Přejít na obsah

Navigace

Revolution of the Daleks
odvysíláno 1. 1. 2021
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Neil Cross zpět pro 8. řadu

ilustrační obrázek

Neil Cross, scénárista, který v minulé řadě napsal epizody The Rings of Akhaten a Hide, odhalil, že byl pozván, aby psal i pro 8. řadu.

„Vracím se,“ říká Cross. „Mám nápady na příběh, ale kdybych vám je řekl, tak bych vás musel zabít. Je tu spousta věcí, které bych chtěl udělat. Steven je očividně zaneprázdněn 50. výročím a vánočním speciálem, ale musím od něj zjistit, jaké jsou jeho záměry pro Doktora a jaké příběhy chce, abych pro něj napsal.“

Cross také vyjádřil svůj názor na 12. Doktora: „Opravdu jsem nadšený, že budu psát pro Petera Capaldiho, ale také smutný, že už nebudu mít příležitost psát pro Matta Smitha. Myslím, že Matt byl ten nejmimořádnější Doktor, co zatím byl.
Jsem obeznámen s Capaldiho prací a těším se na to. Peter na obrazovce vyniká a myslím, že je výbornou volbou. Je na něm něco, co prostě fyzicky evokuje Doktora. A hlavně je na něm něco, co evokuje klasického Doctora.“

Dalším scénáristou by podle všeho měl být Jack Lothian, který psal pro seriály jako Doc Martin, Shameless (UK) či Sinbad (2012).
A poté tu samozřejmě je Steven Moffat a není pochyb, že i Mark Gatiss k 8. řadě přispěje.

Máte z těchto scénáristů radost? Jakého scénáristu byste chtěli vidět psát pro 8. řadu?


17.8.2013 16:44   Různé   Blackthunder

17 komentářů

Neil Gaiman s velkou pravděpodobností napíše další epizodu news.drwho-online.co.uk…
jaktichu, 24.8.2013 22:25   reagovat
jsem upřímně zvědav co napíše Lothian, protože Sinbad byla IMO děsná blbost...
jaktichu, 21.8.2013 09:44   reagovat
Z Crossa som nadšený. Ring of... aj Hide boli skvelé časti, aj keď roztiahnutie na dvojčasť by im neublížilo.
Z Gattisa som znechutený, pretože jeho diely sú zločiny proti doktorstvu.
Na Moffata ani krivého slova ( a aj mne sa pačil, keď pracoval pod RTD), ale táto séria by mohla mať zapletku, ktorá mi v 7. uchádzala. Mám však pocit, (ale je možné že to bolo tým kaleidoskopom častí) že doktor začína upadať do akéhosi stereotypu.
ocenil by som návrat Gaimana a vôbec by som sa nebránil RTD pod vedením Moffata.
Od Lothiana som nevidel zatial nic.
V dúfam ale, že všetkým scenáristom sadne nový doktor a že 8. séria bude lepšia ako všetky doteraz, a to bude veľmi ťažké...
dumer, 21.8.2013 00:10   reagovat
No nevím, zrovna díly The Rings of Akhaten a Hide mi přijdou taková jalové. U obou byly sakra dobré nápady a náměty, ale ten výsledek? Zabít planetu listem?? Hide jsem zase poprvý viděl v jednu hodinu ráno a párkrát jsem se u toho dost vyděsil. Což rozhodně není špatné, ale zase mi ten díl přišel strašně komplikovaný a strašně moc děje tam bylo narváno do jedné epizody. Zase děj na dvě epizody by to nejspíš nebyl.
Každopádně by to chtělo vrátit do hry dvojdílný příběhy, ty jsou přece nejlepší!!
Empty Child + Doctor Dances; Rise of Cybermen + The Age of Steel; The Impossible Planet + Satan's Pit; Silence in the Library + Forest of the Dead; Time of Angels + Flesh and Stone; The Pandorice Opens + Big Bang; Impossible Astronaut + Day of the Moon; The Rebel Flesh + Almost People

Sakra Stevene, nezklam mě!!! :D
jindra, 19.8.2013 11:12   reagovat
YES!!!! <3 Tak mě zrovna Crossovy epizody bavily ze všech nejvíc, tahle zpráva mi vážně udělala radost .)
semifreda, 18.8.2013 16:41   reagovat
Tak Crosse jsem si zrovna moc neoblíbila, ale tak uvidíme. S Moffatem se počítá, ale doufám, že napíše víc dílů než u minulé epizody. I když mojí srdcovou záležitostí je Moffat pod celkovým vedením Davise, ale toho už se asi bohužel znovu nedočkáme. No a Lothian? Uvidíme :)
Miki Parker, 17.8.2013 22:22   reagovat
Souhlasím, Moffat psal v tu dobu skvělé epizody.
Metal, 17.8.2013 22:30   reagovat
Já pořád čekám na druhou Knihovnu. Ten dvojdíl už jsem viděla asi pětkrát a je ani po opakovaném shlédnutí se mi nezdá o nic horší, než napoprvé, kdy mě uchvátil.
alexis, 18.8.2013 21:43   reagovat
Tak Crosse jsem si zrovna moc neoblíbila, ale tak uvidíme. S Moffatem se počítá, ale doufám, že napíše víc dílů než u minulé epizody. I když mojí srdcovou záležitostí je Moffat pod celkovým vedením Davise, ale toho už se asi bohužel znovu nedočkáme. No a Lothian? Uvidíme :)
Miki Parker, 17.8.2013 22:22   reagovat
Já jsem rozhodně zatím spokojená, i když bych ráda viděla třeba další epizodu od Neila Gaimana :)
pajdule, 17.8.2013 18:44   reagovat
Tak určitě bych chtěl vidět Doctora, kterého "scenářuje" například Richard Kelly. Což se ale nestane, tak bych chtěl zase Moffata pod vedením R.T.Daviese.
Metal, 17.8.2013 18:20   reagovat
Ja sa teším najmä kvôli Crossovi! :D A ako vždy by som chcel vidieť epizódu od RTD pod vedením Moffata, ale pochybujem, že sa také niečo stane. :D
m..., 17.8.2013 17:36   reagovat
To by mě taky zajímalo. Snad si dá jednou říct.
alexis, 17.8.2013 20:05   reagovat
Tak Moffat zve RTD aby napsal epizodu každý rok, ale RTD říká, že už nemá co říct (což je jen a jen dobře)
Blackthunder, 17.8.2013 18:47   reagovat
Je to škoda, taky by mě to zajímalo :)
Elektronicky.Otisk, 17.8.2013 18:40   reagovat
Tak to shrneme. Steven Moffat není překvapením a já jsem jednoznačně nadšenej, že je dál u kormidla. Jeho vedení seriálu se mi líbí. Co se jeho týče, myslím že se můžeme těšit na úplně zbrusu nový story arc. Uvidíme, jestli bude rozmáchlejší, jak v případě 11. Doctora, nebo se bude více soustředit na jednotlivé sezony. Gattis je dost nejistý, i když tuhle sezonu vyloženě nezklamal, Crimson Horror byl dokonce navzdory mému očekávání velmi povedený díl. Neil Cross rozhodně nenapsal špatný díly, ale nevadilo by, kdyby napsal něco drsnějšího, ve stylu jeho Luthera. Rings of Akhaten byla zajímavá epizoda, nicméně faktem zůstává, že monstr obluda byla zabitá listem (eh...). Na druhou stranu má pro postavu Doctora cit (proslov z Akhatenu). V Hide zase dokázal, že se umí držet krok před divákem, epizoda přinesla celou řadu zvratů. Že se z hororu nakonec vyklubal romantický příběh jen dokazuje, že Cross umí přinést do seriálu neotřelý pohled, který se nebojí experimentovat a zamíchat se zavedenými žánrovými postupy. Jack Lothian evidentně bůhví jak skvělé show nepíše, i když ani jednu z nich jsem neviděl (Shameless znám akorát z US). Ale třeba bude mít cit pro Doctora, jeho volba má pro mě neutrální dopad.
Elektronicky.Otisk, 17.8.2013 17:33   reagovat
Já sledoval Doc Martina a ten byl velice povedený. Sice nevím, které epizody byly přímo od něj, ale tak jako tak mě Doc Martin šíleně bavil a má takovou krásnou pohodou atmosféru, takže by se z toho mohlo vytěžit minimálně pár pěkný scén... nic jiného jsem neviděl, tak uvidíme s čím se vytasí
Blackthunder, 17.8.2013 18:49   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Twice Upon a Time
  • Vydáno - Stáhnout
  • Autor: Blackthunder
  • …special.proper.720p.hdtv.x264-mtb

Nejnovější komentáře

Doporučujeme