Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

BIG FINISH: ČERVEN 2013

ilustrační obrázek

Po hodně dlouhé době se znovu pokouším oživit novinkovou sekci BIG FINISH. Pokud si již nepamatujete o co se jednalo, tak šlo vždy o novinku, která představovala, jaké příběhy se dají koupit za daný měsíc (hlavně z produkce BIG FINISH, ale i knihy apod.). A nyní jsem se rozhodl tuto sekci obnovit… 

Trouble In Paradise (Potíže v ráji) napsal Nev Fountain
6. příběh ze série Osud Doktorův (Destiny of the Doctor)
 

Doktor odpoví na nouzové volání svého budoucího já a společně s Peri se ocitne na lodi v roce 1492, kde jsou členové posádky ovládáni pověrčivým strachem.

Tvrdí, že ďábel kráčí mezi nimi. Že je sleduje a ubíjí. I přesto, že připlují do ráje, se bojí, že je samotný ‚El Diablo‘ stáhne přes okraj světa do pekelných hlubin.

Když Doktor a Peri potkají kapitána lodi, tak oba zjistí, že hrdinové se mohou občas chovat nehrdinsky. Peri její reakce zavede do hluboké vody a Doktor se brzy se začne obávat nejen o její život, ale také o existenci lodi, rajského ostrova a samotného vesmíru…

Council Of War (Válečná rada) napsali Simon Barnard a Paul Morris
Příběh ze série Kroniky společníků (The Companion Chronicles)

Doktor požádá seržanta Bentona o vyšetřování duchů a pohřešovaných lidí v Ketteringu.

Během svého vyšetřování v utajení, coby člen městské rady, narazí na Margery Phipps.

Mimozemský vpád do radnice je zavede na cestu do hrozné budoucnosti, ve které Margery zjistí, jak změnila svět. A že život celé civilizace visí na vlásku…

Prisoners Of Fate (Vězni osudu) napsal Jonathan Morris
174. příběh z hlavní série BIG FINISH

Před 25 lety, kdy Richterův syndrom řádil po galaxii, geniální biochemička Nyssa, původně z Trakenu, učinila bolestné rozloučení se svou mladou rodinou… a vyrazila do vesmíru hledat lék na tuto smrtelnou nemoc.

Nikdy se již nevrátila.

Nyní její dospělý syn pokračuje v její práci na trestní kolonii Valderonu a stále se zoufale snaží učinit průlom, který jeho pravděpodobně zesnulé matce unikal.

Takže když se TARDIS s Doktorem, Tegan, Tourloughem a Nyssou objeví ve vězení na Valderonu, nadejde čas na bolestné shledání… a to nejen pro Nyssu. Minulost dožene i Doktora…

The Dalek Contract (Dalecký kontrakt) napsal Nicholas Briggs
Příběh ze série Dobrodružství 4. Doktora (Fourth Doctor Adventures)

„Tato stvoření zpustošila půlku vesmíru. V těhle věcech jsou experti. Nic jim nestojí v cestě.“

Doktor a Romana se ocitnou v Proximské soustavě, kde enigmatický výkonný ředitel konglomerát Cuthbert prováděl svůj neblaze proslulý „experiment“. Experiment, který by mohl omylem roztrhnout celý vesmír.

Mezitím se životní podmínky na Proxima Major staly krutými a nepřátelskými. Změna klimatu proměnila krajinu v mrznoucí pustinu a mimozemská síla odsoudila většinu populace do internačních táborů. Pro ty, kteří stále závisí na své svobodě, je boj o přežití víc než zoufalý, a cizinci jako Doktor a Romana jsou chápáni pouze jako hrozba.

Co opravdu Cuthbert chystá v Proximské soustavě a jak přesně očekává, že obávaní Dalekové zapadnou do jeho plánu?

Graceless Series 3 Box Set (Bez grácie – 3. řada) napsal Simon Guerrier
Třetí řada Doktorského spin-offu


Poznámka: Graceless obsahuje dospělý materiál nevhodný pro mladší posluchače.

Kdysi dávno byly dvě sestry. Byly stvořené bytostmi zvané Grácie. Obě sestry měly kouzelné schopnosti. Když byly spolu, tak dokázaly cokoliv. Mohly jít kamkoliv a kdykoliv. Dostat se do myslí lidí, a dokonce i ovlivňovat jejich myšlenky.

Pokoušely se být hodné. Pokoušely se dělat, co je správné. Ale ať se snažily pomáhat lidem sebevíc, tak to mělo nechtěné následky.

Stále dělaly příšerné věci. Mnoho lidí stále umíralo. Sestry ztratily lidi, které milovaly. Byl tu jeden muž… o kterém si myslely, že by ho navždy ztratily.

Existuje spousta příběhů o těchto dvou sestrách. Ale tento příběh – jejich poslední příběh je o dni, kdy se rozhodly zemřít… ti, kteří vědí, co se vážně stalo, jsou po smrti.

Až na jednoho muže, který žije v moři. A ten slíbil, že to nikdy nepoví…

Harvest of Time (Sklizeň času) napsal Alastair Reynolds

Po miliardách let uvěznění se proradný Sildové dostanou na svobodu. Ze zničeného světa na konci času se připravují na dobytí minulosti s konečným cílem přepsat historii. Ale aby dosáhli svých plánů, budou muset zotročit intelekt, který je vyšší než ten jejich…

Na Zemi je povolán UNIT k prošetření tajuplné nehody na ropné plošině v Severním moři. Doktor věří, že se něco chystá a krátce po začátku vyšetřování se stane ještě něco podivnějšího: Brigadýr začíná zapomínat na nejhledanějšího vězně, které UNIT má. A tato ztráta paměti nepotkala jen jeho. Začíná Sildská invaze a Doktor bude čelit velkému dilematu. Aby zachránil vesmír, musí zachránit i svého úhlavního nepřítele… Vládce.


 

The Dalek Generation (Dalecká Generace) napsal Nicholas Briggs
Audioverze knihy, která vyšla v dubnu, čtená autorem

Sunlight 349 je jeden z mnoha světů Dalecké nadace, planet stvořených k ubytování miliard trpících z ekonomického strádání. Doktor dorazí na Sunlight 349 plný podezření, ostatně jako na každý svět, kde jsou Dalekové silou dobra, odhodlaný zjistit pravdu. Ví, že musejí mít mnohem prohnanější plán, ale jak dokáže přesvědčit ty, kteří žili pod shovívavými Daleky celou generaci?

Ale přesto je musí přesvědčit, a to rychle. Protože na další planetě nadace odhalili archeologové tu nejnebezpečnější technologii ve vesmíru…

Torchwood: The Men Who Sold The World (Muž, který prodal svět) napsal Guy Adams
Audioverze knihy, která vyšla v roce 2011, čtená Johnem Telferem

„Pane Mathesone, držel jsem v holých rukách tekoucí mozky prezidentů. Opravdu si myslíte, že mě dokážete něčím zastrašit?“

Jednotka CIA divize speciálních aktivit zběhne s nákladem označený jako „Torchwood“, který převáželi z nějakého Cardiffu. Nová Britská koaliční vláda se podezřele snažila zbavit se této velmi speciální zásilky za jakoukoliv cenu.

Agentura povolává na tento případ Rexe Mathesona. Ale někdo mu stěžuje jeho práci na každém kroku. Pokaždé když už se zdá, že zběhlou jednotku dohání, ho něco svede z cesty.

Rex je zlatým chlapcem v CIA, ale setkal se nyní se svým protějškem ve vyhýbavém panu Wynterovi?

The Mind of Evil (Mysl zla) napsal Don Houghton
DVD vydání 2. příběhu 8. řady

Zatímco má UNIT na práci pořádání vůbec první mírové konference, se Doktor vydává do Stangmoorského vězení, aby si prohlédl demonstraci tzv. Kellerova stroje. Ten má podle všeho z těžkých kriminálníků vysát jejich negativní impulzy a zanechat tak spořádané občany. Co když se ale tento přístroj obrátí proti komukoliv, koho potká?

Regeneration (Regenerace)

Speciální boxset, který obsahuje všechny regenerační příběhy. Společně s animací poslední části Tenth Planet a speciální knihu se spoustou fotografií a informacemi.

Planet of the Daleks (Planeta Daleků) napsal Terrance Dicks (dle scénaře Terryho Nationa)
Audio verze knižní verze 4. příběhu 10. řady čtená Markem Gatissem a Nicholasem Briggsem.

Doktor je v bezvědomí a Jo se tak ocitá sama na mimozemské planetě Spiridion. Hned po vystoupení z TARDIS má zvláštní pocit, že je z podivné džungle někým sledována. Dokáže zde najít někoho, kdo by mohl pomoci zraněnému Doktorovi? A jaká nebezpečí tato planeta vlastně skrývá?


 

Something Borrowed (Něco půjčeného) napsala Richelle Mead
6. povídka ze speciální série k 50. výročí

Svatba na planetě Koturia se zdá být mnohem nebezpečnější nabídkou než by Doktor a Peri čekali. Značí návrat starého nepřítele, jehož intelekt se rovná s tím Doktorovým. Dokáže Doktor přelstít tohoto záporáka, zachránit Peri a zastavit tuto svatbu v čas?

Prisoners of Time #6 (Vězni času – část 6.) napsal David Tipton
6. kapitola ze speciální komiksové série k 50. výročí


_______________


Prosím, dejte mi vědět, jestli o tuto sekci stojíte, protože vyžaduje trochu více práce a tak bych byl rád, abych věděl, že to nedělám zbytečně.


Máte zájem o tuto sekci?
Ano
90 %
 
Ne
10 %
 
Pro hlasování se musíte přihlásit
16.6.2013 17:22   BIG FINISH, Books   Blackthunder

2 komentáře

Ahoj, prosím opravit - Brigadýr určitě nezapomněl na nejstřeženějšího vězně díky amnestii :-D
Blombik, 17.6.2013 05:23   reagovat
blbá amnesia :D
Blackthunder, 17.6.2013 10:00   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme