Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Nový spin-off!

ilustrační obrázek

Dnes brzy ráno BBC oznámilo, že se chystá nový Doctorovský spin-off z pera Patricka Nesse.

Nový spin-off se bude jmenovat Class (Třída) a bude pojednávat o žácích z Coal Hillské školy o jejich strastech, životech a obavách blížících se maturit , což doplní souboje  s monstry a nepřáteli, kteží se vynořují skrze zdi času a vesmíru…

Seriál má být určen převážně pro tzv. „mladé dospělé“ (proto je přirovnáván k Buffy a Hunger Games). Zatím se můžeme těšit na první řadu o osmi dílech, dlouhých klasických 45 minut, které by měly zakotvit v programové nabídce BBC3. Natáčení započne v roce 2016 a později toho roku bychom se měli dočkat premiéry.

O obsazení a hercích či jakékoliv zápletce se zatím nic neví.

Autor Peter Ness mimochodem napsal jednu povídku z knihy 11 příběhů 11 Doktorů, která vyjde v českém překladu v nakladatelství Jota letos v listopadu.

Titulky k minimálně prvnímu dílu udělají Translators of Rassilon.
Jejich živé reakce a spekulace si můžete ze záznamu pustit zde:


 

A co si o tom myslíte vy?


2.10.2015 16:47   Různé   Blackthunder

25 komentářů

Fanoušci britského seriálu Doctor Who se můžou začít těšit. Bylo oznámeno, že se seriál dočká svého dalšího spin-offu.

Class se bude odehrávat v prostorách školy Coal Hill, kde pracovali Doctorovi společníci Ian Chesterton, Barbara Wright a Clara Oswald. Hlavními hrdiny jsou sami studenti, kteří chrání ulice Londýna od galaktických monster a dalších lstivých záporáků.

Na novinku Class se můžeme těšit už v příštím roce. Půjde o první seriál od scenáristy Patricka Nesse, kterého zviditelnily jeho široce populární sci-fi romány Chaos Walking.

Steven Moffat k novince uvedl: „Nikdo nedokáže zdokumentovat temný a vzrušující svět teenagerů tak, jak to umí Patrick Ness. Nyní své skvělé schopnosti přivede k Doctorovi Who. Je to moderní Británie s monstry!“

Vypadá to, že s aktuální společnicí Clarou se v Class nesetkáme. I když nic nebylo potvrzeno, herečka oznámila, že od samotného Doctora odchází.

Doctor se již dříve dočkal spin-offů. Byl vytvořen dětský seriál The Sarah Jane Adventures, který byl ukončen v roce 2011 po náhlé smrti hlavní herečky Elisabeth Sladen. No a nesmíme samozřejmě zapomenout ani na slavný Torchwood, který se na BBC vysílal v letech 2006–2011.
tvor, 19.10.2015 19:26   reagovat
A všiml jste si, jak za třetího Doktora jela ekologická tématika. Mě to teda přišlo kolikrát fakt hodně explicitní. :) / PS: Co vám vlastně vadí na rozpliznutí hranice mezi dobrem a zlem. Já mám totiž naopak pocit, že zajímavé příběhy začinají tam, kde se ta hranice rozplizne. Právě bez toho rozpliznutí mi přijdou příběhy hodně tézovité. :)
belldandy, 14.10.2015 09:28   reagovat
Smazat prosím, špatné místo. Patřilo jako reakce Sherudanovi.
belldandy, 14.10.2015 09:30   reagovat
Já bych teda radši spin-off s River a capt. Jackem, ale okay.
Mischel, 4.10.2015 17:47   reagovat
spravte prosím už fotky a viac informácii k epizodám
MITKO74510, 4.10.2015 14:23   reagovat
Je to spin off pro mladší diváky, což znamená, že to bude plný 15ti letejch smradů zachraňující svět. Takový "mladí a neklidní" whoviani. Zároveň s tím by ovšem mohl "přitvrdit" samotný doktor a zaměřit se na to starší publikum. Být drsnější, temnější a složitější. I kdyby ne, tak je to stejně dobrá zpráva neb se Doctor Who "značka" rozrůstá a pokud se osvědčí, tak se třeba dočkáme i toho spinu o UNIT, Torchwoodu a nebo i stínové prohlášení by bylo fajn, nemluvě o zapomenutých časových agentech ke kterým patřil Jack Harkness
Idahou, 4.10.2015 12:57   reagovat
Nějak my nejde do hlavy co to bude, zda pokračování The Sarah Jane Adventures, nebo spin off s Clara Oswald neboli spíš škola ve které učí.
Lord Hell, 4.10.2015 10:47   reagovat
Mimochodom, Clara tam podľa Patricka Nessa nebude...

twitter.com/Patrick_Ness…
The_M, 3.10.2015 23:15   reagovat
Super, spin-off CLARA nebol až tak ďaleko...
WoWdeer, 3.10.2015 19:51   reagovat
Taky bych spíš přivítal spin-off s Paternoster gangem nebo UNIT, ale třeba Třída nebude špatná...
Benny, 2.10.2015 20:38   reagovat
Nebude formát jedna série ročně? A kdes to čet? To není z oficiálních zdrojů, ne? ;-) Jinak spin-off vítám. Jen jsem ho čekal trochu jinak. Tohle vypadá, že Jenna Coleman dostane svůj seriál podobně jako svého času Elisabeth Sladen. Úplně krásně si o spin-off říká trojice Vastra, Strax, Jenny.
ViktorSamuel, 2.10.2015 20:23   reagovat
Někde jsem četla, že Jenna Coleman v tom vůbec hrát nebude. A bude to seriál pro teenagery, takže bych čekala jako hrdiny studenty... mohla by to být Courtney Woods... jen ať to není ta příšerná třída z "In the forest of the night."
Tessuna, 2.10.2015 22:17   reagovat
Teď nevím, jestli je to oficiální informace nebo ne, ale v tomto článku (www.doctorwhotv.co.uk/new… se píše: "...I can’t wait for people to meet the heroes of Class, to meet the all-new villains and aliens, to remember that the horrors of the darkest corners of existence are just about on par with having to pass your A-Levels.”

A-Levels jsou ekvivalent maturity a získává se v osmnácti letech, takže to budou asi středoškoláci kolem tohoto věku.
OndraH, 3.10.2015 13:18   reagovat
Nevím jak to bude se sériama, ale formát 8 epizod s 45 minutama je oficiální informace.
Blackthunder, 2.10.2015 21:56   reagovat
WARNING, čistě můj názor:
Já bych radši spin-off k U.N.I.T!!!! To by bylo imho lepší něž nějaký malý děcka. A k tomu ještě ten "teen style". To moc rád nemam.

Klidně by to pak mohli spojit s asi už zapomenutym Torchwoodem, který by tak už nemuseli obnovit, ale zároveň by ho obnovili :D.

Prostě bych radši uvítal nějakej vážnější, realističtější a temnější doplněk což Torchwood (hlavně 3. řada a i ta 4) byl.
Dext3r, 2.10.2015 17:13   reagovat
No čistě tvůj :D
mám pocit, že tento názor sdílí většina lidí, které člověk potká na nějaké internetové či (nevím jaký je proto název, prostě když se fakt vidíš s lidma co jsou reálně u tebe...) diskusi.
Některé věci přímo křičí "udělej ze mě spin-off" (když jsem viděl oznámení o novém spin-off říkal jsem si "Konečně paternoster!")
No a ono to je o nějaký třídě...
Už dlouho jsem neměl tak šíleně smíšene pocity, jako když jsem se dozvědlě o tomto spin-offu.
Na jednu stranu "Spin-off, konečně!!!" (zvláště v čase, kdy furt straší, že doctor who už nebude formát "jedna série ročně", je dobré mít spin-off pro krácení čekání na nové díly)
na druhou stranu:
Class?
Really?
WHY!?!
dmk, 2.10.2015 19:41   reagovat
Hodně se obávám jednoho, po zkušenostech z některých dílů minulé doktoří série. A sice, že seriál bude klasická politicko-korektní vymývačka mozků, kde budou černošské a muslimské děti konat divy udatenství a bílým bude přisouzena role hloupých, namyšlených a zbabělých rasistů.
Nikdy jsem nebyl rasista, ale v posledních sériích Doktora se tenhle proklamativně antirasistický model přemnožil tak, že jak se objeví černošská postava, bývám předem zhnusen - a bohužel většinou další průběh potvrdí, že právem.
Sherudan, 3.10.2015 08:39   reagovat
LOL! Ten seriál vznikl v podstatě jako výchovně vzdělávací pořad a nikdy jím nepřestal být. Je to od samého počátku hlásná trouba liberální ideologie, a antirasismus byl už od prvních dílů jeho základní téma (viz známý fakt, že hlas dáleků byl inspirován radiovým propagandistickým vysíláním v nacistickém německu). Pokud se v posledních letech něco mění, tak je to třeba explicitnější obhajoba gay and queer kultury (teď tam máme dokonce transgender postavu). I to je ale zcela v linii se základní ideou seriálu. (BTW redakce: nebylo by dobrý si ty články po sobě číst? Taková krátká zprávička a jsou v ní dvě pavěty bez řádného podmětu a přísudku...)
Ford Prefect, 3.10.2015 11:12   reagovat
Souhlasím. Ono se někdy zdá, že v dnešní osvícené době už by ty výchovně vzdělávací prvky mohly být subtilnější, ale zase podle toho, co se děje poslední dobou... možná ta dnešní doba není zase tak osvícená, a je potřeba to připomínat.
Připojuji se k prosbě o vylepšení češtiny. A jsem hrozně ráda, že nejsem jediná, komu to vadí :)
Tessuna, 3.10.2015 15:50   reagovat
Tak. Lepší? Omlouvám se, musel jsem to udělat ve zrychleném režimu, tak jsem snad nic nepřehlédl. Když tak se klidně ozvěte.
phoenix1986, 4.10.2015 16:31   reagovat
Ticho, nebo Darek přestane dělat novinky. Ani nevíte, jak dlouho mi trvalo ho přimět, aby je zase začal psát, protože já na ně nemám (stejně jako na korekce, ale ok, jdu je teď udělat) čas. Pštt :D
phoenix1986, 4.10.2015 16:24   reagovat
Ono se právě v poslední době ukazuje, že navzdory tzv. multikuturální společnosti zvyky našeho "kmene" nejsou zvyky jiných kmenů, a že všichni nemohou být navzájem v souladu. Ale to je debata na jiné fórum...
alexis, 3.10.2015 22:47   reagovat
Právě ve světle toho, co se děje poslední dobou, je tahle snaha o multikulti dost zoufalá. A stejně tak mi vadí další prvky levičácké předposranosti - rozpliznutí hranice přítel/nepřítel, neustálé fňukání, zbabělost jako ctnost... Ano, do jisté míry to bylo už ve starých sériích, ale nikdy ne tak explicitně. Teď to z toho trčí jak holý zadek z roští. Chvílemi je to směšné, chvílemi na proplesk.
Sherudan, 3.10.2015 16:15   reagovat
A všiml jste si, jak za třetího Doktora jela ekologická tématika. Mě to teda přišlo kolikrát fakt hodně explicitní. :) / PS: Co vám vlastně vadí na rozpliznutí hranice mezi dobrem a zlem. Já mám totiž naopak pocit, že zajímavé příběhy začinají tam, kde se ta hranice rozplizne. Právě bez toho rozpliznutí mi přijdou příběhy hodně tézovité. :)
belldandy, 14.10.2015 09:29   reagovat
Nesouhlasím, leckdy to bylo dost explicitní a leckdy chtěli říct asi něco jiného než, co z toho dnes čouhá. :) Třeba, asi vždycky chtěli hájit stanovisko rovnocenného postavení žen, místo toho stvořili různá klišé - jakože inteligentní, ale zejména cituplnou učitelku, zázračně geniální dívku z budoucnosti, ekologicky zaměřenou a poněkud hloupoučkou sekretářku a podobně.
belldandy, 13.10.2015 23:24   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme