Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

5. a 6. Doktor dají radu 12.

ilustrační obrázek

Nový Doktor bude oznámen již dnes večer v živém přenosu, který začíná v 20:00 našeho času na BBC1, BBC America, Space a ABC1. Nový Doktor dostane radu od svých minulých inkarnací znázorněných Tomem Bakerem a Peterem Davisonem.

Colin Baker pošle speciál video zprávu, která bude odvysílaná jako součást programu a Peter Davison bude sedět ve studiu, aby mohl nabídnout svou radu živě.

Pořadem bude provázet Zoe Ball. Steven Moffat a Matt Smith by měli být také přítomní společně s cituji: „hvězdným superfanouškem hvězdou z Outnumbered Danielem Roachem“ (ne, taky nemám páru, kdo to má být a proč právě on tam může sedět a my ne :D), Bernard Cribbins (Wilf), komik Rufus Hound a moderátorka a herečka Liza Tarbuck.

Čekají nás také video zprávy s podporou a radami od Marka Gatisse a DJky Jo Whiley. Také uslyšíme něco od bývalých společnic, jmenovitě: Katy Manning (Jo), Anneke Wills (Polly), Janet Fielding (Tegan) a Bonnie Langford (Mel).

Jsem zvědavý, jak to všechno chtějí nacpat do půlhodinové show. Možná, že bude větší zevnitř… 


4.8.2013 02:21   Různé, Casting   Blackthunder

41 komentářů

Doctor č. 8: Paul McGann• počet sezón: 0
• počet epizod: 0
• poprvé a naposledy: Doctor Who (14. 5. 1996)

Už od mládí vedli rodiče Paula k tomu, aby co nejvíce rozvíjel svůj talent. Herectví mu ale poradil až jeden jeho učitel na střední škole –a rodák z Liverpoolu pak na dlouhou dobu zakotvil v Royal Academy. Před kamerou se poprvé objevil ve čtyřiadvaceti letech v seriálu Give Us a Break. O tři roky později, v roce 1986, dostal hlavní roli v minisérii stanice BBC, The Monocled Mutineer. Přestože zde prokázal své kvality, čtyřdílný seriál se setkal s tvrdou kritikou (hlavně kvůli kontroverzi a spoustě omylů ve scénáři). Stanice pak už seriál nikdy nevysílala.

Až do roku 1989 se objevoval hlavně ve filmech – The Monk, Dealers, Tree of Hands a ve válečném dramatuStevena Spielberga Empire of the Sun (Říše slunce) – s Johnem Malkovichem a tehdy ještě třináctiletým Christianem Balem. Účinkoval také v kultovních komediích Withnail & I a The Rainbow. McGann se tak vypracoval mezi tehdejší mladou britskou hereckou elitu, po bok hvězd jako Gary Oldman nebo Colin Firth.

Po roce 1989 se soustředil na práci v televizi – účinkoval v seriálech Nice Town a Nature Boy na BBC a v The One That Got Away a v druhé řadě Hornblowera na ITV. Střihl si i několik malých rolí v amerických filmech – tu ve Vetřelci 3 ale tvůrci ve finální fázi produkce hodně zmenšili. V roce 1993 měl hrát hlavní roli ve filmu Sharpe's Rifles (Mazaný), ale pár dní před natáčením se zranil a musel být nahrazen Seanem Beanem (který účinkoval i v pokračováních a tato role v podstatě odstartovala jeho kariéru). Mimochodem – McGannovo zranění tehdy přišlo pojišťovnu na částku přesahující 2 miliony liber, cožbyl rekord v britské televizní historii.

Abychom se ale vrátili zpět k Doctorovi – v roce 1996 byl obsazen do role osmého Doctora. Mimo něj ve filmu působil i Sylvester McCoy, představitel sedmé inkarnace. Film vznikal ve spolupráci BBC, Universal Studios a Foxu. Původně se měl jmenovat Enemy Within pro odlišení od britského seriálu. Paul McGann byl vybrán hned napoprvé, přestože se neznal ani s producentam Segalem, ani dřív nepracoval pro Fox. Zásadní vliv na film měl nový scenárista Matthew Jacobs, který hlavnímu scenáristovi, Johnovi Leekleymu, doporučil, aby film byl přímým pokračováním britské předlohy –něco, co do té doby při přebírání tématu, nikdo neudělal. Původní plán přitom zněl jasně – udělat kompletní novou americkou verzi Doctora.

V USA se film vysílal 14. května 1996 a v Británii 27. května. Zajímavostí je, že pár dní po americké premiéře zemřel představitel třetího Doctora, Jon Pertwee. Britská verze pak byla upravena ke vzpomínce na herce přidáním závěrečného epitafu. V Americe film příliš velký zájem nevzbudil (5,5 mil. diváků), v Británii ale zaznamenal neskutečný úspěch (fanoušci byli během sedmileté přestávky dál zásobovániDoctor Who magazínem, Virgin Publishing vydalo sérii knih rozvíjející příběhy sedmého Doctora a spousta lidí se snažila, aby seriál zůstal v povědomí). Přesto ale studio Universal nedokázalo najít stanici, která by převzala myšlenku seriálu pod svá křídla – Fox své právo nevyužil, a tak se celý kolotoč produkčních práv o rok později vrátil zpět na BBC, pro kterou by nakonec vlastní produkce byla levnější.

A Paul McGann? Přestože účinkoval jen v jednom filmu o Doctorovi, dychtiví fanoušci kolem něj vytvořili do restartu seriálu největší množství fanpovídek, komiksů a knih, co o kterémkoli Doctorovi kdy vyšlo. Sám McGann ale vyslovil přání se už k Doctorovi před kamerou nevracet.

Jeho cesta pak vedla a dodneška vede přes filmy. Jeho nejslavnější role po Doctorovi přišla v roce 2002, kdy si zahrál Davida Talbota v adaptaci třetího dílu bestseleru Anne Rice, Upíří kronikys názvem Královna prokletých.

Doctor č. 9: Christopher Eccleston• počet sezón: 1
• počet epizod: 13
• poprvé: Rose (25. 3. 2005)
• naposledy: Parting Of The Ways (18. 6. 2005)

V roce 1999 se opět začalo v Británii veřejně mluvit o novém seriálu o Doctorovi. Dokonce se objevil i název – Doctor Who 2000, ale tím veškerá snaha okolo seriálu skončila. Jak později vyšlo najevo, BBC Worldwide chystala vlastní filmovou verzi seriálu a znovuobnovení by jí uškodilo.

Jak se ale blížilo 40. výročí seriálu, začínaly se ozývat hlasy,že by byla škoda toho nevyužít. Nová finanční ředitelka BBC, Lorraine Heggessey, prohlásila, že by ráda seriál nechala obnovit, plány BBC Worldwide a hlavně vlastnictví práv v tom ale brání. Myšlenku seriálu ale podpořila jak vedoucí dramatické tvorby BBC, Jane Tranter, tak i producent Doctorových audiopříběhů, Dan Freedman.

Na oslavu 40. výročí tak stanice aspoň připravila několik kreslených webseriálů – počínaje Death Comes to Time a konče Shadou. V červenci pak stanice oznámila produkci webseriáluScream of the Shalka a Richarda E. Granta, který Doctora daboval, jako jeho oficiální devátou inkarnaci. Nakonec ale vše dopadlo jinak.

V září 2003 Heggessey zahájila jednání s BBC Worldwide o navrácení licence pro Doctora vzhledem k tomu, že ani po čtyřech letech nedošlo v přípravách filmu k pokroku. Pro práci na projektu získali zpět Russella T Daviese, autora Queer as Folk a Touching Evil. Tem jim už předtím slíbil, že se na BBC vrátí jen pokud to bude kvůli Doctorovi. Nově byl ustanoven hlavním scenáristou a výkonným producentem – pod sebe dostal tým autorů včetně Marka Gatisse, Stevena Moffata, Paula Cornella a Roba Shearmana. Krátce nato pak bylo oficiálně oznámeno, že se seriál vrací na BBC One – jako úplně nový.Číslování sezón mělo jet zase od začátku, namísto od 27 a jedna řada měla mít 13 45minutových epizod. V únoru 2004 potom bylo oznámeno, že další pokračování Shalky nebudou; o několik týdnů později pak po různých mediálních spekulacích stanice oznámila, že hlavní roli Doctora bude hrát Christopher Eccleston a jeho společnici tehdy dvacetiletou zpěvačku Billie Piper (která se už v šestnácti stala nejmladší anglickou zpěvačkou, která dosáhla na 1. místo v žebříčku singlů).Eccleston byl první volba producentů – mezi ostatními adepty byli třebaEddie Izzard, Hugh Grant nebo Bill Nighy.

Volbě Ecclestona se nejde moc divit, S Russellem T Daviesem se znali už z natáčení Queer as Folk – Chris byl jeho první volba, ale tehdy herec odmítl. Když dostal nabídku na Doctora, nebyl to už žádný neznámý mladíček. Jeho kariéra začala už v roce 1991 – v sedmadvaceti letech. Jednou z jeho prvních rolí bylo třeba epizodní účinkování v Poirotovi nebo vedlejší role v seriálu Cracker. Jeho hvězda ale začala stoupat poměrně rychle. Zahrál si po boku tehdy ještě neznámého Ewana McGregora ve filmu Dannyho Boylea, Shallow Grave (Mělký hrob).

Až do roku 2003 se objevoval převážně ve filmech – v Elizabeth přecpaném hereckými hvězdami (Cate Blanchett, Geoffrey Rush, Joseph Fiennes, Daniel Craig, Vincent Cassel, Richard Attenborough), eXistenZ, Jude (s Kate Winslet, mimo ní zde potkal v miniroli i Davida Tennanta, svého nástupcem v roli Doctora), 60 sekund, 28 dní poté a dalších.

Eccleston roli Doctora opustil už po první sérii. V Británii to vyvolalo nemalé diskuse, kterým nepomáhali ani lidé z okolí seriálu. Spekulovalo se o přepracování i o tom, že nechce být znám jen jednou rolí. Pravda ale byla taková, že měl smlouvu jen na jednu sezónu (BBC si pořád nebyla jistá, jestli bude seriál úspěšný a kam vlastně bude směřovat), po které si mohl vybrat zda zůstane nebo ne. V pozdějších rozhovorech uvedl,že je na roli Doctora pyšný a plánoval zůstat dva až tři roky, ale že si úplně nesedl s lidmi a prostředím okolo seriálu.

Odchod ze seriálu ho ale mrzet nemusel. Už v tom roce byl za ztvárnění Doctora oceněn National Television Award pro nejpopulárnějšího herce. Nutno podotknout, že seriál tehdy ovládl všechny tři hlavní kategorie – herce (Eccleston), herečku (Piper) i nejoblíbenější drama. O rok později se objevil v Heroes, v roce 2009 pak ve filmu G. I. Joe a v hlavní roli autobiografického filmu Lennon Naked. V nejbližší době ho uvidíme v pokračování komiksové ságy Thor: The Dark World.

Návratem Doctora na obrazovky vzniklo i množství spin-offů. Krom známých Torchwoodu a The Sarah Jane Adventures BBC produkovala i animovaný K-9 – ten ale nakonec skončil na stanicích Channel 5 a Disney XD. Vznikly také dva seriály o dění za kamerou – Totally Doctor Who a Doctor Who Confidential. V USA si ale seriálu moc nevšímali – první sezóna Doctora běžela na Syfy až rok po britské premiéře.

Doctor č. 10: David Tennant• počet sezón: 3
• počet epizod: 47
• poprvé: Parting Of The Ways (18. 6. 2005)
• naposledy: 50th anniversary special (23. 11. 2013)

Pár hodin po oznámení prodloužení seriálu na druhou sezónu stanice BBC oznámila odchod Chrise Ecclestona ze seriálu. Fandové seriálu tuto záležitost nesli velice nelibě, populární fanfórum Outpost Gallifrey bylo kvůli počtu rozezlených příspěvků na dva dny uzavřeno. Nelze se jim divit. Toto oznámení totiž přišlo pouhé čtyři dny po odvysílání první epizody.

Ale stanice fanoušky na novou tvář nenechala dlouho čekat. Odchod Ecclestona, jak později vyšlo najevo, se tajil do poslední chvíle. Prodloužení seriálu ale přišlo téměř okamžitě po prvním dílu (pár hodin před oznámení o odchodu Chrise), který byl třetím nejsledovanějším programem stanice. Na konci června při závěrečných epizodách první řady pak bylo oznámeno prodloužení dokonce i na třetířadu. Nového představitele pak stanice předvedla světu pouhé dva týdny po Ecclestonově rezignaci. Stal se jím David Tennant.

V tom stanice získala opravdového šílence. Tennant totiž Doctorem žil už od dětství. Už ve třech letech oznámil rodičům, že se chce stát hercem, protože seriál tak moc miluje. Chlubil se tím, že viděl každou jeho epizodu, jeho eseje do školy pojednávaly výhradně o seriálu, jenže co navíc – byly skutečně dobré. Svou první roli si odbyl v jedenácti a už v šestnácti se jako jeden z nejmladších dostal na Royal Scottish Academy of Music and Drama (česky přibližně Královská skotská akademie múzických umění). Tehdy se ale ještě jmenoval David John McDonald –jméno si změnil až na škole podle frontmana skupiny Pet Shop Boys, Neila Tennanta, protože zjistil, že jeden herec jeho jména už existuje.

Svou první roli před kamerou absolvoval ještě když byl na škole a další na sebe nedaly dlouho čekat. Během jeho první velké televizní role, skotského seriálu Takin' Over the Asylum, se setkal s herečkou a spisovatelkou Arabellou Weir a krátce po natáčení se za ní odstěhoval do Londýna. S Arabellou si byli velice blízcí, a to natolik, že se stal kmotrem jejího dítěte. Ona si na oplátku později zahrála v Doctorově vánočním speciálu 2011 (stejně tak si v Doctorovi zahrála i Tennantova manželka, shodou okolností dcera pátého Doctora, Petera Davisona).

Na opravdového herce se Tennant vypracoval na divadelních prknech. Byl přijat do Královské shakespearovské společnosti. V televizi se ale začalčastěji objevovat až v letech 2004–2005, a to třeba ve filmech Casanova, Quatermass Experiment nebo v seriálu Blackpool. Tou dobou také vytvořil svou druhou nejslavnější roli, Bartyho Skrka ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Mimochodem, víte, že Barty Skrk v knižní předloze umřel v kapitole Parting of the Ways, což je i název epizody, ve které se Doctor regeneroval do podoby hrané Tennantem?

Davidovi se účinkováním v Doctorovi splnil dětský sen. Ten si splnil částečně ještě předtím – když jednou natáčel v rádiu, dozvěděl se, že ve vedlejším studiu dělají dabing pro Shalku. Hned běžel za režisérem a přemluvil ho, aby mu dali malou roli v seriálu. Tennant se pak objevil v množství audioher založených na dobrodružství Doctora.

Díky Doctorovi také dosáhl spousty ocenění. Jen National Television Award pro nejoblíbenějšího herce si během let 2006–2010 odnesl celkemčtyřikrát. Časopis The Stage ho v roce 2005 zvolil šestým nejinspirativnějším umělcem roku. Spousta dámských časopisů ho také zařazovala do top žebříčků nejkrásnějších mužů světa.

V roce 2010 se okolo seriálu mnohé měnilo. Odešel hlavní producent Russell T Davies, a dál už na seriál nedohlížela ani v podstatě matka celého restartu, Julie Gardner (ředitelka dramat na BBC). Práci po Daviesovi převzal Steven Moffat, který byl do té doby pod jeho vedením. V roce 2008 pak sám David Tennant ohlásil, že ze seriálu odchází. Mělo se tak stát během nové sezóny, která ale byla úplně jiná než všechny předchozí.

Během sezóny v roce 2009 se totiž vysílalo jen pět speciálů a ne klasických 13 epizod. Bylo to z toho důvodu, aby se nová produkce stačila připravit na pátou sezónu. Prakticky jsou tyto speciály někdy přiřazovány do čtvrté sezóny. David Tennant díky tomu měl více času, který využil ke ztvárnění Hamleta v televizní verzi pro BBC Two. Tato role u něj bývá oceňována jako jedna z jeho nejlepších televizních prací. V roce 2009 potom pro NBC natočil pilot Rex Is Not a Lawyer o chicagském právníkovi, který začíná trénovat svoje zástupce, co by ho mohli reprezentovat, pokud dostane záchvat paniky. Pilot ale nebyl vybrán pro sezónu.

O rok později si zahrál v britském dramatu Single Father postavu Davea, který po smrti partnerky vychovává pět dětí. Za roli byl oceněn cenou pro nejlepšího herce Royal Television Society. V roce 2012 pak o něm bylo slyšet nejvíc. Nejdřív si zahrál hlavní roli v minisérii Spies of Warsaw (ta se vysílala o rok později, v roce 2012 ji natáčel), potom se ucházel o roli Hannibala Lectera ve Fullerově seriálu Hannibal, ale těsně ho porazil Mads Mikkelsen. V červnu potom dostal nabídku od televize ITV na účinkování v kriminálce Broadchurch a ten stejný měsíc ještě začal natáčet třídílné politické drama The Politician's Hus­band.

Doctor č. 11: Matt Smith• počet sezón: 3
• počet epizod: 46
• poprvé: The End of Time (25. 12. 2009)
• naposledy: 2013 Christmas Special (25. prosince 2013)

Přestože novopečený producent seriálu, Steven Moffat, chtěl do uvolněné role Doctora někoho ve středních letech, nakonec zvolilšestadvacetiletého Matta Smithe, který ale byl pro všechny tak trochu neznámou. Média spekulovala, že by do role mohl být obsazen dokonce i syn třetího Doctora, Sean Pertwee (nebo třeba i Catherine Zeta-Jones, znáte média). První přijetí Matta Smithe ale byla rozporuplná. Jednak šlo o nejmladšího představitele Doctora – v doběnatáčení mu bylo šestadvacet – o tři roky méně, než do té doby nejmladšímu Peteru Davisonovi, jednak byl tak trochu neznámý – přesto o něm Moffat mluvil jako o herci, u kterého hned věděl, že to bude Doctor, který bude zároveň mladý i starý, zároveň ztřeštěný i zkušený. Právě jeho excentricita zapříčinila to, že při castingu na roli doktora Watsona v seriálu Sherlock (kterou nakonec získal Martin Freeman) byl odmítnut – stejným člověkem, Stevenem Moffatem, který ho díky tomu o několik dní později obsadil do role Doctora (casting na Sherlocka i Doctora se konal zároveň).

Změny se ale dočkaly i další věci v seriálu – změnilo se logo a kompletně se redesignoval vnitřek TARDIS. Změnila se také společnice – Billie Piper odešla (tou dobou měla už naplno rozjeté účinkování v Secret Diary of a Call Girl na konkurenční ITV2), přestože byla považována za nejlepší společnici Doctora vůbec. Sama ale připustila, že by se k Doctorovi vrátila, pokud by jí byla nabídnuta hlavní role (a do seriálu se taky ještě jednou, naposledy, vrátí – bude účinkovat v díle k 50. výročí). Novou společnicí se stala Karen Gillan.

Druhá řada se Smithem a šestá celkově doznala „menších změn“.Oproti předchozím letům byla rozdělena na dvě části – před- a poprázdninovou. Třetí série se kvůli úsporám ze strany stanice začala vysílat až o půl roku později, v září 2012 (všechny předchozí řady začínaly v dubnu). Vánoční epizoda se tak posunula doprostřed řady, ale přestávka mezi polovinami sezóny se natáhla na půl roku.

Díky svému mládí ještě Smithova kariéra nečítá tolik položek jako u ostatních herců. V seriálech se objevoval sporadicky (ironicky se v roce 2007 potkal s Billie Piper při natáčení Secret Diary of a Call Girl), ve filmech ještě méně (a když náhodou, tak jeho akt přeřadili do vystříhaných scén, jako v případě In Brugges). V roce 2013 ale podepsal smlouvu na hlavní roli v režisérském debutu Ryana Goslinga, How to Catch a Monster. Uvidíme, jak to herci, který chtěl být jako mladý profesionálním fotbalistou, protože se mu to zdálo společensky přijatelnější než být hercem (přestože mu všichni doporučovali opak), a díky tomu i párkrát odmítl vystupovat, povede.

Doctor č. 12: Peter Capaldi• počet sezón: ?
• počet epizod: ?
• poprvé: 2013 Christmas Special (25. prosince 2013)

Události nedávno minulé nám ukazují, kde náš dvojčlánek zakončit. 1. června Matt Smith ohlásil úmysl odejít ze seriálu. Nového Doctora stanice BBC oznámila ve speciálním přímém přenosu, stal se jím pětapadesátiletý Peter Capaldi, který se tak stal nejstarším představitelem Doctora od časů Williama Hartnella, představitele prvního. Rozpor mezi nejmladším a nejstarším hercem hlavní role tvůrce Steven Moffat komentoval tak, že se „podivný mladý-starý Matt Smith přemění do podivného mladého-starého Petera Capaldiho“.

Capaldi prý Moffata napadl už při castingu na jedenáctého Doctora, tehdy ale myšlenku zavrhnul s tím, že zatím není vhodná doba. Pro roli dvanáctého Doctora Moffat Capaldiho vybral už několik měsíců před veřejným oznámením v tajném castingu, který se konal u něj (Moffata) doma.

Stejně jako David Tennant, i Peter Capaldi je velkým fanouškem seriálu. Dokonce v něm už i účinkoval – ve čtvrté řadě nového seriálu měl epizodní roli, stejně tak si zahrál i v Torchwoodu. Hercem chtěl být užodmalička, na základní škole měl vlastní loutkové divadlo, na střední potom navštěvoval divadelní kroužek. Měl dokonce i vlastní kapelu, ve které zpíval (na bubny s ním hrál budoucí komik Craig Ferguson).

Po škole prošel nespočtem seriálů a filmů. Mezi jeho nejslavnější role patří doktor Malcolm Tucker BBC komedie Thick of It, Baltazar z minisérie Nativity, král Karel I. z minisérie The Devil's Whore, Mark Jenkins ze Skins a našla by se i spousta dalších. Diváci ho v posledních letech mohli vidět i ve filmech World War Z a In the Loop. Příští rok se na něj můžeme těšit v seriálu (z velké části natáčené v České republice) The Musketeers, kde hraje kardinála Richelieu.


Zdroj: www.serialzone.cz/
tvork, 26.8.2013 17:22   reagovat
Doctor č. 5: Peter Davison• počet sezón: 3
• počet epizod: 69
• poprvé: Logopolis, část 4 (21. 3. 1981)
• naposledy: Time Crash (16. 11. 2007)

Původně měl na jeho místě stát Richard Griffiths (vy si ho určitě pamatujete jako strýčka Vernona z Harryho Pottera). Ten byl ale nedostupný, a tak musela produkce sáhnout jinam – a sáhla po herci, který si právě zajistil slávu rolí Tristana Farnona v seriálu All Creatures Great and Small (založeném na knihách Jamese Herriota). Přitom se po odchodu Toma Bakera začalo vůbec poprvé spekulovat o tom, že by Doctorem mohla být žena.

S Davisonovým nástupem seriál prodělal výrazné změny. Allan Hart,ředitel BBC 1, ho přesunul z podzimního schématu na jarní, zároveň se seriál po osmnácti letech přesunul ze sobotních večerů na dva večery v týdnu. Díky tomu se počet týdnů, kdy se seriál vysílal, zkrátil na třináct, místo dřívějších dvaceti šesti. To se ovšem hodilo Davisonovi, který na BBC ještě hrál hlavní roli v sitcomu Sink or Swim a oba seriály by nestíhal.

Hlavní změna se ale udála někde úplně jinde. Na pozici hlavního producenta se totiž dostal John Nathan-Turner, který na ní vydržel celé další desetiletí téměř až do konce seriálu. Zároveňs ním se na jednu sezónu vrátil do seriálu i Barry Letts, ale ten měl spíš než pracovat na seriálu dohlížet na Turnera. Turner s sebou přivedl i nového hlavního scenáristu, Christopher H. Bidmeada, který měl seriál obrátit do vážnější noty. Turner chtěl ale ze všeho nejvíc přizpůsobit seriál osmdesátým létům a zmodernizovat ho. Bylo načase, v osmnácté sezóně seriál ve sledovanosti spadl na 5 milionů diváků a po BBC se neveřejně mluvilo o jeho ukončení.

Pokus s dvojnásobným vysíláním v pondělí a úterý přinesl své ovoce – jenže ne tak úplně Doctorovi. Na tomto principu totiž později vyrostla legendární soap opera EastEnders, která běžela ve stejném slotu. Doctor si ve sledovanosti také polepšil, i když desetimilionovou hranici překonal jen výjimečně.

Víc rozdílný od svého předchůdce už pátý Doctor být nemohl. Byl mladší (Davisonovi bylo 29, když začínal s Doctorem; až do časů Matta Smithe to byl nejmladší Doctor vůbec), byl umírněnější, říkalo se o něm, že je více aristokratický, narozdíl od bohémského Bakera. Byl citlivější a zranitelnější – vůbec poprvé v seriálu ležela tíha rozhodnutí jen na něm – a pochopitelně i následky.

Davison opustil na radu představitele druhého Doctora, Patricka Troughtona, seriál po třech letech. Sám se bál, že by byl zaškatulkován a že by si jej pak lidé pamatovali už jen jako Doctora. Také se cítil na roli příliš mladý, v pozdějších rozhovorech uvedl, že kdyby mu byla nabídnuta role o deset let později, že by ji zvládnul lépe.

Doctor č. 6: Colin Baker• počet sezón: 2
• počet epizod: 31
• poprvé: The Caves of Androzani (8. 3. 1984)
• naposledy: Dimensions in Time (26. 11. 1993)

Ve třiadvaceti změnil školu a z dráhy právníka zamířil k herectví. Rodilý Londýňan studoval na LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Arts); jedním z jeho spolužáků byl třeba David Suchet.

S BBC byl spjat už od samého začátku své herecké kariéry. Prvních několik let ale hrával jen vedlejší role – třeba v adaptaci Sartreova románu Cesty svobody nebo v seriálové adaptaci Vojny a míru. Jeho nejslavnější role se ale začala rýsovat roku 1974 – tehdy totiž začal seriál The Brothers, ve kterém Baker hrál německého korunního prince Willyho.

Seriál Doctor Who si Colin Baker vyzkoušel ještě předtím, než mu byla hlavní role nabídnuta. V epizodě Arc of Infinity hrál komandéra Maxila, muže, co střílel na tehdy pátého Doctora, Petera Davisona. Když mu byla později nabídnuta smlouva, stala se tahle scéna největším terčem vtipů fanoušků.

S novým obsazením a novou sezónou bylo v seriálu provedeno několik změn. Prvně se zmenšil počet epizod z 26 pětadvace­timinutovek na 13 pětačtyřice­timinutovek, seriál se vrátil na sobotní večery, kde soupeřil s americkým The A-Team. Druhou věcí, která se změnila (a která se měnila pravidelně), byl Doctorův oblek. Baker chtěl oblek celý z černého sametu, který by vyjadřoval Doctorovu temnější osobnost, producent seriálu John Nathan-Turner ho ale oblékl do něčeho, co později Baker komentoval jako„výbuch v továrně na duhu“. Třetí změnou prošel příběh.

Jenže narozdíl od předchozích dvou změn, které diváci poměrněuvítali, slabší příběh si vybíral svou daň, i když v první sezóněBakerova působení ne až tak znatelnou. Co kritici ale nemohli přenést přes srdce, bylo nadměrné užívání vraždění nepřátel Doctorem a Bakerovučasto až „bombastickou“ osobnost. Jenže v porovnání s dalšími léty to byly malichernosti.

V roce 1984 převzal místo finančního ředitele kontroverzní Michael Grade, který okamžitě začal seriál kritizovat pro mnoho násilí a ztrátu diváků – v jednom interview se dokonce zmínil, že by byl rád, kdyby byl seriál zrušen. Po celé Anglii se okamžitě rozhořela debata o konci seriálu – tím víc, když byla ohlášena osmnáctiměsíční pauza ve vysílání. Jenže důvody byly úplně jiné. BBC tehdy šetřila a sháněla peníze, kde se dalo; byla v mínusu a navíc rozjížděla nový seriál –EastEnders. Doctor Who se tak z jarního schématu přesunul do podzimního, ovšem až na další rok.

Střelba do vlastních řad a dlouhá přestávka ale nepřinesly nic dobrého. Sledovanost se propadla (Doctorovy diváky už dávno získala ITV s A-Teamem) a Colin Baker byl po dvou sezónách (i když byl smluvnězavázán na čtyři roky) doslova vyhozen. O jeho konci se ale vedou spekulace, že ze strany Michael Gradea šlo o osobní věc – jeho nejlepší přítelkyně, Lisa Goddard, totiž byla Bakerovou manželkou, s níž se tehdy Colin rozváděl (pro Colina to bylo dvojnásob těžké –na začátku natáčení Doctora mu zemřel syn). Oficiální vysvětlení od Gradea bylo takové, že Bakerovo předvedení Doctora bylo „absolutněnelíbivé a příšerné“. Později dokonce o seriálu řekl: „Byl to odpad. Bylo to celé ubohé, viděl jsem Star Wars, E. T., Blízká setkání třetího druhu, a pak jsem se vrátil domů a viděl tohle, co bylo pomalu horší než dětský program.“

Colin Baker se ale odmítl podílet na dalších řadách Doctora – jeho reinkarnaci v sedmého Doctora musel Sylvester McCoy zahrát celou sám v dvojroli. Po jeho odchodu byl seriál umístěn doprostřed týdne. Scenárista Robert Holmes zemřel předtím, než stihl dokončit poslední epizodu třiadvacáté řady a další scenárista Eric Saward podal výpověď.

Doctor č. 7: Sylvester McCoy• počet sezón: 3
• počet epizod: 42
• poprvé: Time And the Rani (7. 9. 1987)
• naposledy: Doctor Who film (12. 5. 1996)

Znáte Percyho Jamese Patricka Kent-Smithe? Jestli ne, podívejte se doprava na obrázek. Jeho otec byl zabit v 2. světové válce pár měsíců před narozením Percyho – toho pak vychovaly matka, babička a tety. Mládí prožil v Dunoonu ve Skotsku, kde studoval na kněze. Nakonec ze školy odešel a věnoval se pojišťovnictví. To už bydlel v Londýně,kde ho objevil komik Ken Campbell.

Ten mu nabídl místo ve svém pořadu The Ken Campbell Roadshow. Percy měl hrát Sylveste McCoye ve hře An Evening With Sylveste McCoy – odtud pak už byl jen krůček k jeho novému jménu. Předtím, než mu byla nabídnuta role Doctora, hrál v dětských programech na BBC – např ve Vision On, Eurece (té anglické),Jigsaw. Téměř celá sedmdesátá a osmdesátá léta prožil na BBC jako dětský komik. Občas si odskočil i do filmu (Drakula s Laurencem Olivierem), seriálu (The Last Place on Earth) nebo opery (zpíval s Velšskou národní operou).

Přesto ale nebyl po Británii příliš známý, jeho uvedení do role Doctora bylo poměrně překvapivé. McCoy se snažil do seriálu dostat mnoho ze svého celoživotního klaunství, ale to se nelíbilo Andrew Cartmelovi, novému scenáristovi seriálu, který McCoye přesvědčil, aby jeho postava byla temnější a více manipulovala s okolím. Jeho Doctor byl taky poslední, který měl na svém oblečení otazníky.

Seriál byl nasazen proti tehdy nejsledovanější a legendární ITV soap opeře Coronation Street. Přesto dokázal na BBC ve svém timeslotu předvéstčísla, která předtím nezískal žádný jiný program. Jenže už tehdy měl seriál nemalé problémy.

Nový produkční tým v čele právě s nepříliš zkušeným scenáristou Cartmelem měl přinést do seriálu osvěžení, místo toho se ale nemalá část fanoušků seriálu vysmívala. John Nathan-Turner, člověk, který dohlížel na seriál v podstatě od počátku osmdesátých let, uvažoval o odchodu a sledovanost, přestože v timeslotu dobrá, byla celkově hodně slabá; doplácela hlavně na silnou konkurenci v podoběCoronation Street. Jenže za celé tři sezóny se seriál z tohoto timeslotu nepohnul a celkově tím dost trpěl. Po skončení 26. sezóny v srpnu 1989 byl scenárista Cartmel přeřazen k seriálu Casualty a šéf produkce John Nathan-Turner skončil. Tím ale na dlouhou dobu skončil i celý seriál.

Co se dělo se Sylvestrem McCoyem? Upadl v zapomnění. Dlouhá léta se potloukal ve vedlejších jednoepizodních rolích, rozhlasových a dětských pořadech. Roli Doctora si ale zopakoval – v roce 1993 v charita­tivním speciálu Dimensions in Time a ve filmu z roku 1996, ve kterém proběhla reinkarnace do osmého Doctora, Paula McGanna.

I když se může zdát, že role Doctora pro něj byla tou nejslavnější, to hlavní teprve mělo přijít. Už na začátku devadesátých letech byl v hledáčku Stevena Spielberga pro film Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. V něm měl hrát postavu guvernéra Swanna. Jenže studio Disney film odložilo a z plánů sešlo. McCoye si pak vyhlédl Peter Jackson do role Bilba Pytlíka v připravovaném Pánovi prstenů. Tu ale nakonec získal Ian Holm, McCoy skončil druhý. Jackson ale na McCoye nezapomněl. O deset let později ho obsadil do Hobbita, do role čaroděje Radagasta. Zde hraje po boku svého starého známého – Iana McKellana, s kterým účinkoval ve hře Král Lear v Royal Shakespeare Company (největší britské divadlo).


tvork, 26.8.2013 17:19   reagovat
Doctor č. 3: Jon Pertwee• počet sezón: 5
• počet epizod: 128
• poprvé: Spearhead from Space (3. 1. 1970)
• naposledy: Dimensions in Time (26. 11. 1993)

S nástupem sedmdesátých let se změnilo i obsazení Doctora. Původně měl být do role třetí inkarnace obsazen Ron Moody, hvězda muzikálu Oliver!, ten ale roli odmítl. Druhou volbou byl komik Jon Pertwee, od kterého hlavní scenárista Derrik Sherwin čekal, že do role vnese spoustu vtipu a humoru. Jenže to Pertwee odmítl s tím, že by rád ukázal, že je stejně dobrým dramatickým hercem jako tím komickým. Sedmdesátá léta ale přinesla i další pozitivní věc – seriál byl prodán v syndikaci do USA na stanici PBS, která jej pak vysílala dalších dvacet let – i díky tomu si seriál vybudoval za oceánem slušnou fanouškovskou základnu.

Pertwee už před touto rolí měl poměrně zajímavý život. Z několikaškol ho vyhodili včetně té dramatické (poté, co odmítl na hodině zahrát„řecký vítr“ s odůvodněním, že je to jak mrhání jeho časem, tak otcovými penězi). Za války sloužil jako důstojník v námořnictvu a jedenčas dokonce i v NID (britské obdobě FBI), kde sloužil společně s Ianem Flemingem, autorem příběhů o Jamesi Bondovi, a reportoval přímo tehdejšímu ministerskému předsedovi, Winstonu Churchillovi. Dále sloužil na bitevním křižníku Hood, odkud byl převelen krátce předtím, než byla loď v bitvě v Dánském průlivu potopena Bismarckem. Z celé posádky se tehdy zachránili pouze tři muži…

Zpátky k Pertweemu. Ten po válce zářil hlavně v komediích, v rádiu a v divadle. Z jeho divadelních rolí se dají zmínit There's a Girl in My Soup, A Funny Thing Happened on the Way to the Forum (kde účinkoval i ve filmové verzi), z filmů potom komedie Ladies Who Do, čtyři Carry On filmy (pokaždé v jiné roli), zahrál si i v seriálech The Avengers a The Goodies'.

V Doctorovi Who účinkoval celkem pět sezón, v počtu sezón tedy překonal oba své předchůdce. Co do počtu epizod ale pořád zůstával na prvním místě Will Hartnell. S Pertweem ale do seriálu přišlo ještěněco dalšího – první epizoda, v které účinkoval, se totiž natáčela a vysílala barevně. Samotná sezóna byla zkrácena na 25 epizod a až do 80. let se počet epizod na sezónu pohyboval mezi 20–28. Měnilo se i za kamerou – ze seriálu odešel režisér Douglas Camfield a po něm i producent Derrick Sherwin; na režisérské křeslo pak byl dosazen Barry Letts.

Pertwee zároveň vnesl do seriálu i něco dalšího – sám miloval jízdu v autě a na motocyklu, a tak mu tvůrci povolili tato vozidla i v seriálu (později nazývaná „whomobile“). Seriál také už nebyl natolik sci-fi jako doteď, hlavní myšlenka – že Doctor uvízl na Zemi – vydržela seriálu dlouhých deset let a v podstatě ho zachránila od zrušení. V osmé sezóně taky scenáristé vnesli do seriálu myšlenku Mastera – Doctorovy nemesis. Jeho prvním představitelem byl Roger Delgado, jehož předvedení role se stalo téměřlegendárním.

Jenže na začátku roku 1974 Pertwee ohlásil, že už v roli Doctora nechce pokračovat, hlavně kvůli jeho závazkům v divadle. Jak už to bývá, pravda byla trochu jinde – Roger Delgado se v polovině roku 1973 zabil při autonehodě a ze seriálu záhy vycouvala jeho dobrá přítelkyně Katy Manning, která hrála Doctorovu společnici, a producent Barry Letts také. Pertweeho tak v seriálu už nic nedrželo, i když se později ještě vrátil, aby si zahrál ve výroční epizodě The Five Doctors (ve které hrál i syn jeho kmotra, Anthony Ainley).


Doctor č. 4: Tom Baker• počet sezón: 7
• počet epizod: 172
• poprvé: Planet of the Spiders (8. 6. 1974)
• naposledy: Dimensions in Time (26. 11. 1993)

Ještě předtím, než stačili ze seriálu odejít, producenti Letts a Dicks vybírali náhradu za Jona Pertweeho. Dicks navrhoval staršího herce typu Williama Hartnella, nakonec ale jejich volba padla (po doporučení Billem Slaterem, šéfem seriálové sekce BBC) na Toma Bakera, který se tak ve svýchčtyřiceti stal nejmladším představitelem Doctora.

Tom Baker byl do té doby asi nejslavnější osobou, která Doctora hrála. I když pocházel z dělnické třídy z Liverpoolu a původně se chtěl stát mnichem, život ho zavedl k herectví, které původně bral jen jako koníček. Jenže potom se, podobně jako později další Doctor, Sylvester McCoy, stal členem National Theatre Company, kde pod vedením Laurence Oliviera začal zářit. Na Olivierovo doporučení si zahrál Rasputina ve filmu Mikuláš a Alexandra. Za účinkování ve filmech The Vault Of Horror a Zlatá Sindibádova cesta získal dva Zlaté glóby. Účinkoval dokonce i pod Pierem Paolem Pasolinim v jeho Canterburských povídkách.

Přestože nebyl přesně to, co tvůrci Doctora hledali, stal se nejdéle účinkujícím hercem v této roli, a dlouho také nejslavnějším. Ale to ještě předbíháme. V začínající dvanácté sezóně se seriál, jako obvykle, dočkal několika změn. Jednak byli tvůrci Letts a Dicks nahrazeni producentem Philipem Hinchcliffem a scenáristou Robertem Holmesem, jednak pod jejich vedením příběh značněpotemněl – často byl přirovnáván ke gotickému hororu. Toto období je fanoušky označováno za nejúspěšnější a nejlepší v celém seriálu. Doctor pod vedením Toma Bakera byl neskutečně excentrický a také populární – populárnější v celé historii seriálu byli už jen Sylvester McCoy a David Tennant.

Zdrsnění seriálu a zhutnění atmosféry se ukázalo jako velmi úspěšný postup. Nebyla by to ale Anglie, aby si toho někdo nevšimnul. Mary Whitehouseová, předsedkyně britské obdoby Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, apelovala na BBC, aby seriál zvolnila, protože by seriál mohl traumatizovat děti. Přestože BBC seriál bránila, nakonec ustoupila a producenta Hinchcliffea po třech letech působení u Doctora přesunula na policejní seriál Target a nahradila Grahamem Williamsem s doporučením, aby seriál zvolnil. Po patnácté sezóně odešel i Robert Holmes a byl nahrazen Anthonym Readem (pozdějším tvůrcem Profesionálů). Oba chtěli do seriálu přinést více humoru, který by svědčil hlavněBakerovi. Kupodivu, sledovanost seriálu ještě stoupala, hlavně kdyžv sedmnácté sezóně přišel ještě scenárista Douglas Adams. Na jednu stranu mu sice fanoušci vyčítali přílišnou komičnost seriálu, na stranu druhou oceňovali propracovaný příběh se skvělým zakončením epizod. Seriálu se tehdy vedlo velice dobře –částečně i díky tomu, že konkurenční televize ITV procházela stávkou a diváci jednoduše přešli k BBC. Výsledek? Čtvrtou část příběhu City of Deaths sledovalo 16 milionů diváků.

Jenže už v té době měl seriál problémy. Režisér Alan Bromly odešel kvůli frustraci z nezvládání technických vymožeností a triků v seriálu a neustálým hádkám s Tomem Bakerem. Zmenšoval se také rozpočet seriálu – ale tentokrát ne kvůli stanici, ale kvůli velké inflaci v televizním průmyslu. Ohlášený konec sedmnácté sezóny se dokonce natočil jen způlky, takže finále přišlo užpo dvacáté epizodě. Po sezóně skončili jak Williams, tak Adams. Williams toho měl, lidsky řečeno, všeho dost, a Adams se chtěl víc soustředit na jeho stále se rozrůstajícího a čím dál tím více oblíbenějšíhoStopařova průvodce.


tvork, 26.8.2013 17:18   reagovat
Osudy a příběhy doktorů jak šel čas.4. srpna 2013 stanice BBC oznámila, kdo nahradí Matta Smithe v hlavní roli legendárního seriálu Doctor Who (Pán času). Tím vyvoleným se stal skotský herec Peter Capaldi. Jenže seriál by se nestal tolik legendárním, kdyby před ním v roli neúčinkovalo dalších jedenáct skvělých herců.
Doctor č. 1: William Hartnell• počet sezón: 3
• počet epizod: 134
• poprvé: An Unearthly Child (23. 11. 1963)
• naposledy: The Three Doctors (20. 1. 1973)

Když hrál poprvé Doctora Who, bylo mu už pětapadesát let. Přesto se pro něj tato role stala tou nejslavnější. Původem Londýňan se narodil v roce 1908. Nikdy nepoznal svého otce, ze školy ho vyhodili, vypomáhal si drobnými krádežemi. Přesto ho objevil Hugh Blaker, který nejenže miloval divadlo, ale i mladému Hartnellovi zaplatil studia.

A tomu se herectví zalíbilo. Od svých osmnácti let účinkoval v řadě Shakespearových her, v roce 1932 pak byl obsazen i do filmu. Jeho kariéru pak ale přerušila na rok a půl válka a služba u tankistů – z ní se po osmnácti měsících vrátil nervově zhroucený.

Roli v Doctorovi Who mu zajistil dvouoscarový film This Sporting Life. V něm se zalíbil producentce Verity Lambertové, která tehdy pro BBC připravovala nový sci-fi seriál a Hartnellovi roli nabídla. Ten s jejím přijetím ale váhal – seriál se mu zdál přílišdětinský. Nakonec ale přijal, prý proto, že ho tato role příliš neškatulkovala, a hlavně ho odváděla pryč od drsných, válečných rolí.

Pokud vás zajímá, kolik měl první Doctor na výplatní pásce, bylo to 315 liber za epizodu, což dneska dělá přibližně 4000 liber. Jedna epizoda se natáčela týden a ročně se jich natočilo 48. Pro srovnání – Anneke Wills a Michael Crazeve vedlejších rolích brali 68 a 52 liber za epizodu.

Hartnell odešel ze seriálu po třech letech kvůli arterioskleróze, kterou trpěl. Tvůrci přemýšleli, jakým způsobem ho nahradit, až vymysleli systém reinkarnací. Hartnell pak pro druhého Doctora doporučil Patricka Troughtona.

William Hartnell se seriálem spojil i konec svého života. Epizoda The Three Doctors, která se natáčela k desátému výročí seriálu, byla totiž jeho poslední hereckou prací.


Doctor č. 2: Patrick Troughton• počet sezón: 3
• počet epizod: 119
• poprvé: The Power of the Daleks (5. 11. 1966)
• naposledy: The Two Doctors (2. 3. 1985)

Narozdíl od Hartnella, který pocházel z téměř nuzných poměrů, Troughtonova rodina byla poměrně bohatá (a slavná, Patrickův bratr později obdržel Nobelovu cenu). Přestože byl jeho otec advokát, Patrick už od základní školy hrával v představeních. Svým hraním založil rodinnou tradici – herci se stali oba jeho synové, David i Michael, a dokonce i jeho vnuci – Sam Troughton a Harry Melling, představitel Dudley Dursleyho ve filmech o Harrym Potterovi.

Když vypukla 2. světová válka, stačilo málo a v doctorské roli mohl účinkovat někdo jiný. Poté, co se Patrick dozvěděl, že je Anglie ve válečném stavu, odjel okamžitě z Belgie pomoct své zemi. U pobřeží Anglie se ale jeho loď potopila a on na břeh doplul v záchranném člunu. Za války potom sloužil jako poručík u dobrovolných záloh námořnictva.

Po válce se vrátil do divadla a v roce 1947 si odbyl své první malé role ve filmech – v Olivierově Hamletovi a v Ostrově pokladů. V roce 1953 si zahrál (a to jako vůbec první herec historie) Robina Hooda ve stejnojmenné minisérii na BBC. Zajímavé je, že v roce 2006 si v seriálu Robin Hood od BBC One zahrál jednoho z Robinových pobočníků jeho vnuk Sam Throughton.

V roce 1966 převzal po Williamu Hartnellovi, s kterým se setkal už při natáčení filmu Escape, roli Doctora. V produkčním týmu tehdy vznikaly dvě cesty – jedna, kterou zastával Jon Wiles, producent seriálu, měla pouze nahradit herce v jedné roli. Druhou, volnější cestu, zastávali scenáristé Innes Lloyd a Gerry Davis. Chtěli mít nejen nového herce v roli Doctora, ale také s novou osobností, zvyky, oblečením. Nikdo ale nevěděl jak změna dopadne – seriál tehdy dosahoval slušné sledovanosti 5–8 milionůdiváků (uvědomme si, že jsme pořád v 60. letech – mnoho lidí televizi nemělo) a nechtěl parazitovat na lidech, co jinak řečeno, výměnu„přežijí“.

Proto si producenti také Troughtona vybrali – měl ohromné zkušenosti s hraním charakterových rolí. Patrick na oplátku hrál Doctora odlehčeně, zábavněji. V jedné epizodě si dokonce střihl dvojroli – když hrál zároveň Doctora a zápornou postavu. V průběhu natáčení se ale vyhýbal rozhovorům a veřejné publicitě. V jednom z rozhovorů, který později uskutečnil, řekl: „Hraní je magie. Kdybych vám o něm řekl moc, nebylo by to pro vás překvapení.“

Z Troughtonovy éry bohužel chybí v archivech BBC nejvíce epizod. Dovysvětlíme to v nějakém dalším článku, ale ve stručnosti – v sedmdesátých letech potřebovala BBC co nejvíce ušetřit, a tak omezila počty svých archivů a některé starší materiály zničila. Bohužel se díky tomu nenávratně ztratilo mnoho epizod Doctora.

Sám Troughton se ale do historie zapsal ještě něčím jiným. Po třech letech se rozhodl ze seriálu odejít, jednak proto, že shledával natáčení 40–44 epizod ročně značně únavným, jednak proto, že nechtěl, aby si ho diváci zaškatulkovali. Tomu se později mezi herci začalo říkat Troughtonovo pravidlo – nepsaný zákon, kdy herec odejde ze své dlouhodobé role dřív, než si jej diváci příliš zapamatují.

Do role Doctora se pak Patrick Troughton vrátil ještě třikrát – ve speciálech The Three Doctors, The Five Doctors a naposledy v roce 1985 v epizodě The Two Doctors.
tvork, 26.8.2013 17:16   reagovat
WHY NOT JOHN CLEESE? D:
Xaverius, 5.8.2013 02:46   reagovat
A... samozřejmě jsem se netrefil do správné novinky. Ale pořád to platí!
Xaverius, 5.8.2013 02:50   reagovat
jediné co mě sere že do té role obsadili dědka....myslím že to měl být někdo stejně starý jako Matt Smith
HUGO, 4.8.2013 20:39   reagovat
kdybych si Matta neoblíbil tak by mě nevadil... ale já si ho oblíbil!
Xegiie, 4.8.2013 20:38   reagovat
tak to je teda fakt COOL. Už sem čekal že budu proklínat Moffata a ted bych ho pochvalil protože nový doctor je fakticky cool.
hned jak sem ho viděl věděl sem tohle je rozhodně doctor a proto musím říct: MOffate dobře ty!!!
dodo, 4.8.2013 20:38   reagovat
nesouhlasim, 55let už je věk..myslím si že na tuto roly už není- jsem zhýčkaný novými doktory a myslím si že Peter Capaldi nebude dostatečně zábavný :/ Sorry Moffate ale podělal jsi to :( Ovšem uvidíme jakej bude na scéně :D
kris, 4.8.2013 20:42   reagovat
Přesně tak.
Jsem příjemně překvapen volbou, protože jsem čekal dalšího mladocha :D:D:D
Sequentus, 4.8.2013 20:39   reagovat
ja čekal že Moffat uděla nějakou hloupost jako třeba doctorku nebo něco podobneho ale sem rád že to neudělal
dodo, 4.8.2013 20:40   reagovat
12. Doktor
:), 4.8.2013 20:36   reagovat
peter capaldi
ee, 4.8.2013 20:34   reagovat
NOVY DOKTOR JE peter capaldi
danielwatson, 4.8.2013 20:33   reagovat
Yes, chood choice. Doufal jsem, že to bude někdo trochu starší a on vypadá dost jako někdo, kdo by měl umět Doktora zahrát.
jan jasek, 4.8.2013 20:32   reagovat
strasne to co je jaky dochodca. Naj pre mna boli 11th + Amy, strasne toto, taky stary sedivy. Mali dat nejakeho neznameho mladeho herca.
Pascal, 4.8.2013 20:30   reagovat
Duchodce?? nahodu ti starší doktoři jako byli William Hartnell a Jon Pertwee taky nebyli špatní tak sem hned prsimtě nepiš jaká to bude hruza mě to spíš připadá jako docela dobrá změna po doktorech kterým v době natáční moc nebylo třeba jako byl Matt Smith nebo Tennant.
Midrin, 4.8.2013 20:38   reagovat
Pro mě nejlepší Doktoři byli právě ti starší (druhý, třetí, čtvrtý)...
Jakub, 4.8.2013 20:32   reagovat
Čtvrtý zase tak starý nebyl... ale představte si ty masové sebevraždy,co dnes vyjdou najevo, které včera spáchaly fanynky mladých doktorů :D.
Xaverius, 5.8.2013 15:00   reagovat
Dáte mi sem nákej odkaz na BBC kde to ted je online? :D
Kris, 4.8.2013 20:06   reagovat
Odkaz tu je v komentářích, ale mě to nejede :-(
Ella, 4.8.2013 20:17   reagovat
kris, 4.8.2013 20:28   reagovat
Tak co za hodinku už všichni koukákme BBC po netu :D .
danielwatson, 4.8.2013 18:53   reagovat
Ne, svého času si příliš vážím. Radši se podívám na nějaký film. Dne mě čeká Vetřelec. :D
Metal, 4.8.2013 19:12   reagovat
Hlavně ať to není ženská, to bych fakt nepřežil!!
Elektronicky.Otisk, 4.8.2013 15:37   reagovat
Blackthunder, 4.8.2013 16:11   reagovat
a kde ma tu fotku, kdyz rika at mu napisem co si myslime:D, nebo mysli az po tom?
Xegiie, 4.8.2013 18:57   reagovat
Měl jsem zakázáno o tom mluvit, ale novým Doctorem budu já. Šel jsem na casting a moje schopnosti je natolik ohromily, že mi udělali falešné britské občanství. Nyní jsem v Londýně a připravuji se na tu show. PS: Moffat je vážně chlap k popukání. BTW - Bude nějaký český překlad show, přece jenom moje ji neuvidím celou a angličtiny si jako Doctor užiju až moc. :)
Metal, 4.8.2013 14:16   reagovat
nie nie obaja sa mýlite budúci doctor budem ja pretože sa zistilo že som vzdialený príbuzní prvého doctora mojho bratranca deda :D:D:D
The Mlečenkov, 4.8.2013 19:06   reagovat
ne,ne, ne-doctor budu já
tvor, 4.8.2013 15:38   reagovat
Klidně si udělejte pořadník, ale bacha, já už mám zamluvené místo 17. Doktora!
Xaverius, 5.8.2013 02:52   reagovat
Je nejaky link na stream? Nepredpokladam, ze by to bylo oficialne verejne dostupne.
insider, 4.8.2013 13:28   reagovat
Tak nic, otevrel jsem druhy clanek a tam je link v komentarich - livetvcafe.net/video/X6R47664W52Y/BBC-ONE
Blackthunder, dnes, 02:39
insider, 4.8.2013 13:30   reagovat
Tak ráno [ehm 11:30 je taky ráno, ne? :D ] a koukám, že radiotimes přes noc změnila Toma Bakera na Colina Bakera... jako Regenerace se stane, ale hned dvě přes noc? noo... ok no :D
Blackthunder, 4.8.2013 11:31   reagovat
jen aby ten Daniel Roach nebyl další Doktor :D
i když... s čtrnáctiletym Doktorem by mohla být zábava :)
anela, 4.8.2013 10:56   reagovat
pardon, Roche
anela, 4.8.2013 10:58   reagovat
zábava na jeden díl možná, ale na nějakýho cucáka, se dívat teda nechci..
Xegiie, 4.8.2013 12:32   reagovat
Hele, a že taky uvěřejněnj v rámci show trailer na 50té výročí, že jo???
Elektronicky.Otisk, 4.8.2013 09:34   reagovat

Pro komentování se prosím přihlašte.


Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme