Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

The Caretaker - poepizodní diskuze

ilustrační obrázek

Epizoda skončila – jaký na ní máte názor?


27.9.2014 22:18   Diskuze   Blackthunder

94 komentářů

ja, 2.10.2014 16:46   reagovat
"I speak to you from the final days of Gallifrey. I am the past you have forgotten. You are the future I will not live to see." zní jako missy,
ja, 2.10.2014 16:45   reagovat
zní jako romana
Zarwan, 2.10.2014 19:59   reagovat
it is definetely Lalla Ward
The Master, 2.10.2014 20:27   reagovat
ok prečital som si článok a toto nesúvisí s 8 seriou
The Master, 2.10.2014 20:31   reagovat
Není to úplně teorie, spíš poznámka na okraj "Missy-diskuze". Té její Promised land se jinak taky říká Nethersphere, což jsem někde zahlédla přeloženo jako Ne-sféra. To není přesné, protože nether znamená spíš dolní, spodní - zkrátka, spíš podsvětí než nebe.

Ještě přemýšlím nad tím, může-li mít tahle Nether-sféra něco společného s E-space z klasických dílů. A Missy s Romanou. Ta teorie tu zazněla hned v první diskuzi o Missy, tenkrát se mi ještě nezdála, ale protože ty, co tu vídám v poslední době, mi připadají čím dál nepravděpodobnější, najednou se mi začíná líbit.
Tessuna, 1.10.2014 17:44   reagovat
Romana bola vysvetlená už v audio knihách a knihách. Stále opakujem/parafrázujem citát 8 doctora: Milujem ľudstvo, vždycky vidí veci tam kde niesu.
Prečo nemôžte akceptovať že Missy je proste niekto z Doctorovej minulosti kto sa v seriály v žiadnej forme ešte neobjavil.
The Master, 1.10.2014 19:54   reagovat
Jak řekl Moffat v jednom rozhovru: "Bavím se tím, jak lidé na internetu vymýšlí úplně neuvěřitelné teorie o tom, co by se v další dílech mohlo stát. A nejvíce mě baví ti, co si vymyslí nějaký storyplot, a pak mi za něj nadávají, i když jsou úplně vedle."
Elektronicky.Otisk, 3.10.2014 16:42   reagovat
Kto by sa nebavil na niektorých teoriach to ked čítam to sa nedá nesmiať na nich.
The Master, 3.10.2014 20:50   reagovat
I za tebe mám radost. Veselá mysl půl zdraví.
Alexis, 3.10.2014 22:03   reagovat
To je fajn, že se Moffat baví. Já mu to přeju.
Alexis, 3.10.2014 19:01   reagovat
Ach ty audioknihy, vidím, že mám ještě hodně co dohánět :)
Kdybych to akceptovala, nemohla bych se bavit vymýšlením bláznivých, za vlasy přitažených a vůbec nepravděpodobných teorií, takže děkuji pěkně za dobře míněnou radu, ale dokud se Missy nevysvětlí, budu si vymýšlet dál ;)
Tessuna, 1.10.2014 20:08   reagovat
Ok, já mám taky teorii o Missy, sorry, jestli už padla, já jí nečet, napadla mš včera v noci a bylo to "wow!"

Navedly mě k tomu černý vlasy, ale je toho víc.

Je to někdo z Coal Hill, kam se děj cíleně vrací.

Je to někdo koho Doctor poslední dobou několikrát nepřímo zmínil, naposledy v díle Listen, který byl tak trochu o vnucích a prarodičích (modří už vědí).

Někdo kdo se dokonce mihl v jedné epizodě 7 série.

Je to někdo kdo miloval Doctora,i když ne milostnou láskou.

Někdo komu Doctor slíbil, že se vrátí a nikdy to neudělal.

...mimochodem, víte jak má Moffat rád slovní hříčky a presmyčky, tak co tohle: missy = missing, promised land = (he) promised (to) land.

Jo a ten jeho slib hrál zásadní roli v Adventures of time and space, kde zazněl dokonce 2x. Ono by to totiž s ohledem na americký a mladší fanoušky bylo hodně odvážný, tak je možná chtěli trošku "předpřipravit"

... co myslíte?
Ford Prefect, 1.10.2014 10:16   reagovat
Ooo...
Výborná myšlenka!
Ale pořád si myslím, že Promise Land je Gallifrey - naposledy se přece objevila u Země a právě tam ztroskotaly ty lodě.
Norrora, 5.10.2014 12:44   reagovat
To zní vážně skvěle. Promissed to land by byla vážně chytrá slovní hříčka. Obávám se ale, že Missy v Deep Breath nazvala Doktora "my boyfriend", což by asi Susan o dědečkovi neřekla.
Zarwan, 1.10.2014 14:17   reagovat
Taky si říkám, že už by mohl Doktor konečně splnit ten památný a mnohokrát opakovaný slib a vrátit se pro Susan. Která už mezitím mohla párkrát zregenerovat a vůbec nemusí mít černý vlasy. Je pravda, že děj se podezřele točí kolem Coal hill, i to s Moffatem a slovníma hříčkama, ale souhlasím - Susan by nikdy neřekla o dědečkovi, že je to její "boyfriend," snad ani kdyby totálně zešílela.
Tessuna, 1.10.2014 16:17   reagovat
Zatímco někdo čeká, kdy se Doctor vrátí pro Susan, my co posloucháme audioknihy víme, jak to bylo se Susan dál, víme, že měla i syna a víme, jak to s její synem dopadlo...
Elektronicky.Otisk, 3.10.2014 16:43   reagovat
*cough* *cough*
The Master, 3.10.2014 18:30   reagovat
Doctor sa pre Susan vrátil vrámci kníh a audio kníh čiže tím sa nikto nebude zaujmať (taktiež v Five doctors) a hlavne Susan by nenazvala svojho vlastného dedčka nech (pokrvného alebo nie to je jedno) svojm pritelom
The Master, 1.10.2014 16:30   reagovat
Mám novou teorii o Missy, myslím, že tu ještě nepadla a že je dost Moffatovská aby mohla být pravdivá. Co když je Missy samotná Gallifrey? Už víme, že celé dimenze je možné zabalit do modré budky, nebo nástěnné malby, taky víme, že celá dimenze Tardis na sebe umí vzít humanoidní formu. Gallifrey je uvězněná v pocket universe a to by mohla být ta její zahrada, TimeLordi objevili způsob, jak z lidí přenést veškeré vědomí z našeho vesmíru do jejich, ale při přenosu ti lidé vždy zemřou. Proto vždy přenášejí vždy jen lidi, kteří jsou těsně před smrtí, aby nikoho nezabili (to by vysvětlovalo, proč jsme u některých viděli jejich mrtvá těla v našem vesmíru). Přenášejí lidi, kteří byli v blízkém kontaktu s Doktorem, aby s ním skrze něj mohli sami navázat kontakt, nebo alespoň o něm zjistit co nejvíc. Toho policajta v Caretakerovi přenesli omylem, proto vidíme, že Missy je naštvaná, ani na něj nepromluví a kouká na něj s opovržením...
Bořivoj, 1.10.2014 00:24   reagovat
Ani bych se tomu nedivila :D, do DW se dá napasovat skoro všechno, záleží jen jaké limity má tvůrcova fantazie a drzost
Evkamat, 3.10.2014 22:36   reagovat
Tá teoria je chybná tardis nie je iná dimenzia a tardis nemôže byť extrahovaná bez toho že by ju to zabilo čiže dva piliere tvojej teorie padli a tím padla aj celá teoria. Bye.
The Master, 1.10.2014 16:28   reagovat
Epizoda Vampires of Venice:
Doktor [poté, co vstoupí do TARDIS]: It's a lot to take in, isn't it? Tiny box, huge room inside; what's that about? Let me explain...
Rory: It's another dimension.
Doktor: It's basically another dimen — what?
Bořivoj, 5.10.2014 21:16   reagovat
TARDIS="Čas a relativní rozměr ve vesmíru"-proč by tohle nemohlo znamenat "jedna z dimenzí vesmíru"?Jen na okraj:-)
Wanderer, 4.10.2014 20:29   reagovat
Pretože dimenziou je myslený iba rozmer. Biger on the inside.
The Master, 4.10.2014 21:46   reagovat
To by taky vysvětlovalo ta slova o lásce. Doktor miluje Gallifrey víc, než cokoli jiného a pro Gallifrey je Doktor poslední a jedinou šancí...
Bořivoj, 1.10.2014 00:27   reagovat
Nejvíc jsem si užil ten sestřih v prvních dvou minutách. Jinak se mi zdálo, jakoby ten díl byl trochu rytmicky rozkodrcaný. Bavil jsem se skvěle, ale Time Heist pro mě zatím zůstává v této sérii nepřekonán. Danny trochu nudí, ale rozhodně mi nevadí, myslím, že to nejzajímavější z něj nás teprve čeká...
Bořivoj, 30.9.2014 23:05   reagovat
Pryč s Dannym! Tušil jsem, že ho nebudu mít moc rád už když ho poprvé představili. Po tomhle dílu ho už ale vážně nenávidím.
Zatím mi zkazil každou epizodu, ve které se objevil.
Samuel je sympaťák, ale jeho postava tam prostě nepatří.
Proč nemohl být jen Clařin kamarád, který se připojí na výpravy v Tardis.
Milostných vztahů v Tardis už mám plný zuby.
Moffata jsem vždycky obhajoval, ale tohle je prostě krok špatným směrem. Těšil jsem se, když oznámili, že s novým Doktorem už nebude žádné muchlování v Tardis.
V into the Dalek mi ještě tolik nevadil, dostal scénu na začátku a moc to tu epizodu nenarušovalo.
Ale "Listen" v mých očích úplně zničil. Díl, který měl potenciál stát se jedním z nejlepších vůbec, skončil jako další průměrný díl . Jakékoliv napětí a temná atmosféra epizody byla neustále přerušována, aby si Clara mohla odskočit na rande. Navíc tam ještě musel narvat Dannyho dětství a jeho vnuka, což bylo pro děj epizody absolutně zbytečné a kýčovité.
No a konečně "The Caretaker", epizoda jinak docela zajímavá a vtipná s excelentními výkony Capaldiho, ale místo aby se víc věnovali ději a vysvětlili podrobnosti o tom robotovi nebo vytvořili složitější zápletku a rozuzlení děje o napadení školy smrtícím robotem, jsme se museli dívat na to, jak Danny žárlí na Doktora a přetahuje se s ním o Claru jako v nějaké soap opeře (a na to, jak černoška pozvracela Tardis).
I Claru mám s každým dílem rád čím dál tím míň. Chová se, jako by jí Tardis patřila, všechno se točí jen kolem ní a připadá mi docela protivná. Začínám si říkat, že jí škoda nebude, jestli o Vánocích odejde.

Další epizoda vypadá zajímavě, i když jsem si ji podle popisu představoval docela jinak. Jen doufám, že zase nezabere čtvrtinu epizody blábolení o vztahu Dannyho a Clary.
Zarwan, 30.9.2014 03:24   reagovat
Jojo, čím víc budeš myslet na to, jak ty postavy nenávidíš, tím víc je budeš nenávidět ;-)
Spiderman, 30.9.2014 06:42   reagovat
No jo, co mi zbývá :D
Je to taková škoda, bez něj by to byla nejlepší obnovená série (možná nastejno s pátou), ale on to tam tak kazí...
Zarwan, 30.9.2014 16:07   reagovat
Aby toho nebylo málo, také se přidám. Capaldi je jako Doktor opravdu geniání a jeho pokus o krytí jako člověka byla opravdu famózní, velmi se mi líbila ta zmínka o vydrách, vím jak moc by mě to jako člověka mělo ponížit, možná že kdyby to řekl mě, byla bych asi dost naštvaná, ale je to Doktor, jiný náhled na všechno tady. A ta zmínka o River se mi moc líbila, vzhledem k tomu, že při éře Jedenáctky to byla moje oblíbená postava, dokonce jsem ji měla i radši než samotného Doktora a ani nemůžu říct, jak moc bych byla ráda, kdyby se s ní Doktor tak na jednu epizodu potkal. Stejně tak se mi moc líbila ta cedule - "Píše se tam nevstupovat." "Ne, je tam padejte lidi" "Nikdy nepiš ceduli, když jsi naštvaný." Tím mě opravdu dostal, ještě tím, že tam bylo "humans" takže opravdu jako ve významu rasy. Jednoduše mě tento díl dostal, i když mi jej trochu zkazil Pink, opravdu ho nemám ráda a nevadil by mi tolik, kdyby Claře nenastavil ty jeho podmínky, Clara by se nenechala tlačit ani od Doktora, takže bych řekla, že "řekni mi, až na tebe bude tlačit, slib mi to" je více než zbytečná.
Pak mě zarazila ta věc s Missy na konci, teď nevím, jak se určuje, kdo se tam objeví a kdo prostě zemře, domnívám se, že se tam dostane každý, kdo zemřel na Zemi kvůli mimozemským věcem nebo kvůli někomu/nečemu z jiného času nebo když on sám je z jiného času nebo planety, ale musí zemřít na Zemi. Alespoň k tomuto závěru jsem došla, prosím vyveďte mě z omylu, seznamte mě se svojí teorií, protože já na jinou nepřišla, možná tak ještě tu, že se tam dostane ten, kdo i ve velkém oblouku byl spojen s Doktorem, ale jinak nevím a to mě opravdu užírá.
To mě vede k tomu, že se opravdu těším na finále, jestliže se bude týkat právě této záhady, bude to opravdu epické finále.
A co se týče další epizody, no nevím, asi si ji pustím, ale zakryju si obrazovku a budu to jen poslouchat a číst titulky, protože s mojí šílenou arachnofobií by mi to nemuselo dělat zrovna dobře.
Sillia, 29.9.2014 13:22   reagovat
Zatím si začínám pouze tvořit vlastní teorii o Promised land. Myslím si, že se tam dostane každý, kdo se (dobrovolně) obětuje pro Doctora (případně, koho Doctor přinutí/přiměje k obětování). Trochu to teď narušil ten policajt z epizody Caretaker...ale teorii to doplňuje...on je totiž první, komu se nevěnuje přímo Missy (sama se tváří velmi rozladěně, když ho vidí), ale jenom nějaký úředníček...navíc Promised land najednou nevypadá nijak luxusně (jako nebe nebo ráj), spíš jako obyčejná chodba někde na úřadě/na nějaké vesmírné stanici nebo tak...ale je možné, že každému z umírajících se zobrazuje podle jeho představ....
Spiderman, 30.9.2014 06:46   reagovat
Do Promised Land sa dostane každý kedže je to "Nebo" a tá chodba bola čakáreň a Promised land bola za oknom.
The Master, 30.9.2014 09:03   reagovat
To si nemyslím, protože ten chlápek, co ho zabijou "bílé krvinky" v Into the Dalek se nikam nedostal...jenom umřel, jen ta holčina se tam dostala...a btw. smrt těch, co se tam dostali byla vždy mimo záběr...kdoví, jak to s tou smrtí vůbec je ;-)
Spiderman, 30.9.2014 21:30   reagovat
Ten chlápek je taky jediný, kdo mi prokazatelně kazí teorii, že do PL jde každý, koho zabije robot.
ESESEL, 3.10.2014 16:31   reagovat
u toho policisty šla vidět jeho spálená ruka...
OndraH, 1.10.2014 17:38   reagovat
Vlastni Missy teorii nemam, ale tvoje ma jednu trhlinu - vojandu v dalekovi, to nebylo ani na zemi, ani nijak posunuto v case.
insider, 29.9.2014 20:41   reagovat
Jo, toho jsem si nevšimla, ale díky za připomenutí, tak to budu muset vymyslet něco jiného, i když to bude špatně. Možná, že musejí být nějak propojeni s Doktorem (i když i hodně velkou oklikou)? Nevím a upřímně mě to celkem užírá.
Sillia, 29.9.2014 21:04   reagovat
Dovolím si ocitovat jednoho sympatického bowtied cestovatele časem: "Vawoom!" :-) Tleskám skvělé epizodě a fantastickému Dvanáctému.
Isognomostom, 28.9.2014 23:11   reagovat
Myslím, že chvály na tenhle díl už tu bylo dost, tak nebudu psát ódy, přikývnu na souhlas a pustím se do konspiračních teorií:
Co je zač ten Adrian? Doktor zmínil, že mu připomíná jeho samotného, a v tu chvíli jsem si myslela, že je to jen vtípek s motýlkem, ale když pak něco v tom smyslu zmínil i Danny, už mi to přišlo podezřelé. A navíc, na konci, s Missy, to byl on, nebo se mi to jen zdálo?
Tessuna, 28.9.2014 20:19   reagovat
Podle mě to znamená hodně, protože už od výročního dílu spekuluje, odkud Doctor bere své obličeje, a že to není náhoda. Takže je to podle mě možná někdo, koho Doctor poznal, možná i nějak víc (companion?), a pak si z nějakého důvodu vybral podobnou tvář...
Ďasík, 3.10.2014 13:50   reagovat
Ja som to pochopil tak, že Clara mu vysvetlila, že predtým cestovala s niekým, kto vyzeral ako Adrian a potom sa zmenil na Capaldiho. :D Takže on to všetko len zhrnul. :D Aj keď je možné, že to skutočne malo niečo znamenať. :D
m..., 29.9.2014 15:36   reagovat
Tak super. Já se celou dobu snažím sám sebe přesvědčit, že postava Adriana je jen takový milý vtípek a víc to neznamená. Móc ti děkuji za pomoc. :-DDD ;-)
Mike, 29.9.2014 11:46   reagovat
Není zač;). Ono to nejspíš vážně nic neznamená. Jen už jsem tak upřemýšlená z toho, co je zač ta Missy a jak se všechny ty záhady vysvětlí, že vidím "podezřelé narážky" a "stopy" úplně všude.
Tessuna, 30.9.2014 13:43   reagovat
Jasně, to víš že si to taky myslím, ale v nejmenším by mi nevadilo, kdyby se tam Edward Harrison v roli Adraina ještě objevil - Doctor má pravdu, je to fakt sympaťák. :-D Co se týká Missy, no to jsem taky zvědavej a popravdě ani teorii ještě nemám. Jen doufám, že to Moffat vymyslel sakra pořádně a že překvapivé vysvětlení se obejde bez škobrtanců a berliček. Nemůžu se dočkat. :-)
Mike, 30.9.2014 14:53   reagovat
Právě jsem důkladně propátrala na netu toho Adriana a i toho chlapíka z Promised landu, ale zjistila jsem, že to jsou dva úplně jiní herci.
Kay, 28.9.2014 21:54   reagovat
Díky, to mě taky mohlo napadnout, než jsem se pustila do nepodložených teorií :). Ale stejně si myslím, že ta narážka na podobu Doktora a Adriena je podezřelá.
Tessuna, 28.9.2014 23:40   reagovat
jednoznačne najlepšia epizóda tejto série!
jin@, 28.9.2014 18:55   reagovat
Myslela jsem si, že Time Heist a Listen už nic nepřekoná, ale mýlila jsem se. Pro mě se epizoda Caretaker stala jednoznačnou královnou osmé série. Líbilo se mi školské prostředí, miluju vztah mezi Doctorem a Clarou. Ta chvíle, kdy se Clara bavila s Adrianem (který jakoby z oka vypadl Jedenáctému) mě rozesmála až k slzám. A Doktorovy reakce prostě byly k nezaplacení.
Neviditelné hodinky! "Tělocvikář"! A probůh, zmínka o River Song!
A navíc i ten vražedný stroj působil nebezpečně. Příběh byl pro mě přinejmenším stejně napínavý, jako u Time Heist, ale zároveň nádherně vyvážen odlehčujícími větami a Clařinými zdrcujícími pohledy.
To, jak na Doktora vyjela kvůli nevinné poznámce o Jane Austenové bylo famózní.
Danny Pink se mi naopak dost zprotivil. Doufám, že se s Clarou nebudou pokoušet o jakousi napodobeninu Amy a Roryho.
Jinak tahle epizoda byla pecka. "Rušivý element" alá Courtney v Tardis- lidi, já teču blahem!
Osmá série zkrátka tenhle seriál pozvedla ještě na větší úroveň, pokud je to vůbec možné...
A mimochodem, už jsem se zmínila, že miluju Petera Capaldiho? :D
Kay, 28.9.2014 18:08   reagovat
PS: ještě jsem zapomněla na Missy! Už se nemohu dočkat, v co její linka vyústí ve finále!
Kay, 28.9.2014 18:10   reagovat
OK. Viděl jsem to s titulky a teď můžu definitivně říct, že je to opravdu skvělá epizoda. Capaldi je také skvělý Doktor, který patří mezi mých nejoblíbenějších 5, mezi kterými se nedokážu rozhodnout, v jakém pořadí jsou nejlepší (Troughton, T.Baker, Davison, Tennant a Capaldi).
Narre, 28.9.2014 17:15   reagovat
děkuju moc
Filip H., 28.9.2014 17:10   reagovat
Epizoda, pěkná, vtipná, dějově výživná, tak jak to u DV má být. Zatím bych řekl, že celá série je dost dobrá, dost DW-ovská. Bavil jsem se celou epizodu, a pak ať mi někdo říká, že britský hůmor je suchej. .. asi hold jak co. . Jinak se mi líbí, že konečně tato serie je promakaná i dějově, obejvuje se zde hodně dějových otázek a celé se to tím tak pěkně špikuje, že to začíná být fakt hodně luxusní. Jen se bojím aby na konci Moffat už neztratil kreativitu a grandfinále nebylo podělaný jako Impossible girl. Což si myslím že z tak veliký myšlenky, velikého hluboké děje, udělal ve finále totální nesmyslnou frašku.. . Takže poletech, 8 serie 10/10 !!!
Tomík Chlebíčkovej Pilík, 28.9.2014 16:15   reagovat
Mě tato série přijde snad nejméně DW-ovská (ona totiž ani ta 7. nebyla nic extra)
Metal, 28.9.2014 16:22   reagovat
To je návrat ke classic sériím. Capaldi se na to hodí.
Norrora, 4.10.2014 14:19   reagovat
Tak epizóda ušla, dal by som ju asi tak na úroveň robina hooda ale bola určite epická, určite bude 8 séria jedna z najlepších vôbec, takže novému doktorovy to ide, už v 3 epizóde sa mi začal páčiť, prvé dve epizódy boli také, nejaké suché ale neviem či som sa už vžil do nového doktora alebo sú epizódy 3+ lepšie napísane, aj keď mám pocit že ďalšia epizóda sa nevyrovná listen, time heist alebo aj tejto. Nechcem aby skončila séria, ale neskutočne sa teším na grand finále, takýmto tempom to bude najepickeckejšia epizóda ever :D
Popravde sprvu sa mi doktor nepáčil, ale teraz vidno že je excelentný, aj keď niekedy ide až za hranice s aroganciou čo mi neprijdte veľmi doktorské, ale keby sa takto správal matt tak ho hneď odkopnem, k capaldimu sa to tak nejako hodí. A ten humor "vyzeráme na ten istý vek" "nie nevyzeráme" "prepáč nechcel som ťa uraziť", no až som skoro spadol zo stoličky :D
Pikisss, 28.9.2014 15:52   reagovat
Časť sa mi veľmi páčila.. Tiež ma prekvapilo to že Dany nie je telocvikár keď na začiatku vyučoval telocvik. Nuž aj majster sa raz sekne. Inak čo sa týka blitzera dosť chabý vzhľad ale hlas má famózny. Nemôžem sa dočkať ďalšej časťi :)
Linasek, 28.9.2014 15:01   reagovat
Nikdy neučil tělocvik. To byla jen taková blbost co dělal se studenty před vyučováním.
Carmack187, 28.9.2014 16:14   reagovat
Kompozičně zajímavý díl. Chová se trochu jako two-parter, except is not. Díky tomu vypadá že je delší než je. Což je super.
Uvidíme co příště, zatím to vypadá na pokus o částečný horror, což by mohlo být fajn.
Xaverius, 28.9.2014 14:44   reagovat
Epizoda super, ale to stím, že není tělocvikář... to jako fakt? :O Vždyť na začátku druhého dílu měl s děckama tělocvik... Tak co mi to tu vykládají.
dragon94, 28.9.2014 14:38   reagovat
To byli skolni kadeti. Pro vic informaci o tradici skolnich kadetu doporucuju knizku Rudyarda Kiplinga "Stopka & spol". Navic si myslim, ze to nebyl telocvik, ale poradova priprava. Koneckoncu, Danny je byvaly vojak, navic serzant, cili nekde na urovni velitele cety.
mkadldec712, 30.9.2014 04:26   reagovat
Pripomínami to s tým matematikárom ako Doktor hovoril Mikimu Riki, tam to tiež nebolo len plácanie do vetra.
bloy, 29.9.2014 00:07   reagovat
Ono s nim taky neni něco v pořádku. Protože přece pořád podivně mlátil hlavou do stolu. Navíc ještě se rozuzlí, nebo si tedy vzpomene na Claru v jeho dětství, v dětském domově. Navíc do teď Clara neřekla doktorovi, že ten budoucí Pink má být její vnuk, jak on ji to nadznačil .. apod.. To bude dost hukot finále, pokud to zase Moffat nepojebe, jako s Impossible girl
Tomík Chlebíčkovej Pilík, 28.9.2014 16:07   reagovat
Od toho dílu můžu říct, že mám Capaldiho Doctora rád, ale Eccleston, Tennant i Smith byli lepší. Capaldi možná bude více mimozemský než Smith a možná bude i lepší. Zalíbila se mi i znělka.
Na díle se mi líbila ta dobrodružství na začátku. Velmi se mi líbil Doctor v roli školníka. Nový robot mi přišel zbytečný, protože všichni víme, že nejnebezpečnější robot ve vesmíru je Rastonský válečný robot. Přišlo mi trochu divné, že Doctor nemohl pochopit, že Danny učí matematiku, i přesto že brigadýr ji učil také. Celkově má tento Doctor extrémně velké problémy s vojáky. Další díl bude slabý a myslím si, že bude připomínat film Alien.
Metal, 28.9.2014 14:33   reagovat
Chápu to tak, že vojáky začal nenávidět až po časové válce, od té doby, co jím byl sám. Capaldi rozhodně není první, Tennant je taky nenáviděl (viz Doctor's Doughter)
Bořivoj, 30.9.2014 22:53   reagovat
Ja dúfam že tí pavúci budú Eightlegs.
The Master, 28.9.2014 18:24   reagovat
A ještě jsem zapomněl, někdo tu poznamenal, že osmá série nemá pořádný hudební motiv. Myslím si, že v tomto díle už byl.
Metal, 28.9.2014 16:26   reagovat
Kde se objevil Rastonský válečný robot?
zusp, 28.9.2014 15:04   reagovat
20x00 - speciál "The Five Doctors" ;)
OndraH, 28.9.2014 15:09   reagovat
Dannyho Pinka asi fakt nebudu mít rád. Takový sebestředný ufňukaný manipulátor. "A jestli tohle, tak spolu nebudeme chodit, protože..." Či scéna "Vidíš, já ti to říkal, jaký je!"... Inu, má, zdá se, bebí...
bublifuk, 28.9.2014 13:24   reagovat
Vyborna epizoda :-) Vydry mne dostaly :) Mimochodem, taky vas napadlo, jestli jsme nahodou neslyseli Doktorovo jmeno?
mkadldec712, 28.9.2014 13:06   reagovat
John Smith bolo napísané na stroji (Wheel in space) a Jamie to použil ked sa ho pýtali ako sa The Doctor volá.
The Master, 28.9.2014 18:25   reagovat
A John Smith je hlavne najčastejšie meno a priezvisko v anglicku, takže s DW to až tak nemá nič moc spoločného...
Peter035, 28.9.2014 18:51   reagovat
Co myslíš tím jménem ?
Metal, 28.9.2014 14:35   reagovat
John Smith je jeho jméno, které používá v utajení. :)
Dafid, 29.9.2014 16:42   reagovat
Další naprosto skvělá epizoda! 8. série se mi zatím hodně líbí. Doktor mi sice v prvních epizodách přišel trochu zamtenej, ale teď už je skvělej. A už se těším jak to dopadne s Missy.
Jakzie, 28.9.2014 12:35   reagovat
Jenom doufejme, že to "rozhřešení" s Missy nepřijde až za rok nebo dva :D
Bender, 28.9.2014 12:54   reagovat
Další perfektní, geniální a vtipná epizoda. Zatím to vypadá na nejlepší řadu Doctora who ever. =)

10/10
Carmack187, 28.9.2014 12:12   reagovat
Děkuju :DD
Filip H., 28.9.2014 10:30   reagovat
Můžu se zeptat kde samotnou epizodu stáhnu? Nikde to nemůžu najít.. :( :D
PORAĎTE PROSÍM, 28.9.2014 10:29   reagovat
Thepiratebay.com :)
DeSup, 28.9.2014 23:31   reagovat
Můžu se zeptat kde samotnou epizodu stáhnu??? Nemůžu jí nikde najít... poraďte prosím :) :DD
Filip H., 28.9.2014 10:23   reagovat
Výborná epizoda. Vůbec nevadí, že nebyla nějak extra "epická," to opravdu nemusí být každá. Byla zábavná, měla drajv, vtípky nebyly z lacinýho soudku... ani jsem se nestihnul roztáhnout v křesle a byl konec, tak rychle mi utekla. A teda jestli Doctor bere Pinka na milost, oukej, tak teda i já, no... :-D Nojo, uznávám, je to dobře vymyšlená postava, pořád je mi mnohem sympatičtější než Rory. Capaldiho výkon osciluje mezi fantastický a geniální - já už nevím, jak toho chlapa vynachválit, všechno je málo. Do téhle série jsem se nemohl rozhodnout, jestli je můj nejoblíbenější Doctor čtyřka nebo devítka... a PAN herec mi v tom teda pořádek neudělal, teď už se definitivně nemůžu rozhodnout mezi třema. :-D A je opravdu dobře, že postavy jsou teď braný víc do hloubky, Doctorova zdaleka nejvíc, to je samozřejmý - a Capaldi si to jen a jen užívá.
Mike, 28.9.2014 01:02   reagovat
Excelentná epizoda na všetkých frontoch. Btw myslím si že Moffat nám predstavil dnes nového spoločníka. Dúfam že pavúci z dalšej epizody sú Eightlegs.
The Master, 28.9.2014 00:12   reagovat
Hezký robot, nenápadný Doktorův převlek, neviditelné hodinky, Dannyho salto ... Škoda jen, že se tam neukázal Ian, když už byli na Coal Hill. Tak třeba příště :) Každopádně epizoda skvělá, ikdyž Listen byla propracovanější a Time Heist byla "epičtější". Uvidíme, co bude příště.
Dani El, 27.9.2014 22:49   reagovat
Ian a Barbara odišli pracovať na Oxford university a teraz sú pravdepodobne na dôchodku.
The Master, 28.9.2014 00:10   reagovat
Akorát, že když Clara začala pracovat jako učitelka, byl tam Ian uvedený jako ředitel, nemýlím-li se. Takže by bylo milé, kdyby se ukázal :)
Vi, 28.9.2014 19:00   reagovat
Nie síce riaditeľ, ale "Chairman of Governors", čo síce netuším aká je funkcia, ale asi to niečo bude. :D
m..., 28.9.2014 21:44   reagovat
Strašně se mi líbí jak Capaldi dává postavě ohromnou hloubku.Jak je jeho Doctor ještě víc komplikovaná postava-to na mě z těchto dílů přímo čiší.
KikiV, 27.9.2014 22:42   reagovat
Mně se epizoda dost líbila, taky jsem z toho nepochytila všechno, ale líbilo se mi to děcko jak ho Doctor vzal do TARDIS :D A taky bych chtěla ty hodinky ;)
Mischel, 27.9.2014 22:30   reagovat
okej dalsi siel je s pavukmi xD takzeeee vidim to na to ze si to asi nepozrem xD
sasori30, 27.9.2014 22:20   reagovat
*diel.... kazdy sa dokaze pomilit
sasori30, 27.9.2014 22:25   reagovat
Zajímavý díl. V doktori se probudila záložka "War". Rozhodně chci triko : Dont mind me im Caretaker :D
Sneaky, 27.9.2014 22:19   reagovat
No, moc jsem z toho nepochytil, takže zhodnotím až s titulky, každopádně z toho co jsem pochytil epizoda vypadá velmi dobře.
Narre, 27.9.2014 22:19   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme