Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 1x09 - The Empty Child

 
  • Hrají:
    Christopher Eccleston (Doktor), Billie Piper (Rose), John Barrowman (Jack Harkness), Florence Hoath (Nancy), …
  • Režie: James Hawes
  • Scénář: Steven Moffat

Obsah epizody

Skrze časový vortex pronásledují Doktor a Rose podivný kovový předmět, který je nakonec dostane do Londýna v roce 1941 během nacistického bombardování.

Během náletu se Rose s Doktorem rozdělí; zatímco ona potkává jistého Jacka Harknesse, „Časového agenta“ z 51. století, který s kovovou schránkou, kterou oba cestovatelé pronásledovali, obchoduje, Doktor se připojuje ke skupince sirotků, kteří prchají před podivným tvorem v plynové masce, jenž se na první pohled zdá být obyčejným malým chlapcem hledajícím svojí maminku.

Tento tvor byl původně malý bratr devatenáctileté Nancy, která se o sirotky stará. Nancy sdělí Doktorovi, že její bratr se takto změnil před dvěma týdny, když poblíž jedné londýnské nemocnice spadl zvláštní kovový kontejner (časový posun byl zapříčiněn cestováním časovým vortexem). Doktor se vydává do oné nemocnice, kde se setkává s desítkami pacientů se stejnými „příznaky“, jakými trpí Nancyn bratr: plynová maska přitavená k obličeji, u všech identické zranění na zápěstí a groteskní dožadování maminky. Do nemocnice přicházejí i Rose s Jackem a Doktor zjišťuje, že infekce se přenáší pouhým dotekem, pročež z nemocnice musí co nejdříve uniknout.Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme