takže je možné, že Susan není Time Lady, ale obyčejná Gallyfrejřanka :-).
Ale jak říkám, mám sice shlédlý celý seriál, ale od BF jsem naposlouchal jen 8. doktora a z knih jen ty výše zmiňované :-).
Ale někde v hlubinách internetu jsem četl zajímavou poznámku, že Susan nepovažují za vnučku hlavně ti zatvrzelý geekové, kteří se nedokáží smířit s tím, že by Doktor měl někdy sexuální život :-D :-D :-D
Nicolas, 27.4.2013 15:42   reagovat
Jj, ten původní seriál začíná tím, že Doktor cestuje se svou vnučkou... A časová válka, milé děti, ostatní Páni času jsou mrtví - pokud se někde neposchovávali jako Master.
A jo, 11. se chová jako 12letý kluk - ale to je ta stařecká senilita:-))
alexis, 27.4.2013 08:58   reagovat
zrovna včera som to pozeral, neviem či myslíš presne toto, ale 10. Doctor vtedy povedal "I was father once"
Tajfun, 26.4.2013 21:10   reagovat
Otázkou je, zda tímhle nenaráží na epizodu 4x06 (Doctor's daughter), kdy měl dceru. Jenny.
Bimba, 29.4.2013 11:17   reagovat
Asi ano. Myslela jsem, že jsem tam toho slyšela víc, ale asi ne. Ale zmiňují si o vnučce, tzn. někde musí být tedy jedna Time Lady, ne? Staré díly jsem neviděla, žije? Nebo se jí něco stalo?... Ale i tak 11náctý se choval, jako kdyby děti nikdy neměl.
sea, 26.4.2013 22:17   reagovat
Zrovna 11. se o ní zmiňoval v Rings of Akhaten. Říká tam ve smyslu, že už tam jednou byl s vnučkou. Myslím, že zůstala v Londýně budoucnosti a dál nic o jejím příběhu známo není. Neviděl jsem ale všechny starší díly a knihy jsem nečetl vůbec, takže si tím nemůžu být jistý. Taky je trošku problém v tom, že ze začátku nebyl Doktor Time Lord, ale prostě doktor z budoucnosti, co vynalezl stroj času a neumí ho pořádně ovládat (tím si ale taky nejsem úplně 100% jistej).
Zarwan, 26.4.2013 23:12   reagovat
What? What? What? :D

Takže:
Susan zůstala v Londýně a následně měla se svým milým syna Alexe. Co se týče její osudu s časovou válkou se už nic neví...

A Doktor byl Pán času od začátku (sice to nezmínili, ale byl) a hned v prvním díle zmiňují, že je z jiné planety
Blackthunder, 26.4.2013 23:23   reagovat
Je vidět, že mám vážné nedostatky ve vzdělání :). Budu to muset po zkouškách dohnat.
Zarwan, 27.4.2013 01:35   reagovat
Bezva :-), jsem zvědavý jakým stylem to bude vyprávěný. Btw. Otázka, která nejlépe zapadá pod toto téma... nemáte někdo 4. sezónu Eighth Doctor Adventures? Je toto jediné co mi s osmým doktorem zbývá doposlouchat (teda spolu s Dark Eyes).
Nicolas, 26.4.2013 15:52   reagovat
Stylem to bude, že to bude vyprávět společnice a Terry Molloy tam bude dodávat ten hlas, aby se pořád Susan nebavila sama se sebou.
A mám... a což mě připomíná, že Dark Eyes jsem taky neslyšel.. hmm jdu do toho :D
Blackthunder, 26.4.2013 23:24   reagovat
erm... a trapná otázka nakonec... nechtěl bys to někde sdílet?
Nicolas, 27.4.2013 12:23   reagovat
Zkus googlit na ulož.to
Blackthunder, 27.4.2013 12:43   reagovat
hehehe...no vidíš...tak jsem se ztrapnil. V minulých měsících jsem to tam hledal a nenašel :-D... a nenašel všechno... nějak nedokážu najít díly Deimos, Relative dimension a To the Death...
Nicolas, 27.4.2013 19:48   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme