Přejít na obsah

Navigace

Speciál k 60. výročí
Doktor se vrátí...
07x14 - The Name Of The Doctor
odvysíláno 30. 10. 2014

Epizoda 1x01 - Rose

 
  • Hrají:
    Doctor - Christopher Eccleston Rose Tyler - Billie Piper Jackie Tyler - Camille Coduri Mickey Smith - Noel Clarke Clive Finch - Mark Benton Caroline - Elli Garnett
  • Režie: Keith Boak
  • Scénář: Russell T Davies
  • Český název: Rose

Obsah epizody

Mladá blonďatá londýňanka Rose Tyler si žije svým klidným životem. Každé ráno se handrkuje s matkou a její krizí středního věku, přes den pracuje v obchodním domě a volný čas tráví se svým přítelem. Rose Tyler je prostě úplně normální holka... tedy až do toho dne, kdy na ni v obchodním suterénu zaútočí skupina plastových figurín.

Před bizarním skonem ji však zachrání muž stejně tak tajemný jako extravagantní, jenž si nechá říkat pouze „Doktor“. Doktor zachrání Rose před oživlými figurínami a hned se s ní zase rozloučí, načež vyhodí celé její pracoviště do povětří.

Nicméně hned druhé ráno přichází Doktor k Rose domů, aby se zbavil utržené ruky jedné z plastových figurín, která Rose kvůli vystopování Doktora „sledovala“. Ale i po následujícím bizarním útoku plastových stvoření jen mlží a od Rose opět odchází. Ta se ale tentokrát nenechá jen tak odstrčit a začne po Doktorovi bádat na internetu. Nakonec narazí na několik přepálených konspiračních teorií, které Doktora označují za mimozemšťana schopného cestovat v čase - načež Rose své pátrání vzdává. Následně však figuríny zajmou jejího přítele Mickeyho, a ona sama je opět zachráněna Doktorem.

Rose poté zjišťuje, že konspirační teorie okolo Doktora jsou skutečně pravdivé. Doktor je mimozemšťan, poslední z lidu Pánů času, kteří zahynuli v poslední Velké časové válce, a cestuje napříč časem a prostorem pomocí své lodi TARDIS maskující se za londýnskou policejní budku z 50. let, která je navíc uvnitř větší než navenek.

Jeho nynějším úkolem na Zemi je zastavit mimozemskou rasu Autonů – tvorů z živého plastiku, kteří chtějí pomocí vysílače zesíleného Londýnským okem oživit všechen plastik na Zemi a s jeho pomocí ji ovládnout. Společnými silami Rose a Doktora se je však naštěstí podaří zastavit těsně před tím, než chodící figuríny začnou masakrovat Londýn.

Doktorův úkol tak skončil a on opět odchází do své TARDIS. Těsně před odletem však nabídne Rose být jeho společnicí. A ona přijme, čímž učiní rozhodnutí, které navždy změní její život.Aktuální epizoda

Poslední titulky

Legend of the Sea Devils
  • Stav překladu: 1% (18.4. 11:04)
  • Pomalu začínám asi to bude trvat dlouho
  • Autor: Blackthunder
  • …p.iP.WEB-DL.AAC2.0.H.264-TVLAMERS

Nejnovější komentáře

Doporučujeme