Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Steven Moffat o epizodách 34. řady

ilustrační obrázek

V aktuálním vydání Radio Times hlavní scénárista Steven Moffat nabídnul fanouškům náhled na každou epizodu.
Všechno se skládá z citátu z epizody a krátké synopse.
Může obsahovat spoilery.

Deep Breath / Hluboký nádech
“Kdo mi zmračil tuhle tvář?”
Jatka v restauraci a pohřbená loď zavede Doktora s dlouho zapomenutým nepřítelem…

Into the Dalek / Do Daleka
“Představte si nejhorší věc ve vesmíru a vlastně se ani nesnažte, protože na ní koukáte. Zlo vybroušené jako inženýrství.“
V posledních letech zahořklé války. Obklíčená armáda má poslední naději: Daleka tak poničeného, že se stal dobrým. Ale dá se mu věřit? K naleznutí pravdy miniaturizovaný tým, vedený Doktorem a Clarou, vyrazí na fantastickou cestu do samotného Daleka…
 

Robots of Sherwood / Roboti Sherwoodští
“Není nic takového, jako Robin Hood!”
V Sherwoodském lese objeví Doktor zlý plán z vesmíru. Ale se vším Nottingamem v sázce není čas, aby se dva dobrodruhové hádali o to, kdo je skutečný – a asi proto nedělají nic jiného!

Listen /Poslouchej
“Cos zahlédl v zrcadle, či v koutku oka svého? Čí kroky tě to sledují, nedojdou kroku tvého?”
Co děsí velkého starého muže času? Jaké hrůzy číhají pod jeho postelí? Duchové minulosti a budoucnosti se tlačí do životů Doktora a Clara, vystrašený pečovatel v dětském domově, poslední muž uvíznutý ve vesmíru a malý chlapec, který se nechce přidat k armádě…

Time Heist /Časová loupež
„Vítejte v bance Karabroxes.“
Banka Karabraxos je nejsmrtelnější banka ve vesmíru – pouze blázen nebo genius by se ji pokoušel vykrást. Naštěstí pro Doktora je oboje. Ale nic, co Doktor na svých cestách potkal, je nemůže připravit na Pokladníka: stvoření s hrozivou silou, které dokáže detekovat vinu.

The Caretaker / Pečovatel
„Lidské bytosti mají neuvěřitelně krátké životy. Upřímně by všechny měli neustále panikařit. Tik tak, tik tak.“
Clara má vše pod kontrolou; její život v práci, její život ve vesmíru, její nový přítel a její bláznivý starý Pán času. Všechno je naprosto v pořádku, pokud se všechno nepotká. A najednou jedno ránu, těsně před vyučováním, Coal Hill přivítá nového náhradního pečovatele se skotským přízvukem.

Kill the Moon /Zabte Měsíc
“Malá planetka, která se táhne vedle vás po stovky let, která vám dává noční světlo a vlny na moři, mezitím co se rozpadá.”
V nedaleké budoucnosti Doktor a Clara dorazí na vetchý raketoplán, který chystá sebevražednou misi na Měsíc. Přistanou na měsíčním povrchu a naleznout těžební základu plnou těl, stvoření připomínající pavouky cupitající ve tmě, a hrozivé dilema.

Mummy on the Orient Express / Mumie v Orient Expressu
„Spusťte hodiny!“
Na palubě nejkrásnějšího vlaku v dějinách, pádící mezi hvězdami budoucnosti, legenda sleduje pasažéry. Jakmile uvidíte Mumii, tak máte 66 sekund života. Clara uvidí Doktora v jeho nejsmrtelnější a nelítostnější povaze – a nakonec si uvědomí, že udělala správné rozhodnutí. Protože tohle je jejich poslední dobrodružství: je čas dát Pánovi času sbohem.
 

Flatline / Čára života
"Podívej, tvůj domov nikam nezmizí. A ani ten můj, dokud tohle nevyřeším.”
Oddělená od Doktora, Clara objeví novou hrozbu z další dimenze. Ale jak se schováte, když ani zdi nejsou žádná ohrana?

In the Forest of the Night / Lesem černým za noci
"Líbí se ti ten les na Trafalgar Square? Já si myslím, že je krásný.”
Jedno ránu v Londýně a i po celém světě se lidská rasa probudí do zatím té nejpřekvapivější invaze: stromy se přestěhovaly zpátky. Všude, na každém kousíčku země vyrostl přes noc les a vzal si zpět Zemi.

Dark Water + Death in Heaven / Temná voda + Smrt v Nebi
"Zradil jsi mě. Zradil jsi mou důvěru, naše přátelství a cokoliv za čím jsem si stála. Zklamal jsi mě.”
 V tajuplném světě Nesféry, byly narýsovány plány. Staří přátelé a staří nepřátelé manévrují kolem Doktora a čelí nemožné volbě. 


19.8.2014 23:25   Různé, Synopse   Blackthunder

32 komentářů

Smiem sa spýtať... Ten odpočet na 8.sériu ide presne? Vopred ďakujem.
Marcel, 23.8.2014 17:47   reagovat
Ano jde - začíná to v 20:50 ;)
Blackthunder, 23.8.2014 18:21   reagovat
Mě ještě napadlo, ze v mumii Clara Doktora opustí a v dalším díle se k němu vrátí, hned u dalšího dílu je "oddělena od doktora" a to se k němu zase prodá, jen mě tak napadlo :D
OndrA.H, 22.8.2014 12:31   reagovat
Chcem sa opýtať kde sa dá pozrieť DW live 23.8. (tak ako to bolo na Vianoce)? Ďakujem za radu. :)
123, 21.8.2014 12:01   reagovat
Zkus to na BBC IPlayer. Jde to v Chromu, když máš nainstalovaný doplněk ZenMate, máš v něm povolené anonymní cosi (nevím, jak se to jmenuje) ve Správci doplňků, musíš tam být přihlášen pod svým emailem a mít tam nastaven Londýn. Ale nejsem první, kdo na to naráží.
Narre, 22.8.2014 10:28   reagovat
Anebo ja mam doplněk "Hola Better Internet"
palast, 27.8.2014 09:30   reagovat
Alebo tiež klasicky cez proxy s Firefoxom a doplnkom FoxyProxy (myslím, že ide aj na Chrome).
Britské proxy sa dajú nájsť na stránke

xroxy.com/proxy-country-GB.htm
Vil, 23.8.2014 08:10   reagovat
Nebo zkuste Filmon ;)
Aleath, 23.8.2014 14:32   reagovat
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy vydáte ty povídky? :)
Adélka :), 20.8.2014 10:31   reagovat
Mnoho z toho vypadá spoileroidně, ale jestli to vypustil Moffat, tak je asi třeba být obezřetný. Neboť Moffat nám vždycky řekne jenom to, co chce aby jsme věděli. A nový Doctor není zlý, jako jsou Dalekové nebo Master. Je jen zase o něco víc mimozemský a trochu víc odcizený, to včetně jeho citů k ostatním bytostem.
Elektronicky.Otisk, 20.8.2014 09:37   reagovat
Asi nejvíc se těším na "In the forest of the night". Kdysi dávno jsem chtěla napsat scifárnu o invazi stromů - nedostala jsem se dál než ke druhý kapitole, ale měla jsem to všechno promyšlený - a dodnes mě to téma zajímá.
Tessuna, 20.8.2014 07:55   reagovat
já o invazi stromů napsala minuloroční školní práci...úvod byl úplně stejný...Moffat reads my mind!!!
Pocket Badgers, 23.8.2014 23:07   reagovat
Ten název hlavně odkazuje na jednu báseň williama Blakea... takže kdo ví, co tím Moffat myslel
Vi, 20.8.2014 10:58   reagovat
Vím, psala jsem to v jedné z předchozích diskusí, vyjádřivše domněnku, že by tam mohli být nějací tygři. (Ale stromy jsou ještě lepší.) A jsem ráda, že nejsem sama, kdo si toho odkazu všiml :)
Tessuna, 20.8.2014 12:55   reagovat
Mňe to zasa pripomína jednuú časť Futurami
The Master, 20.8.2014 10:05   reagovat
The Caretaker: "Všechno je naprosto v pořádku, pokud se všechno nepotká :D už se těšííím :D a na ten poslední dvojdíl jsem taky zvědavá :)
kanana, 20.8.2014 07:39   reagovat
Hmm, vypadá to, jako kdyby již tento Doctor byl trochu Valeyard. :D
JCHB, 20.8.2014 00:28   reagovat
Valeyard chtel doktorovi vzit zbyvajici regenerace, protoze jemu samotnemu uz dosly. No a protoze doktor ma ted cely regeneracni cyklus (11 zbyvajicich regeneraci), vubec mi tam Valeyard nesedi a ani nedava moc smysl.
insider, 22.8.2014 19:21   reagovat
Na Valeyarda se těším :) Ale stejně mám podezření, že se jenom tváří jako padouch: přece musí vědět, jak ten soud dopadne, takže si myslím, že mu jde o něco úplně jiného a soud je jen zástěrka. Jinými slovy: nemyslím si, že Doktor musí "potemnět" aby se stal Valeyardem.
Tessuna, 20.8.2014 07:44   reagovat
vidno že ste niki nepočuli audio knihu The Trial of Valeyard.

www.bigfinish.com/releases…
The Master, 20.8.2014 10:06   reagovat
To opravdu ne a zní to úžasně, díky za tip. Mám ráda epizodu Trial of the timelord, protože tam je pár věcí nedopovězených a nevysvětlených a dá se o nich spekulovat a vymýšlet teorie. Zatím jsem měla co dělat s koukáním na klasické epizody, o audio- či jiných knihách a vůbec věcech mimo seriál samotný ještě vůbec nemám přehled.
Tessuna, 20.8.2014 13:07   reagovat
se máte, že tomu rozumíte :D... já sotva stíhám děj a mám co dělat abych rozuměl aspon třem čtvrtinám dialogů... no co, musím se zlepšit v anglině :D
OndrA.H, 20.8.2014 18:11   reagovat
OK, tak tohle mi zbořilo většinu těch zajímavějších teorií... a nejsem si moc jistá, jak to zapadá do současného příběhu, co se Doktorových regenerací týče... tím víc jsem zvědavá, zda přijde nějaká zmínka o Valeyardovi v nadcházející sérii, protože to začíná být i na mě trochu moc "wibbly wobbly," ale možná mi to začne dávat větší smysl, když si to pustím víckrát... každopádně ještě jednou dík :)
Tessuna, 20.8.2014 18:00   reagovat
Každopádne to znie zaujmavo a do budúcna to určite využijú. Inak ja som mal už dlho teoriu o tom ako by mohli time lords zregenerovať viac krát než 12 a táto sa veľmi podobá na tu moju.
The Master, 20.8.2014 19:36   reagovat
potom tá kniha je už vonku oni to len majú na tej stránke zle nadstavené
The Master, 20.8.2014 17:50   reagovat
to to to môžeš stiahunuť

kickass.to/big-finish…
The Master, 20.8.2014 17:57   reagovat
Koukám že jsme oba psali ve stejnou chvíli... a přesně z tohohle odkazu jsem to stáhla :D
Tessuna, 20.8.2014 18:02   reagovat
Už aby to vypuklo!
Jesper, 20.8.2014 00:12   reagovat
Už som si to predtým čítal, ale stále sa mi nechce veriť, že to vypustil Moffat dobrovoľne. :D Niektoré veci pôsobia naozaj spoileroidne. :)

A stále uvažujem, čo sa stane v tej deviatej epizóde. Doctor možno vyhodí do vzduchu celý Orient Express aj so všetkými nevinnými ľuďmi na palube a to Claru doženie až k odchodu, ktorý ale očividne plánovala (?).

Načo sa ale tiež teším, je, že Flatline bude minimálne sčasti Doctor-lite epizóda, takže Clara sa nám predstaví v akcii v podstate sama, super! :)
m..., 20.8.2014 00:08   reagovat
Vypadá to zajímavě, nejvíc jsem asi zvědavá na tu Mumii a co Doktor tak děsivého udělá, že ho opustí i Clara. Ta by o něm snad měla vědět všechno, ne?
Jestli to s tou temnotou Moffat a spol. nepřepísknou. Aby se to netlouklo s tím slibem, který Doktoři proklamovali v Day of the Doctor.
alexis, 19.8.2014 23:42   reagovat
Nemusí to být tenhle Doktor - v Mumii by se přece mohla potkat s předchozím Doktorem, a navíc s Amy a Rorym, ne? Třeba to nebude nic, co by Doktor udělal, třeba Clara bude jen řešit staré známé dilema - život s Doktorem nebo normální život na Zemi.
(Jinak proti větší temnotě nic nemám, ale taky doufám, že to s ní nepřepísknou.)
Tessuna, 20.8.2014 08:07   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme