Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 1x13 - The Parting of the Ways

 
  • Hrají:
    Christopher Eccleston (Doktor), Billie Piper (Rose), John Barrowman (Jack Harkness), …
  • Režie: Joe Ahearne
  • Scénář: Russell T Davies

Obsah epizody

Doktor a Jack se v TARDIS vydávají na mateřskou loď Daleků, kde je držena Rose. Tam také zjistí, že za vším stojí samotný Císař Daleků, který měl zemřít během poslední Velké časové války.

Ve skutečnosti však unikl a díky nouzovému časovému posunu se ocitl v daleké budoucnosti. Tam vyčkával a potají formoval planetu Zemi (pravděpodobně i ovládal bytost Jagrafesse, se kterým se Doktor střetl v epizodě The Long Game) a skrze mlýnek na maso překroucené televizní zábavy sklízel lidi a z jejich genetického kódu klonoval novou rasu Daleků.

Tito Dalekové však byli během staletí života v temnotě dohnáni k šílenství a svého Císaře uctívají jako boha – což je také dělá nebezpečnějšími, než kdy dřív. Doktor se ocitne v pasti. Zjistí, že jedinou možností na zničení Daleků je použít zbraň hromadného ničení, která by zahubila i všechen život na Zemi. Lstí pošle Rose v TARDIS domů a společně s Jackem čelí vlastní záhubě.

Při obraně Satelitu 5 jsou povraždění všichni na něm se nacházející lidé – a to včetně Jacka. Doktor je obklíčen Daleky a má poslední možnost dokončit svůj plán. Nakonec však není schopen kvůli vyhubení Daleků obětovat (další) civilizaci.

Rose se však nevzdává. Zpátky v Londýně 21. století se jí podaří otevřít srdce TARDIS a navázat s lodí kontakt. Při tom absorbuje samotný časový vortex; vrátí se zpět k Doktorovi, zničí všechny Daleky, vrátí život Jacku Harknessovi a nakonec rozšíří výraz „Bad Wolf“ časem a prostorem, aby dokončila časovou smyčku a sama sebe dovedla k této události.. Síla Víru je však tak mocná, že Rose pomalu spaluje, a proto jí Doktor tuto schopnost odebírá – což je však smrtelné i pro něj.

Zatímco Jack zůstává na Satelitu 5, oba původní společníci se vrací do TARDIS a Doktor Rose seznámí s „fíglem“ Pánů času, jak obelstít smrt – a sice opravit každou buňku svého těla tím, že ji od základu změní. Doktor se tak s Rose loučí a regeneruje. A to do své již desáté podoby. Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme